שתף קטע נבחר

"פירוק החינוך החרדי": המסמך המזויף והסערה

המשטרה תחקור נייר עבודה שהופץ בין מפקחים במשרד החינוך, ובו פירוט תוכנית להשתלטות על המוסדות החרדיים. גורם במשרד: "מטרת הזיוף היא להסית את הציבור החרדי"

מסמך מזויף שלפיו משרד החינוך מבקש לכאורה להשתלט על החינוך החרדי מסעיר מאז הבוקר (ג') את מערכת החינוך. כל המפקחים באגף האחראי על מוסדות החינוך החרדיים (האגף המוכר שאינו רשמי) קיבלו בפקס או במייל נייר עבודה פנימי תחת הכותרת "הקמת בתי ספר ממלכתיים-חרדיים", אבל במשרד הבהירו כי המסמך מזויף ומיהרו להגיש תלונה בנושא במשטרת ירושלים.

 

 

ארכיון. למצולמים אין קשר לנאמר בכתבה (צילום: דודו בכר) (צילום: דודו בכר)
ארכיון. למצולמים אין קשר לנאמר בכתבה(צילום: דודו בכר)

 

לאחרונה הודיע שר החינוך שי פירון על החלטתו לפזר את האגף ולהקים במקומו מחוז חינוך חרדי ציבורי. הוא ביקש לבצע תיקונים בתחום הרישוי והתקצוב, על רקע התנהלות תקציבית לא תקינה במוסדות חרדיים שונים. גורם בכיר במשרד החינוך אמר ל-ynet: "מטרתו של זיוף המסמך היא לייצר דעת קהל מסיתה בקרב הציבור החרדי ולהרתיע בתי ספר שהביעו רצון לחבור למהלך שתכננו".

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

המסמך שהופץ היום נכתב ברוח אותה יוזמה של פירון. נכתב בו שהקמת בתי ספר ממלכתיים-חרדיים עומדת בראש סדר העדיפויות של השר, וכי היעד הינו הקמת 10 כאלה עד ספטמבר 2013, "כשהמטרה היא פירוק ופגיעה בממסד החרדי השולט כיום על מוסדות החינוך, על התלמידים וההורים, באג'נדה חינוכית חרדית... ופירוק מושג העמותות והמנכ"לים בחינוך החרדי".

 

עוד נכתב כי הקמת מוסדות חרדיים-ממלכתיים, ושליטה של מדינת ישראל בתלמידים החרדים תוך החלת לימודי הליב"ה, יביאו לשינוי פנימי טבעי במגזר החרדי ובסופו של דבר לשילובם במעגל העבודה ובצבא בטבעיות. במסך צוינו שמותיהם של חברי צוות החשיבה וההקמה, בהם השר פירון, הרב בניהו בטילה, הרב יעקב אלבירט ותרצה יהודה.

 

במסמך נכתב שהמהלך יביא להתנגדותם של ראשי עמותות ורבנים, שיאבדו שליטה על המוסדות. על כן, צוין, יש להציג בפניהם את הצדדים החיוביים: הם יהפכו עובדי מדינה ויקבלו שכר לפי דרגה וותק, ותינתן להם אוטונומיה פדגוגית.

 

גורם בכיר במשרד החינוך אמר ל-ynet: "התכנים של המסמך מזיקים למהלך של חינוך חרדי ציבורי. יש בו מסרים שקריים שאין שום קשר בינם לבין המציאות. המהלך הזה בא לחבל בהזמנה שלנו למוסדות לחבור למהלך ויש בו פגיעה בתלמידי ישראל ששייכים למגזר החרדי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
השר שי פירון
צילום: גיל יוחנן
מומלצים