שתף קטע נבחר

צפו: הנסיך נחשף, הזוג המלכותי השתחרר מביה"ח

התינוק המלכותי הוצג לראשונה לעולם, בחיק הוריו הזוהרים, בפתח בית החולים בלונדון. הנסיך ויליאם והדוכסית קייט השתחררו עם "בייבי קיימברידג'" ושוחחו עם התקשורת בנינוחות: "אנחנו עדיין עובדים על השם, יש לו המראה שלה למרבה המזל", אמר ויליאם. שניהם הסכימו: "זה זמן מיוחד"

לנסיך הבריטי הקטן עדיין אין שם, אבל הוא כבר נחשף לעולם באירוע המלכותי הראשון שלו - הצגתו בשער בית החולים, לפי מיטב המסורת המלכותית. הנסיך ויליאם והדוכסית קייט שוחררו אמש (יום ג') מבית החולים סנט מרי'ס בלונדון. הם עצרו לצילמים בשער בית החולים, אוחזים בתינוק החדש, השלישי בתור לכתר הבריטי. לקול תרועות הקהל יצא הזוג למדרגות. הדוכסית לבשה שמלה תכולה קצרה מנוקדת, אחזה בזרועותיה את הרך הנולד ונופפה לקהל בידה הפנויה. היא העבירה אותו לפני המצלמות לאביו, שלבש חולצה תכולה ללא עניבה. למרבה שמחתם של הכתבים שהמתינו שעות, השניים שוחחו איתם בנחת ואמרו: "אנחנו עדיין עובדים על השם". אחר כך עזבו את המקום עם התינוק בסלקל ונסעו לארמון קנסינגטון.

 

רוצה כבר הביתה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
רוצה כבר הביתה(צילום: AFP)

 

עוד על הלידה המלכותית:

אנגלים בת"א מברכים את הנסיך: 'MAZAL TOV'

שר פנים בחדר לידה - 10 מסורות של תינוקות מלכותיים

הסבתא שלא תהיה: "דיאנה הייתה מאושרת היום"

The Son מדווח: העיתונים הבריטים חוגגים

כמה תעלה הלידה של קייט? בערך 12 אלף ליש"ט

 

הנסיך והדוכסית אמרו כי הם "אמוציונליים מאוד" אך נראו נינוחים למדי לנוכח המצלמות הרבות ושאלות הכתבים.

ויליאם סיפר על התינוק ואמר שיש לו "צמד ריאות טובות, זה בטוח". הוא הוסיף: "הוא ילד גדול, הוא די כבד, אנחנו עדיין עובדים על שם, נפרסם אותו מוקדם ככל שנוכל". ויליאם וקייט אמרו כי הם חשים "אמוציונליים מאוד" וקייט הוסיפה: "זה זמן מיוחד מאוד, אני חושבת שכל הורה חש כך". ויליאם הסכים עמה ואמר: "זה מיוחד מאוד".

 

"אזכיר לו את הנטייה שלו לאחר כשיהיה גדול יותר", אמר ויליאם לכתבים, בהתייחסו ל"איחור" בתאריך הלידה. "אני יודע כמה זמן אתם חיכיתם פה בחוץ, אני מקווה שעכשיו תוכלו לחזור לחיים הנורמליים שלכם ואנחנו נוכל לטפל בו". לשאלה על מראהו של התינוק השיב ויליאם: "יש לו את המראה של אימא שלו, למרבה המזל", אבל קייט הגיבה ב"לא, לא, לא". הוא צחק כשכתב שאל אותו על שערו של התינוק ואמר: "יש לו הרבה יותר מלי, תודה לאל".

 

רגע היציאה מבית החולים (צילום: AFP) (צילום: AFP)
רגע היציאה מבית החולים(צילום: AFP)

נפנוף מלכותי (צילום: AFP) (צילום: AFP)
נפנוף מלכותי(צילום: AFP)

 

עדיין קירח (צילום: גטי אימג'בנק) (צילום: גטי אימג'בנק)
עדיין קירח(צילום: גטי אימג'בנק)

 

"למרבה המזל, יש לו את המראה שלה" (צילום: AP) (צילום: AP)
"למרבה המזל, יש לו את המראה שלה"(צילום: AP)

"זה זמן מיוחד, אני חושבת שכל הורה חש כך" (צילום: AP) (צילום: AP)
"זה זמן מיוחד, אני חושבת שכל הורה חש כך"(צילום: AP)

נסיך בזרועות נסיך (צילום: EPA) (צילום: EPA)
נסיך בזרועות נסיך(צילום: EPA)

 

לאחר השיחה הקצרה הם שבו לתוך בית החולים אך כמה דקות מאוחר יותר יצאו שוב, עם התינוק בסלקל, עלו למכונית ונסעו משם. אנשי הצוות הרפואי שעמדו סביב התנשקו והתחבקו ונראה שבירכו זה את זה על העבודה הטובה.

 

הסבים והסבתות נלהבים

מוקדם יותר ביקרו את המשפחה הצעירה הסבים והסבתות משני הצדדים, והתמוגגו מנכדם הראשון בפני כלי התקשורת. הוריה של קייט, קרול ומייקל מידלטון, נראו נרגשים מאוד בצאתם מבית החולים. "הוא פשוט יפהפה", הצהירה הסבתא האובייקטיבית, "הם שניהם ממש בסדר גמור, אנחנו נלהבים". היא לא הסגירה את שמו של הרך הנולד, אם זה כבר נבחר בכלל, ולשאלה על הרגשתם של בני הזוג השיבה כי הם מסתדרים באופן "נפלא".

 

 (צלום: גטי אימג'בנק) (צלום: גטי אימג'בנק)
(צלום: גטי אימג'בנק)

 

הנסיך צ'רלס, שביקר בבית החולים בחברת רעייתו הדוכסית קמילה, אמר בצאתו כי התינוק "נהדר", ושחרר רמז לכתבים: "חכו ותראו, אתם תראו אותו בעוד דקה". זמן קצר לאחר מכן הודיע הארמון כי הזוג הצעיר יעזוב את בית החולים עוד הערב וייקח את בנו לארמון קנסינגטון.

 

הנסיך צ'רלס ורעייתו הדוכסית קמילה יוצאים מבית החולים (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
הנסיך צ'רלס ורעייתו הדוכסית קמילה יוצאים מבית החולים(צילום: רויטרס)

 

סבא וסבתא מידלטון יוצאים מבית החולים (צילום: גטי אימג'בנק) (צילום: גטי אימג'בנק)
סבא וסבתא מידלטון יוצאים מבית החולים(צילום: גטי אימג'בנק)

הנסיכה דיאנה והנסיך צ'רלס מציגים את הנסיך ויליאם בפתח אותו בית חולים, ב-1982 (צילום: AP) (צילום: AP)
הנסיכה דיאנה והנסיך צ'רלס מציגים את הנסיך ויליאם בפתח אותו בית חולים, ב-1982(צילום: AP)

הנסיך האב אוחז בנסיך הצעיר, בחשיפה הראשונה לציבור (צילום: AP) (צילום: AP)
הנסיך האב אוחז בנסיך הצעיר, בחשיפה הראשונה לציבור(צילום: AP)


הנסיך הארי בחשיפה ראשונה ()
הנסיך הארי בחשיפה ראשונה

 

הנסיך ויליאם פרסם מוקדם יותר הודעת תודה לצוות בית החולים סנט מרי'ס על "הטיפול היוצא מן הכלל ששלושתנו קיבלנו".

 

"אנחנו יודעים שהייתה זו תקופה עמוסה מאוד עבור בית החולים ואנחנו רוצים להודות לכולם – לצוות, למטופלים ולמבקרים – על ההבנה שלהם בתקופה זו", נכתב בהצהרת הנסיך.

 

קייט הובהלה שלשום בבוקר לבית החולים היוקרתי לאחר שהחלה לחוש בצירים. רק בשעה 4:24 הגיח התינוק לאוויר העולם, במשקל 3.9 קילוגרמים. המשקל המכובד הופך אותו ליורש העצר הכבד ביותר בעידן המודרני.

במשך הלילה חגגו המונים ברחובות לונדון את הולדת המלך העתידי ולאורך היום המשיכו אנשים להיאסף מול בית החולים, בציפייה ליציאת המשפחה המלכותית. בשעות הערב החלו עיתונאים להעריך כי השחרור עשוי להיערך מחר, אולם אז הגיעה הבשורה מהארמון.

 

בריטניה חגגה את הולדת יורש העצר גם בירי מטחי כבוד. עשרות תותחים ירו במצודת לונדון ובגרין פארק, כנהוג בהולדת תינוק מלכותי. מבנים ואתרים בבריטניה ומחוצה לה הוארו בכחול כדי לציין את הולדת הבן.


פורסם לראשונה 23/07/2013 20:15

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הזוג המלכותי יוצא מבית החולים
צילום: AFP
מומלצים