שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מלחמת התשה על התקציב: 4,700 הסתייגויות

  מפלגות האופוזיציה התאחדו במטרה להקשות על אישור התקציב ל-2014-2013, כל העוזרים הפלמנטרים גויסו למשימה. באופוזיציה מקווים שהדיונים יימשכו עד מחר בערב. האופוזיציה: לא ניתן לגזירות לעבור

  ב-24 השעות הקרובות בכנסת תימשך מלחמת ההתשה בין הקואליציה לאופוזיציה: בעוד ראש הממשלה ושר האוצר פועלים במרץ להביא לסיומו את הליך אישור תקציב המדינה ל-2014-2013, מפלגות האופוזיציה נערכות להתנגדות חסרת תקדים - מעבר לנוכחות מלאה ועוצר יציאות, יעמדו על הפרק 4,700 הסתייגויות ומערך שלם של עוזרים פרלמנטרים שעובדים במרץ לייצר הצבעות שמיות ארוכות ומייגעות על מאות סעיפים בתקציב.

   

  בכנסת הקצו זמן ממושך להצבעות והודיעו כי הכוונה לסיים אותן מחר (ג') בשעה 9:00 בבוקר. אלא שחברי האופוזיציה מבהירים שיש להם זמן ואין סיבה לסיים את הדיונים לפני מחר בערב.

   

  דרישה להצבעה שמית

  בהודעה משותפת לכל סיעות האופוזיציה נכתב: "בנימין נתניהו ויאיר לפיד נחושים לרסק את החברה הישראלית לטובת אינטרסים של הטייקונים ובעלי הכוח. לא ניתן לגזירות האלה לעבור. הדרישה שלנו פשוטה - על כל סעיף מהותי בתקציב, נדרוש לקיים הצבעה שמית".

   

  לפיד לקראת אישור התקציב: "האופוזיציה חיה בלה לה לנד"    (צילום: ערוץ הכנסת)

  לפיד לקראת אישור התקציב: "האופוזיציה חיה בלה לה לנד"    (צילום: ערוץ הכנסת)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  יחימוביץ' על התקציב: "לפיד, אתה פרזנטור של נתניהו"    (צילום: ערוץ הכנסת)

  יחימוביץ' על התקציב: "לפיד, אתה פרזנטור של נתניהו"    (צילום: ערוץ הכנסת)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בשבוע האחרון איחדו כוחות חברי הכנסת מכל סיעות הבית - ש"ס לצד חד"ש, העבודה לצד יהדות התורה, מרצ וקדימה, בל"ד ורע"מ-תע"ל - על מנת להקים מערך רחב שיקשה על הקואליציה לאשר את התקציב. "תיאום ושיתוף פעולה מהסוג הזה לא הציגו סיעות האופוזיציה מעולם", אמרו עוזרים פרלמנטרים לפני שהסתגרו בחדרים, בשעה שחברי הכנסת מאיישים את כיסאות המליאה ומשתתפים בכל ההצבעות. "אנחנו המערך שמגבה אותם.

  המטרה היא להתקדם לדד ליין שהציבה לעצמה הקואליציה לצורך העברת התקציב".

   

  מרב מיכאלי מהעבודה אמרה: "האופוזיציה מאוחדת ומנהלת מאבק שכבר שנים לא נראה בכנסת, מול הספין התקציבי על חשבון הישראליות והישראלים. נאבקנו בגזירות התקציב בחודשים האחרונים ונמשיך להאבק בנסיון של ממשלת נתניהו לפיד להרע את מצבה של החברה הישראלית בכל החזיתות. לכבוד הוא לי להיות חלק מאופוזיציה שהאזרחיות והאזרחים בראש סדר העדיפויות שלה".

   

  ח"כ מיכל רוזין (מרצ) אמרה שהמחטפים שמנסה הקואליציה להעביר עלולים להביא להרס החברה הישראלית: "האופוזיציה מאוחדת ומנהלת מאבק שכבר שנים לא נראה מול הספין התקציבי על חשבון הישראליות והישראלים".

   

  ח"כ מיקי רוזנטל (העבודה): "שר האוצר הונה את הציבור ופועל בניגוד להבטחות שעליהן נבחר. זהו תקציב שטוב למעט בעלי הון ורע לרוב הציבור".

   

  דב חנין (חד"ש): "מול מהלך כוחני חסר תקדים של ממשלת נתניהו-לפיד-ליברמן הכנסת חייבת להתייצב. יש פה ריסוק של החברה באמצעות תקציב אכזרי ומחטפים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אוהד צויגנברג
  נתניהו ולפיד במליאה
  צילום: אוהד צויגנברג
  מומלצים