שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שב"ס בוחן מתן חופשה ראשונה למשה קצב
  נשיא המדינה לשעבר, שמרצה 7 שנים, מסיים רבע מתקופת מאסרו. ככלל נדרשים עברייני מין להביע חרטה ולעבור שיקום לפני שיזכו לצאת לחופש. שב"ס: "הוצאתו לחופשה תיבחן על פי הקריטריונים"

  שירות בתי הסוהר (שב"ס) בוחן את האפשרות למתן חופשה ראשונה למשה קצב מכלא מעשיהו. הנשיא לשעבר, שהורשע בין השאר בשני מעשי אונס ונידון לשבע שנים, יסיים בספטמבר הקרוב רבע מתקופת מאסרו. משב"ס נמסר הערב (ג') בתגובה: "הוצאתו לחופשה תיבחן על פי הקריטריונים".

   

  משה קצב בכלא - כתבות נוספות ב-ynet:

    

  ככלל, אסיר שמרצה רבע מתקופת המאסר זכאי לחופשה ראשונה, ולאחר מכן לחופשות סדירות מדי שלושה שבועות. על פי רוב זוכים עברייני מין לצאת לחופשות רק לאחר שהודו במיוחס להם, הכירו בבעייתם, הביעו חרטה ועברו סדנאות מיוחדות לטיפול בעברייני מין. במקרים מסוימים דרושה גם חוות דעת של מרכז לבריאות הנפש,

  שממליץ אם לאפשר חופשה לאחר סדרת פגישות שבה מעריכים את מסוכנותו המינית. קצב, ככל הידוע, לא הביע חרטה על מעשיו וככל הנראה לא טיפול מיוחד.

    

  קצב מרצה מאז דצמבר 2011 את שבע שנות המאסר שנגזרו עליו בגין שני מעשי אונס, מעשים מגונים בכוח, הטרדה מינית ושיבוש מהלכי משפט. חודש קודם לכן דחה בית המשפט העליון את הערעור שהגיש הנשיא לשעבר על העונש שגזר עליו בית המשפט המחוזי.  

   

  אם יקבל את החופשה, תהיה זאת הפעם השנייה שהוא יוצא את כותלי כלא מעשיהו: הפעם הקודמת הייתה במאי 2012, אז הורשה להשתתף בחתונת בנו וקיבל לשם כך שמונה שעות וחצי של חופש. כמה חודשים לאחר מכן, וחרף העובדה שלא הודה במעשים או הביע חרטה, הגיש קצב בקשת חנינה לנשיא שמעון פרס.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ירון ברנר
  משה קצב ביציאה הקודמת מהכלא, ביום חתונת בנו
  צילום: ירון ברנר
  מומלצים