שתף קטע נבחר

סבב מינויים בשב"כ: הכוורת שתישאר עם כהן

במסגרת השינויים: הסגן נ' יסיים את תפקידו וראשי אגפים יקבלו אזורי פיקוד אחרים. ביקורת בקרב פורשי השב"כ: כהן יצר לעצמו סביבה שקטה ואפורה

ראש השב"כ, יורם כהן, החליט לאחרונה לבצע סבב מינויים מקיף בצמרת הארגון שבמסגרתו יוחלפו כמעט כל בעלי התפקידים הבכירים בשירות הביטחון הכללי כולל הסגן נ', ראש אג"מ (שהוא מספר 3 במדרג הפיקוד על הארגון), שלושת ראשי המרחבים, רב ראשי האגפים וכן ראשי מערכים ויחידות. המינויים ייכנסו לתוקף בקיץ הבא אחרי שיאושרו על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו.

 

אם לא יקרו אירועים דרמטיים יסיים נ' תקופה של שלוש שנים כסגן וסביר להניח שיתמודד על הבכורה בשנת 2016 או 2017. מולו הוא צפוי למצוא את ראש אגף המטה הנוכחי ר', שיהפוך לסגן. את מקומו בלשכת ראש אג"מ יתפוס ר' אחר, שכיום משמש כראש מרחב דרום.

 

יורם כהן. מינויים אפרוריים? (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
יורם כהן. מינויים אפרוריים?(צילום: אוהד צויגנברג)

 

עוד בחדשות ynet:

 

את מרחב דרום, שאחראי גם על עזה וגם על הגבול עם מצרים וירדן (בערבה), יוביל החל מהקיץ הבא מ'. את מרחב ירושלים, יהודה ושומרון יקבל א', שאותו מכיר יורם כהן היטב מעבודה כתף אל כתף במשך שנים לא מעטות. אותו א' משמש כעת ראש מערך האיסוף האלקטרוני, מערך "סיגינט", שהוא "הליבה הטכנולוגית" של הארגון. לפיקוד על מרחב צפון יקודם ר', שהיה עד עתה ראש חטיבה סיכולית במרחב ירושלים.

 

כהן כבר ביצע סבב מינויים עם כניסתו לתפקיד, ואז נטען כי הוא יצר לעצמו סביבת עבודה נוחה ביום שאחרי סיום תפקידו של ראש השב"כ הקודם, יובל דיסקין. בסבב הנוכחי, שיתקיים שנתיים לפני סיום תפקידו (אם לא תוארך הקדנציה שלו בשנה) הוא מתכוון לרענן את המטה ולהטביע את חותמו על התנהלות הארגון, תפקודו

 וכיווני ההתפתחות העתידיים שלו.

 

מקטרגיו מקרב פורשי השב"כ טוענים כי הסבב שמרני מדי והרכבו מקרין אפרוריות. ניסיונו של כהן הוא ליישם את תפיסת ההפעלה המבצעית של הארגון ואת חזונו, אך טוענים המקטרגים כי הוא בעצם נועד להעניק לראש השב"כ הנוכחי חיים נוחים ושקט תעשייתי גם בהמשך הקדנציה שלו. גם אם זה נכון, אין זה מעשה לא ראוי מצדו של ראש השב"כ.

 

יש לציין כי ראש הממשלה יכול להאריך את כהונתו של ראש השב"כ בשנה נוספת, כך שכהן יכול לסגור קדנציה של שש שנים, כמו קודמו, והמטה הנוכחי ילווה אותו כמעט שלוש שנים. 

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
ראש השב"כ כהן. כהונתו תוארך?
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים