שתף קטע נבחר

חרדים יידו אשפה על חייל בירושלים: "משפיל"

בצהריים תקף חילוני חרדי שביקש מאישה לעבור אחורה באוטובוס בירושלים. שעות אחר כך הותקף חייל על ידי צעירים חרדים בשכונת בית ישראל. "זה מה שאני מקבל על שמירות בגבול?", אמר החייל ל-ynet. במקרים דומים בעבר לא עצרה המשטרה חרדים החשודים בתקיפת חיילים

שוב תקיפה אלימה נגד חייל על-ידי חרדים: צעירים בשכונת בית ישראל בירושלים השליכו חפצים ואשפה לעבר חייל צה"ל, שנאלץ להימלט לבית קרובי משפחתו באזור. המשטרה פתחה בסריקות אחר התוקפים. במקרים דומים בעבר לא נעצר אף חשוד בתקיפת חיילים. בצהריים הותקף חרדי על ידי צעיר חילוני, ככל הנראה לאחר שביקש מאישה לעבור לאחורי האוטובוס.

 

"תחושה קשה". החייל שהותקף יוצא מתחנת המשטרה (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
"תחושה קשה". החייל שהותקף יוצא מתחנת המשטרה(צילום: אוהד צויגנברג)

לפי המשטרה, החייל הדתי הגיע לרחוב עין יעקב בשכונה כדי לפגוש קרובי משפחה המתגוררים במקום. כמה צעירים חרדים החלו להתקהל באזור ולקרוא לעברו קריאות גנאי, בהן 'נאצי' ו-'חרד"ק'. מהר מאוד הפכה התקרית לאלימה - כשחפצים ואשפה הושלכו לעבר לובש המדים.

 

החייל לא נפגע בתקרית. הוא החל להימלט לבית של קרוביו, ולבסוף הגיעו שוטרים שליוו אותו מחוץ לשכונה. התוקפים החרדים נמלטו בין רחובות בית ישראל. מהמשטרה נמסר כי כוחות פתחו בסריקות בניסיון לאתר חשודים בהשתתפות במעשה.

 

"שומר בגבול, וזה מה שאני מקבל?"

"היו שם הרבה אנשים", שיחזר החייל שהותקף בשיחה עם ynet, "זרקו עליי חפצים, קרטונים, ירקות, ראיתי שזה לא מפסיק אז פשוט התקשרתי למשטרה". הוא סיפר כי ברגע שחבר לכוח השוטרים "כולם ברחו לחורים שלהם". החייל תיאר את החוויה כמשפילה: "אני חוזר לגבול הצפון, שומר שאנשים לא ייכנסו ולא יפגעו באף אחד – לא משנה מי אתה, חרדי חילוני דתי יהודי ערבי, וזה מה שאתה מקבל – אז יש תחושה קשה".

 

"לא מפחד מהם", החייל שהותקף בירושלים (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
"לא מפחד מהם", החייל שהותקף בירושלים(צילום: אוהד צויגנברג)

 

החייל שהותקף לא מתכוון לתת לתקרית למנוע ממנו להמשיך להסתובב באזור במדים. "אני לא מפחד", הדגיש בראיון, "זאת ירושלים, עיר הבירה שלי כמו שהיא שלהם. אני ממש לא הולך להפסיק להסתובב בה".

 

לאחרונה על רקע החקיקה לגיוס חרדים גברו התקריות האלימות נגד לובשי מדים בשכונות החרדיות קיצוניות במרכז ירושלים. בחודש שעבר אירעו שני מקרי תקיפה, באחד מהם תקף המון חייל פיקוד העורף במאה שערים והוא נאלץ להימלט למבנה סמוך עד להגעת המשטרה.

 

בינתיים המשטרה ממשיכה בחיפושים אחר הצעיר החילוני שתקף היום חרדי בקו 54 בעיר. על פי החשד, הצעיר היכה אותו באגרוף לפנים ומשך בזקנו לפני שנמלט מהמקום. לתקרית קדמה דרישה של החרדי מאישה לעבור לשבת באחורי האוטובוס. החרדי הגיש נגד הצעיר תלונה במשטרה, והחיפושים אחר התוקף נמשכים. קו 54 עובר ברחוב כנפי נשרים בשכונת גבעת שאול ואינו נחשב לקו חרדי.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים