שתף קטע נבחר

שועל מציל את העולם מהישראלי מפיקסר

יואב שטיבלמן הציג יחד עם חבריו סרטון גמר מדהים והוא כנראה ימשיך לעשות חיל גם באולפן הענק. רוצים לראות איך עושים את זה? יש גם מאחורי הקלעים. רוצים עוד אנימציות שוות? יש גם

יש סטודנטים לגרפיקה שמגישים פרויקט גמר טוב, יש שמרימים משהו באמת מעולה ושנון ויש גם כאלה שסרט הגמר שלהם הוא "וואו מה ראיתי עכשיו". כאלה הם למשל, הסטודנטים לאנימציה של המכללה לאמנות ועיצוב רינגלינג שבפלורידה - שאחרי 4 שנות לימוד, מציגים את יבולם באתר וימאו.  

 

SpyFox from SpyFox Film on Vimeo.

 

הרמה הגבוהה אינה מפתיעה. בית הספר נחשב לאחד המובילים בעולם בכל מה שקשור לגרפיקה ממוחשבת, והוא אבן שואבת לכל מי שרוצה לעסוק בתחום - ומוכן לשלם עשרות אלפי דולרים לשנת לימוד. על סרט הגמר עובדים התלמידים, בקבוצות או ביחידים שנה שלמה, והם אחראים על הכל: מהרעיון, העיצוב, האנימציה, התאורה, הסאונד ועד ההפקה.

 

אחד מאותם סטודנטים הוא הישראלי יואב שטיבלמן (27) שיצר עם חבריו טיילור קלאטר (23) וקנדרה פיליפס (22) את הסרטון אודות המרגל השועל במלחמתו נגד כריש הפטיש שמנסה להשתלט על העולם. אז קודם צפו.  

 

ההשראה כמובן, הגיעה לחבורה מג'יימס בונד, ושטיבלמן מספר כי מדובר בצפייה משותפת לפני תחילת העבודה, בד"ר נו, הסרט הראשון שתיאר את עלילות הסוכן השרמנטי. לאחר מכן הגיעו הדמויות. "ברגע שהחלטנו שהרשע בסיפור יהיה כריש פטיש עם רטייה ידענו שעלינו על משהו מרתק",  מגלה שטיבלמן בראיון ל-ynet, "מאותה נקודה כל החשיבה על הסיפור הדמויות והבדיחות הייתה קלה יחסית".

 

מאחורי הקלעים

חלוקת העבודה, כך מספר שטיבלמן, הייתה שהוא עובד על  הצד של תנועת המצלמה והאנימציה, פיליפס תרמה בעיצוב הדמויות ובנייתן וטיילור קלאטר התמקד בתאורה הדרמטית והצביעה.

 

וככה זה נראה:

 

 

Making of SpyFox from SpyFox Film on Vimeo.

 

שטיבלמן מספר: "זה היה מדהים, למדנו אחד על השני ואיך להתמודד עם ביקורת או קשיים לאורך הדרך עד אפריל השנה שהגשנו את הפרויקט, עם המון סיפוק. "לקראת הימים האחרונים של הלימודים נערכה גם הקרנה ענקית מול כל המשפחות על מסך ענק, והחוויה לשמוע את הקהל צוחק ומגיב לסרט שלנו זה  אושר מאין כמותו. קשה לתאר במילים".

 

שטיבלמן מספר על עוד דבר שוודאי גרם לו להתרגשות שקשה לתאר במילים:  לפני חודשיים הוא הגשים חלום והתקבל לעבודה - באולפני פיקסר, האולפן שהגדיר את האנימציה המודרנית בשנות ה-90 וממשיך להיות כוח מוביל אם לא הכוח עד היום. האם בקרוב נראה שם סרט אודות כריש פטיש עם רטייה?    

 

ויש עוד

לא מספיקה לכם האנימציה שקיבלתם?  כרישים ושועלים זה לא כוס התה שלכם? הנה עוד פרויקטים של חברים למחזור של שטיבלמן.

 

טים ברטון מאחוריך (זוכה בפרס סרט הסטודנטים של השנה):  

 

Dia de los Muertos from Whoo Kazoo on Vimeo.

 

חברות אמיצה בין איש למקרר. מצליח לרגש:

 

Runaway from Paper Planes on Vimeo.

 

  וואו:

 

Missing U from Brooke Wagstaff on Vimeo.

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים