שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הפיצוי על הלב: 250 אלף ש' לאחיו של טופז
  פרשת האיברים: מיקי גולדנברג, אחיו של דודו טופז, יפוצה בעקבות הסכמה בין התביעה לסנגורו. לבו של טופז נקבר רק שנתיים וחצי לאחר מותו

  250 אלף שקל. זה הפיצוי שפסק בית המשפט המחוזי בתל אביב לאחיו של דודו טופז, מיקי גולדנברג, בעקבות פרשת האיברים. על פסק הדין הוחלט בהמשך להסכמה בין התביעה לבין סנגורו של גולדנברג, שבתוספת לפיצוי יקבל גם שכר טרחת עורך דין בסך 37.5 אלף שקלים.

   

  עוד בערוץ החדשות של ynet:

  מת הפושע הנאצי המבוקש בעולם

  ברקע השיחות: עוד 1,200 דירות בי-ם וביו"ש

   

  לפני כשנה הגיש אחיו של הבדרן ששם קץ לחייו תביעת נזיקין בגין רשלנות והפרת הוראת חוק נגד משרד הבריאות, המכון לרפואה משפטית, פרופ' יהודה היס, המרכז הרפואי אסף הרופא וד"ר בני דודיזון.

  לטענתו, נגרם לו נזק נפשי בעקבות התנהלות המכון, שניתח את גופת אחיו והותיר ברשותו איברים מגופתו, בהם הלב, ללא רשות ובהסתר. הפרשה נחשפה בעיתון "ידיעות אחרונות".

   

  באחד הדיונים האחרונים בתיק רמזה השופטת דליה גנות כי כדאי שיגיעו לפשרה עם הצד התובע. "תביט לי בעיניים", אמרה השופטת לנציג משרד הבריאות, "אתם באמת רוצים לנהל את התיק הזה?". גנות דחפה את הצדדים לפשרה מוסכמת כיוון שלדבריה מדובר בתיק "שפותח תיבת פנדורה, זה חומר נפץ". בדיון התייחס גולדנברג לסבל שנגרם לו לדבריו מהמקרה, וטען כי חומרתו רבה כיוון שראה במו עיניו את לבו של אחיו בצנצנת. "על זה אני חולם", אמר האח בבית המשפט.

   

  כתב התביעה פירט את מסכת הייסורים שעבר גולדנברג, כשגילה כי לבו השלם וחלק מריאותיו של אחיו המנוח נמצאים בצנצנת על מדף במרתפי המכון לרפואה משפטית. הגילוי, שהגיע אליו דרך התקשורת גרם לו להלם רב ולזעזוע עמוק ובנוסף לכך, לטענתו, עד ליום הגשת התביעה לא הובאו איבריו של טופז לקבורה.

   

  הלב עצמו של טופז נקבר רק ב-30 במאי אשתקד, כמה ימים לאחר הגשת התביעה ויותר משנתיים וחצי לאחר מות טופז. הלב הובא לקבורה בבית העלמין ירקון בנוכחות בני משפחתו של טופז. אנשי זק"א מחוז תל אביב הביאו את הלב מהמכון הפתולוגי שם נשמר במשך תקופה זו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים