שתף קטע נבחר

ראש הממשלה הפלסטיני חזר בו מהתפטרותו

פחות מחודשיים אחרי שהחזיר את המפתחות בגלל חילוקי דעות בצמרת הפוליטית ברמאללה, החליט ראמי חמדאללה ליטול מחדש את תפקיד רה"מ הפלסטינית. הוא יצטרך להרכיב את הממשלה החדשה בתוך חמישה שבועות

ראש הממשלה הפלסטיני המתפטר ראמי חמדאללה חזר בו והסכים להרכיב את הממשלה הפלסטינית הבאה. חמדאללה מסר את החלטתו לאחר פגישה שקיים היום (ג') עם יו"ר הרשות אבו מאזן בלשכתו ברמאללה. בפגישה הוחלט כי יחלו התייעצויות להרכבת הממשלה החדשה. נביל אבו-רודיינה, דוברו של אבו מאזן, אמר כי פרק הזמן המוקצב בחוק להשלמת הרכבת הממשלה החדשה הוא חמישה שבועות.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

גורם מדיני: ארה"ב מפגינה חולשה והססנות

אזעקה בנופש באילת: "מרגישים חוסר אונים"

 

חמדאללה התפטר מראשות הממשלה הפלסטינית לפני פחות מחודשיים, 18 ימים אחרי שמונה לתפקיד. ההתפטרות נעשתה עקב חילוקי דעות קשים שהתגלעו בינו לבין שני סגניו מוחמד מוסטפא וזיאד עבו עמר, בעיקר סביב חלוקת הסמכויות בין השלושה.

 

המינוי הקודם של חמדאללה לתפקיד התרחש כחודש וחצי אחרי

 התפטרותו של סלאם פיאד. חמדאללה היה בעבר נשיא אוניברסיטת א-נג'אח שבשכם, ואת ההודעה על הבחירה בו מסר אבו מאזן אחרי פגישה בין השניים במוקטעה ברמאללה.

 

חמדאללה היה אחד המועמדים הבולטים לרשת את פיאד ולכן בחירתו לתפקיד לא היוותה הפתעה מרעישה. הוא נחשב "טכנוקרט", ולא נציג אידיאולוגי של תנועת הפתח ולפיכך הבחירה בו הייתה למעשה איתות לחמאס שלפיו אבו מאזן טרם התייאש מהאפשרות להשיג פיוס פנים פלסטיני. זאת למרות שלא הייתה שום פריצת דרך משמעותית בנושא בין הצדדים בחודשים האחרונים.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים