שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  למה אניה בוקשטיין ורוני דלומי חתמו על כרטיס אדי?

  שחקני המחזמר "צלילי המוזיקה", בהם אניה בוקשטיין ורוני דלומי, חתמו על כרטיס אדי לאחר שהתוודעו לסיפור חייו של מפיק ההצגה, עודד פלדמן, שקיבל תרומת כליה מרעייתו לפני כשנתיים וחצי. "אנחנו מקווים להעלות את המודעות לתרומת איברים, ושחולים ידעו שהם לא חייבים להפסיק לחיות בגלל הדיאליזה", אומר פלדמן בהתרגשות

  אירוע החתמה תיאטרלי על כרטיס אדי  במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב. הבוקר (ה') חתמו שחקני המחזמר "צלילי המוזיקה", ביניהם אניה בוקשטיין ורומי דלומי על כרטיס אדי. השחקנים, החליטו לחתום לאחר ששמעו את סיפור חייו של מפיק ההצגה עודד פלדמן, שלפני שנתיים קיבל תרומת כליה מרעייתו אתי.

   

  את אפליקציית הבריאות לסמארטפון כבר הורדת? הורידו לאייפון או לאנדרואיד

   

  לפני 18 שנה חלה פלדמן (69) במחלת כליות ונזקק לדיאליזה. בשנת 1997 הוא כבר עבר את ההשתלה הראשונה, לאחר שהוקפץ ברשימה המושתלים, שכן נמצאה התאמה בינו לבין תורם שנפטר. אולם לפני שנתיים וחצי, גם כליה זו הפסיקה לתפקד ופלדמן נזקק להשתלה נוספת.

   

   

  את רעייתו, אתי, הוא הכיר בשנת 2005, כמה שנים לאחר שעבר את ההשתלה הראשונה. בתה של אתי מנישואים קודמים התחתנה, ואחת המוזמנות החליטה לשדך בינה לבין עודד. בחתונה תפסה אתי, אם הכלה את הזר שזרקה הבת. כבר למחרת היא פגשה את פלדמן וכעבור יומיים נוספים החליטו השניים להתחתן.

   

  כבר חתמתם על כרטיס אדי?

   

  תורמים איברים - מצילים חיים:

  משפחה למופת: אחיו של גבי תרם לו את כלייתו

  פתאום קם אדם בבוקר ומחליט לתרום כליה

  עלי נהרג בדרך לעבודה - איבריו הצילו ארבעה

   

  כשלפני שנתיים וחצי, פלדמן התבשר כי הוא שוב זקוק להשתלה, אתי מיד התנדבה להיבדק. כשבבדיקות התברר כי קיימת ביניהם התאמה של 100%, היא לא היססה ותרמה לבעלה כליה. "שבועיים אחרי התרומה באיכילוב כבר חזרתי לצעידות", היא מספרת בגאווה וקוראת לחתום על כרטיס אדי, "תחפשו את הפתרון בבית, במשפחה. זה לא כואב לתרום".

   

  סיפורו של פלדמן ריגש מאוד את שחקני ההצגה, שחתמו על כרטיס אדי. "התרגשתי לשמוע את הסיפור שלהם", אומרת בוקשטיין ומוסיפה, "זה ממלא השראה ברמה הזוגית והרומנטית". 

   

  פלדמן שראה את ההיענות הגדולה של שחקניו, לבוא וחתום אמר: "אנחנו מקווים להעלות את המודעות לתרומת איברים וגם כדי שחולים יידעו שהם לא חייבים להפסיק לחיות בגלל הדיאליזה", הוא אומר.

   

  "אחרי שחליתי, אהוד אולמרט שהיה ראש עיריית ירושלים הזמין אותי לנהל את התרבות. אמרתי לו שאני חולה והוא אמר שכמה שעות שאוכל לעבוד זה יהיה טוב, ומאז לא החסרתי יום עבודה אחד", הוא מספר בגאווה.

   

  מעל אלף איש ממתינים לתרומת איברים בישראל. המרכז הלאומי להשתלות מחתים עשרות אלפים על כרטיס אדי בכל שנה בתקווה שיתרמו את איברי יקיריהם שנפטרו.
   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ירון ברנר
  "לא מבינות איך לא עשינו את זה קודם". אניה בוקשטיין ורוני דלומי חתמו על כרטיס אדי
  צילום: ירון ברנר
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים