שתף קטע נבחר

איילת שקד לג'ון קרי: צבוע, איך תישא במחיר?

יו"ר סיעת הבית היהודי שלחה מכתב חריף למזכיר המדינה, במחאה על הלחץ שהפעיל לשחרור מחבלים: "ארה"ב לעולם לא הייתה עושה זאת. כפייתך היא מעשה אבסורדי, ציני ואכזרי". ומה כתבה חברת הקואליציה על פולארד?

מתקפה חסרת תקדים על מזכיר המדינה ג'ון קרי מתוך הקואליציה של בנימין נתניהו. יו"ר סיעת הבית היהודי, ח"כ איילת שקד, פנתה היום (ה') לקרי במכתב חריף, ומתחה ביקורת קשה על חלקו בחידוש המו"מ עם הפלסטינים. בשל הלחץ שהפעיל לשחרור מחבלים כתבה לו שקד: "זהו לא רק מעשה צבוע אלא הימור וניסוי בחיי ילדים".

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:


חידוש המו"מ. קרי עם ציפי לבני וסאיב עריקאת בוושינגטון (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
חידוש המו"מ. קרי עם ציפי לבני וסאיב עריקאת בוושינגטון(צילום: רויטרס)

 

ח"כ שקד הקדימה ואמרה כי לאור חומרת המצב אין היא יכולה לפנות אליו בשפה תקינה פוליטית, ולכן היא מעבירה לו את המסר באופן הכי ישיר שהיא יכולה. "כפייתך על ישראל להיכנע לטרור על ידי שחרור מחבלים עם דם כה רב על ידיהם היא מעשה שארה"ב לעולם לא הייתה עושה אילו היה מדובר באזרחיה שנרצחו. ההכרח שאתה כופה על מדינתנו הוא מעשה אבסורדי,

ציני ואכזרי לאור העובדה שמדינתך מסרבת לשחרר, עד היום, את ג'ונתן פולארד מהכלא, למרות ישיבתו הממושכת וחסרת התקדים בכלא האמריקני".

 

ח"כ שקד הזכירה לו כי המחיר של שחרור יותר ממאה מחבלים יינשא על כתפיהם של משפחתה ובני עמה ולא על כתפיו: "איך תישא אתה בנטל של המחיר הכבד והנורא הזה שאליו אתה מוליך אותנו? הצבת אותנו בצורה מטופשת במצב בלתי אפשרי שבו אנחנו לא יכולים ולא נוכל לבצע שום ויתורים מצדנו".

 

שקד טענה שבמו ידיו העלה קרי את מפלס הציפיות לרמה מסוכנת שעלולה לגרום לכל האזור לצאת משליטה אם הללו יתבררו כלא ריאליות: "בארבע השנים האחרונות חוותה ישראל שקט יחסי בשטחיה כמו שלא חוותה זמן רב. על כן, אני מציעה לך לבצע את עבודתך בצורה אפקטיבית יותר ורלוונטית יותר על ידי מיקוד תשומת לבך בנעשה בסוריה ומצרים, שם אנשים נשחטים יום יום על ידי הממשל שלהם".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: בני דויטש
איילת שקד. "קרי, תתמקד בסוריה ובמצרים"
צילום: בני דויטש
מומלצים