שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  לראשונה בבריטניה: אושר סירוס להורה מוגבל

  בית המשפט הורה לעקר גבר הלוקה בשכלו שאין ביכולתו להחליט על שימוש באמצעי מניעה. לפני שלוש שנים נולד בנו הבכור, והשופטת קבעה כי ילד נוסף יגרור השלכות נפשיות חמורות. "זה לטובתו", מסרה בהחלטתה

  שופטת בית המשפט העליון בבריטניה הורתה אתמול (יום ו') לסרס גבר מוגבל שכלית. לגבר בן ה-36 נולד בן בכור לפני שלוש שנים, ולפי השופטת מדובר בהחלטה שתיטיב עמו.

   

  בהחלטתה התקדימית של אלינור קינג נקבע כי ניתוח העיקור צריך להתבצע, מכיוון שילד נוסף עלול לגרום לגבר למצוקה נפשית רצינית ולהשלכות חמורות. לדברי השופטת, הסיבה לחרדה היא הפגיעה בעצמאותו של הגבר, שגילו המנטאלי הוא בין שש לתשע. מומחים קבעו כי הוא אינו מסוגל להחליט בעצמו בנוגע לשימוש באמצעי מניעה, ולא מעוניין להיות אבא לילד נוסף.

   

  עוד חדשות בעולם:

  סוף לקונספירציות? ה-CIA הכיר ב"אזור 51"

  מסר איראני למערב: השר המתון ינהל הגרעין

   

  בפסק הדין נכתב כי להולדת בנו הייתה השפעה מכרעת על משפחתו ועל משפחתה של האם, שלוקה בשכלה גם כן. שתי המשפחות נקטו צעדים כדי להבטיח שחברתו לא תיכנס להריון נוסף, והחליטו שהשניים יתגוררו בדירות נפרדות, וכל מפגש ביניהם יהיה תחת פיקוח.

   

  "מערכת היחסים ביניהם כמעט נהרסה בעקבות הילד, אך הם החזיקו מעמד באופן מרשים", אמרה השופטת. לפי הדיווח של העיתון הבריטי "טלגרף", הגבר אמנם נהג

  לבלות זמן עם בנו, אך לא גילה אחריות הורית וסבתו של הילד היא זו שגידלה אותו. הסירוס מתבצע לבקשת הוריו.  

   

  בוורלי דוקינס, מנהלת מרכז לבעלי מוגבלויות, אמרה לאחר הכרעת בית המשפט: "החלטות כאלה תמיד צריכות להיות ספציפיות ואינדיבידואליות. חשוב לשקול כל חלופה". כאמור, מדובר בתקדים בבריטניה. בשנת 1999 נדחתה בקשה לאשר סירוס לבן 28 הלוקה בתסמונת דאון.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים