שתף קטע נבחר

ונציה: תייר נהרג בתאונת גונדולה

משפחה מגרמניה שייטה להנאתה בגונדולה בתעלה המרכזית בוונציה. ככל הנראה, נהג "אטובוס מים" שלא הבחין בה התנגש בסירה הקטנה ומחץ למוות את אבי המשפחה. ראש העיר: יש לנו בעיה אמיתית של עומס תנועה בתעלות

תאונה קטלנית באחד המקומות היפים בעולם. תייר גרמני נמחץ למוות בשבת כשהגונדולה שבה שייט התנגשה ב"ואפורטו" – אוטובוס-אונייה שהשיט נוסעים בתעלה הגדולה (קנל גרנדה) התעלה המרכזית החוצה את ונציה שבאיטליה.

 

התאונה אירעה בצהריים ליד גשר ריאלטו, אחד האתרים הציוריים והמתוירים בעיר, שם התנועה עמוסה במיוחד. ראש העיר כינס בתגובה ועדת מומחים לדון בעומס המחריף בנתיבי המים של העיר. בוונציה אין כלל כבישים וכלי רכב, והתושבים והתיירים הרבים מתניידים בה באוטובוסים משייטים, בסירות מסוגים שונים ובסמטאות רצופות הגשרים.

 

הגונדולה שנפגעה. חלק מהגונדוליירים שבתו לאות אבל (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
הגונדולה שנפגעה. חלק מהגונדוליירים שבתו לאות אבל(צילום: רויטרס)

הגונדולה נגררת מהמקום (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
הגונדולה נגררת מהמקום(צילום: רויטרס)

 

דוברת המשטרה אמרה שהוואפורטו בדיוק עגן בתחנה וכנראה לא הבחין בגונדלוה הסמוכה, שבה בילו חמישה בני משפחה מגרמניה. היא אמרה שאבי המשפחה נמחץ למוות. בתו בת השלוש אושפזה בבית חולים בפדובה, והיא סובלת מפציעות בראשה ובפניה. כלי השיט נמצאים בידי המשטרה, והיא פתחה בחקירת האירוע. פרטיו של הקורבן לא פורסמו.

 

ראש עיריית ונציה, ג'ורג'יו אורסוני, שלח את תנחומיו למשפחה ואמר כי הוא מכנס ועדת מומחים כדי לפתור את

בעיות התנועה של ונציה. "יש לנו בעיה אמיתית של צפיפות בתנועה במים, במיוחד בתקופות של תיירות רבה ובאזורי המרכז", הודה אורסוני.

 

כאות אבל והזדהות, חלק מהגונדוליירים בוונציה הניחו את משוטיהם ושבתו מעבודה בשבת אחר הצהריים. סוכנות הידיעות האיטלקית ציטטה את ראש איגוד שייטי הגונדולות של ונציה, ניקולא פלקוני, שאמר שהצפיפות הגוברת היא תוצאה של קווי ואפורטו חדשים שנכנסו לשימוש ושל סירות פרטיות, במיוחד מבתי מלון, שסותמות את התעלה הגדולה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
מקום התאונה, ליד גשר הריאלטו העמוס
צילום: AP
מומלצים