שתף קטע נבחר

חרדים תקפו שוטרים - ולא יואשמו בתקיפה

שניים הואשמו בעבירות חמורות של תקיפת שוטר בעת חילוץ חייל חרדי בירושלים. לבסוף הם יואשמו בהתפרעות בלבד בניגוד לעדויות השוטרים. הפרקליטות: "השיקול קשור בהערכת הראיות לזיהוים כמי שתקפו שוטרים"

אלימות קשה של חרדים נגד שוטרים מסתיימת בכתב אישום קל: ל-ynet נודע הערב (יום ג') כי הפרקליטות מחקה את מרבית סעיפי האישום נגד יוסף בראון ויעקב קרישבסקי, שהואשמו בין היתר בעבירות של תקיפת שוטר בנסיבות מחמירות בעת חילוץ חייל חרדי מהמון זועם בשכונת מאה שערים בירושלים בחודש שעבר.

 

השניים הודו בימים האחרונים בכתב אישום מתוקן המייחס להם עבירת התפרעות בלבד. כל יתר סעיפי האישום, שייחסו להם בין היתר יידויי אבנים, ברזלים ובקבוקי זכוכית וכן יריקה לעבר השוטרים, נמחקו.

 

כתב האישום המתוקן מגיע חודש לאחר שהוגשו נגד שני הצעירים כתבי אישום חמורים. גורמים במשטרת ירושלים לא אהבו, בלשון המעשה, את נסיגת הפרקליטות שעומדת בניגוד לתצהירים החד-משמעיים שנתנו השוטרים במקום והגיעו לידי ynet. לפי התצהירים, שני שוטרים העידו כי זיהו את בראון בבירור והבחינו בו מרים חפצים וזורק אותם לעבר צוות השוטרים אחר.

 

עוד חדשות ב-ynet:

אלוף בן 100 בצה"ל: "ריפאתם פצע בן 60"

אהרונוביץ' על סערת הטייזר: "זה נראה רע"

נער בן 17 ביים שוד בשביל כסף לבזבוזים

 

שוטר אחר העיד לגבי קרישבסקי ואמר כי הצעיר החרדי זרק בוודאות מוחלטת אבנים ובקבוקי זכוכית לעבר כוחות המשטרה באופן שסיכן אותם. השוטר העיד עוד כי לאחר שביקש לעצור אותו יחד עם שוטר נוסף, קרישבסקי החל להשתולל, לבעוט בהם ואף ירק עליהם.

 

בכתב האישום המקורי שהוגש לבית משפט השלום בירושלים נטען כי החייל הגיע לבקר את דודו המתגורר בשכונת מאה שערים. החייל הגיע למקום במדי צבא וחבוש כיפה לראשו. בעודו הולך בשכונה, כינו אותו עוברים ושבים בכינויים שונים כמו "חרד"ק" וצעקו לו להסתלק.

 

לאחר מכן, נזרקה על החייל שקית אשפה אשר פגעה בעורפו. החייל נמלט למשרד של דודו והסתגר במקום יחד עם קרוב משפחתו והזעיק את כוחות המשטרה. עם הגעת השוטרים למקום, נכתב בכתב האישום המקורי, התגודדו אנשים רבים וביניהם הנאשמים, שיידו אבנים, ברזלים, כסאות ודליי מים לעבר הכוחות.

 

בכתב האישום מצוין כי בשלב הזה קרא קצין המשטרה, מאיר עמרני, לחרדים להתפנות מהמקום ולפזר את ההתקהלות בטענה שהיא אינה חוקית. עם זאת, המתפרעים ובהם הנאשמים נשארו במקום וכאמור התפרעו באלימות.

 

עוד צוין בכתב האישום כי בשל יידויי החפצים, נפגע השוטר גל איטה שהתקרב לכיוונו של אחד הנאשמים. "השניים תקפו שוטרים בנשק קר כשהם מתכוונים להכשיל את השוטרים מלבצע את תפקידם", נכתב.

 

פרקליטם של השניים, עו"ד יאיר נהוראי, מסר בתגובה: "נדמה שההסדר מדבר בעד עצמו. טוב יעשה מי שצריך להסיק את המסקנות".

 

מפרקליטות מחוז ירושלים נמסר כי "השיקול שעמד ביסוד ההגעה להסדר הטיעון היה שיקול שקשור בהערכת הראיות לזיהויו של הנאשם כמי שתקף שוטרים במהלך ההתפרעות".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
אחד הנאשמים בבית המשפט. ארכיון
צילום: אוהד צויגנברג
צילום: אוהד צויגנברג
עו"ד יאיר נהוראי
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים