שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס, צביקה טישלר

הוחלט: ילדים לא יחוסנו לפוליו בבתי הספר

במשרד הבריאות הגיעו למסקנה שהזמן שנותר עד למועד המתוכנן של תחילת החיסונים בבתי הספר אינו מאפשר היערכות משביעת רצון מבחינה לוגיסטית, וכי התועלת ממהלך שכזה אינה גבוהה דיה. לכן החיסונים יימשכו בטיפות חלב

אחרי ארבעה ימי דיונים, החליט היום (ו') משרד החינוך שלא לחסן את הילדים נגד נגיף הפוליו במסגרת בתי הספר. החיסון יימשך במסגרת טיפת חלב בלבד. חברת ייעוץ שנשכרה לשם קבלת ההחלטה היא שהמליצה שלא לבצע את המהלך, משום שעד למועד תחילת החיסונים המתוכנן בבתי הספר נותרו עשרה ימי עבודה בלבד, זמן שלא יאפשר להפיץ להורים טופסי הסכמה ולאסוף אותם בחזרה.

 

עוד חדשות ב-ynet:

 

הזמן הדוחק לא יאפשר להיערך למהלך גם מכמה בחינות נוספות. עוד התברר כי ל-84% מההורים לילדים בכיתות א' עד ג' יש גם ילדים בגילאי גן, כך שהם יצטרכו ממילא להגיע לטיפת חלב כדי לחסנם. לפי חברת הייעוץ, ההספק האפשרי בבתי הספר לא צפוי להיות גבוה דיו, ובנוסף תיגרם פגיעה בתחילת שנת הלימודים, במיוחד בכיתות א' ו-ב'.

 

מתחסנים השבוע בבקה אל-גרבייה (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
מתחסנים השבוע בבקה אל-גרבייה(צילום: חסן שעלאן)
 

משרד הבריאות החליט להשקיע את כל המשאבים בטיפות החלב, ומנכ"ל המשרד, פרופ' רוני גמזו, אמר כי ניתן לחסן אפילו 80 אלף ילדים ביום. אתמול חוסנו 70 אלף ילדים, היום חוסנו 20 אלף, ובסך הכול קיבלו עד כה את החיסון כ-330 אלף ילדים.

 

במשרד הבריאות בטוחים: אפשר לחסן גם 80 אלף ביום (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ) (צילום: עמוס בן גרשום, לע
במשרד הבריאות בטוחים: אפשר לחסן גם 80 אלף ביום(צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)

 

אתמול הגישה המדינה תגובה מקדמית לעתירת עמותת "איזון חוזר", שפנתה השבוע לבג"ץ בבקשה להפסיק את מבצע החיסון "שתי טיפות" נגד

הפוליו. בתשובה לבקשת העמותה להטלת צו ביניים ציינה המדינה כי "החלטת משרד הבריאות לצאת במבצע השלמת החיסונים לילדי ישראל ברחבי הארץ היא החלטה שמצויה בלב מתחם שיקול הדעת בסמכות הרשויות המוסמכות".

 

עוד טענה המדינה כי ההחלטה נועדה להביא לעצירת התפשטות מחלת הפוליו, והיא התקבלה לאחר בדיקה יסודית והתייעצויות נרחבות עם גורמי מקצוע מהבכירים והמנוסים בעולם בתחום זה: "בהתייחס לטענות שונות של העותרת, כי דווקא החלטה שלא לערוך את מבצע החיסון הנוכחי, משמעה עלול להיות 'ניסוי בבני אדם', כדי לראות אם ואיך הנגיף יעצור ויפסיק להתפשט מעצמו, וכמה אנשים יחלו עד שהדבר יקרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חסן שעלאן
אין זמן אפילו להפיץ להורים טופסי הסכמה ולאסוף בחזרה
צילום: חסן שעלאן
מומלצים