שתף קטע נבחר

"ספרים חדשים של סלינג'ר ייצאו לאור בקרוב"

סרט תיעודי חדש טוען: ג'יי די סלינג'ר הותיר אחריו ספרים נוספים והורה לפרסם אותם אחרי מותו. בני משפחתו של הסופר טוענים מצידם כי לא שיתפו פעולה עם הפרויקט

ג'יי די סלינג'ר, שהלך לעולמו ב-2010 בגיל 91, נודע בעולם בזכות ספריו המפורסמים ובעיקר בזכות הרומן "התפסן בשדה השיפון" שכתב ב-1951 - ומאז נחשב ליצירת מופת מכוננת בתרבות המערב. אבל האם ישנם עוד ספרים של היוצר שטרם שמענו עליהם?

 

על-פי ה"ניו יורק טיימס", סרט תיעודי בשם "סלינג'ר" שצפוי לצאת בתחילת ספטמבר וספר עיוני שמלווה אותו, טוענים כי הסופר הותיר אחריו חומרים נוספים והורה לפרסם לאחר מותו לפחות עוד חמישה ספרים מעזבונו הספרותי, חלקם חדשים לגמרי וחלקם הרחבות של טקסטים שכבר ראו אור. פרסום היצירות אמור לצאת לדרך, על פי הסרט, כבר בתחילת 2015.

 

קובץ סיפורים אחד, למשל, יעסוק באמצעות סיפורים חדשים במשפחת גלאס הבדיונית, עליה כתב ברומן "פראני וזואי". בין החומרים שעתידים להתפרסם נמצאים גם סיפורים ידועים שמעולם לא פורסמו בגרסתם המלאה כמו "הדבר האחרון הטוב ביותר של פיטר פן", וכן סיפור נוסף שעוסק בהולדן קולפילד,  גיבור "התפסן".

 

הטריילר לסרט "סלינג'ר", שייצא בתחילת ספטמבר

 

בנוסף יפורסם סיפור חדש שעוסק בפילוסופיה הדתית ובדאנטה, נושא בו סלינג'ר עסק עמוקות בחייו,

וכן רומן המתרחש בתקופת מלחמת העולם השנייה ומבוסס על חוויותיו משנות נישואיו הראשונות.

 

על אף בדידותו והתרחקותו מהתקשרות, מקורבים לסופר טוענים כי למרות שהפסיק לפרסם את כתביו, לא הפסיק לכתוב בשקידה בעשורים האחרונים לחייו. הסיפור האחרון אותו פרסם בחייו היה במגזין הניו-יורקר, ונקרא Hapworth 16, 1924, אך זה לווה בתביעה ציבורית נרחבת, מה שככל הנראה תרם לבחירתו של סלינג'ר לחיות חיי הסתגרות.  

 

מתיו סלינג'ר, בנו של הסופר והאחראי על עזבונו, וכן קולין אוניל, אלמנתו של המחבר, סרבו להשתתף בסרט התיעודי או לדון בתכניו. בראיון מוקדם יותר השנה, טען סלינג'ר הבן כי הוא מטיל ספק ביכולתם של הספר והסרט לחשוף אמת חדשה על אביו, שבמשך עשרות שנים הקיפו אותו אנשים אחדים באינטימיות פרטית ביותר.

 

את הסרט התיעודי, שבהמשך ישודר גם ב-PBS, ביים שיין סלרנו, שחקר את חייו של הסופר הנודע במשך תשע שנים. סלרנו טוען כי הסרט יהיה עמוס בתמונות של סלינג'ר שטרם פורסמו, וכן בחומרים נדירים כולל יומן ובמכתבים בכתב יד שכתב הסופר בימי מלחמת העולם השנייה, שנמצאו אצל עמיתיו לקרב.

 

"אם זה לא המעגל הפנימי של חייו", טוען סלרנו, "אז אני לא יודע מה הוא". עוד הוסיף הבמאי כי בתחילה משפחתו של סלינג'ר כן שיתפה פעולה עם הפרויקט, אך בסופו של דבר בחרה להתנתק ממנו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
ג'יי די סלינג'ר. בחר להתבודד
צילום: AP
לאתר ההטבות
מומלצים