שתף קטע נבחר

חזית נגד שלי: כבל ומרגלית תומכים בהרצוג

ברית משולשת מול יו"ר העבודה: שניים מהמתמודדים על ראשות העבודה ויתרו והודיעו על תמיכתם בח"כ הרצוג. "נעבוד בשבילך כאילו זו מערכת הבחירות של כל אחד מאיתנו", אמרו כבל ומרגלית. הרצוג: "שבענו ממופעים של איש אחד"

ההתמודדות במפלגת העבודה הופכת לקרב ראש בראש: ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג הצליח לאחד בין כוחות יריבים במפלגה אל מול היו"ר המכהנת, שלי יחימוביץ'

 

במסיבת עיתונאים שכינס הבוקר (יום ב') על מנת להודיע על התמודדותו לראשות המפלגה, התייצבו לצד הרצוג גם חברי הכנסת איתן כבל ואראל מרגלית - שבסופו של דבר לא יתמודדו בעצמם בבחירות המקדימות.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

טורקיה: נצטרף לחזית בינלאומית נגד סוריה

הסתבכות בקלנדיה: שלושה פלסטינים נהרגו

 

הפריימריז יתקיימו על פי החלטת חברי המפלגה ב-21 בנובמבר, והשלושה שאמורים היו לרוץ בנפרד החליטו בסופו של דבר לאחד כוחות. תחילה נכנס למסיבת העיתונאים הרצוג כשמאחוריו כרזות: "אנחנו ננצח". דקות ספורות לאחר מכן נכנסו כבל ומרגלית והודיעו כי הם תומכים בו. "נעבוד בשבילך כאילו זו מערכת הבחירות של כל אחד מאיתנו", אמרו השניים.

 

"הגעתי להודיע שב-21 בנובמבר אהיה ראש מפלגת העבודה", אמר ח"כ הרצוג. "ההחלטה של כבל ומרגלית מוכיחה שותפות ומנהיגות. החלטנו לאחד כוחות יחד כי הבנו שהמפלגה צריכה הנהגה חדשה. לדאבוני, יחימוביץ' לא תביא את המפלגה שוב לשלטון. העבודה תחת יחימוביץ' נכשלה. הימין הפסיד את הבחירות ולמרות זאת הצלחנו לגרד רק שליש מהקולות. המפלגה הפכה למפלגה של איש אחד ושבענו ממופעים של איש אחד. אינני מתכוון לרוץ לתפקיד יו"ר האופוזיציה אלא להנהגת המדינה".

 

השלישייה נגד יחימוביץ'. מרגלית, הרצוג וכבל (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
השלישייה נגד יחימוביץ'. מרגלית, הרצוג וכבל(צילום: עידו ארז)

 

ח"כ כבל אמר כי "החלטתי לעשות את הדבר הנכון בעת הזאת, החלטתי שלא ה'אני' אעמוד במרכז אלא ה'אנחנו'. יש כאן אמירה חשובה וחזקה ש'אנחנו' מכתיבים את העניינים במפלגה ולא ה'אני'. אם אני משווה את המפלגה של רבין ב-92' כשהיה ראש הממשלה לבין 2013 של שלי, אני לא מצליח למצוא מכנה משותף בין התקופות".

 

כבל: "הרצוג מדבר בגובה העיניים" 

כבל אמר עוד כי "עם שלי יחימוביץ' יש לנו תקרת זכוכית שלא נצליח לפרוץ. המפלגה הפכה למפלגה סגורה ומסוגרת שעבורה 15 מנדטים הם הישג עצום. המפלגה צריכה להיות מפלגה שמניפה את כל הדגלים. היא כיום אינה כזאת ותחת הנהגת יחימוביץ' היא גם לא תהיה. דגל מדיני לא קיים, שוויון בנטל לא קיים, דת ומדינה לא קיים. הרצוג שיש לי איתו לא מעט ויכוחים הוא אדם שיש דברים שאי אפשר לקחת ממנו, הוא מדבר בגובה העיניים ויש לו עמדות".

 

ח"כ מרגלית ציין בדבריו כי "מפלגת העבודה התרחקה מציבור גדול של אנשים שזה היה הבית שלהם. המפלגה איבדה את האמירה המדינית כדי להוביל קו ברור שישלב אלטרנטיבה אמיתית. מפלגת העבודה צריכה להיות מפלגה שנותנת אלטרנטיבה. לשלי יש זכויות שהביאה את הכעס של השיח הכלכלי למרכז הבמה, אבל אלטרנטיבה לא בונים מכעס. הדבר שקרה תחת הנהגתה של יחימוביץ' הוא פילוג. הרצוג יודע לשחק יחד".

 

יו"ר העבודה יחימוביץ' בירכה את הרצוג בעקבות החלטתו להגיש את מועמדותו לראשות המפלגה ואמרה כי הוא מתמודד ראוי. לדבריה, "התמודדות דמוקרטית פנימית על ראשות מפלגה

הפכה אמנם לאירוע נדיר בנוף הפוליטי שבו יש שליטים יחידים, אך היא נשמת אפה של דמוקרטיה מודרנית, אנו גאים בכך, ונקיים בחירות נקיות והגונות".

 

ח"כ נחמן שי הודיע על תמיכתו בפריימריז ביחימוביץ'. "מתוך היכרות עמה ולאור תפקודה, הגעתי למסקנה כי נכון להעניק לשלי מנדט מחודש להוביל את מפלגת העבודה", אמר ח"כ שי. "אני שותף למסר האידיאולוגי-ערכי הן בתחום המדיני והן בתחום החברתי-כלכלי. זאת הדרך הנכונה למדינת ישראל כיום".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים