שתף קטע נבחר

השב"ס אישר: קצב ייצא לחופשה ראשונה

הנשיא לשעבר, שהחל לרצות עונש של שבע שנות מאסר בדצמבר 2011, סיים לרצות רבע מתקופת מאסרו ולכן הוא רשאי לצאת לחופשה. הוא ייצא לחופשה ב-9 בספטמבר

לראשונה מאז החל לרצות את עונשו - ייצא נשיא המדינה לשעבר משה קצב לחופש מהכלא: שירות בתי הסוהר (שב"ס) אישר הערב (יום ד') חופשה ראשונה למשה קצב. הנשיא לשעבר, שהורשע בין השאר באונס ונידון לשבע שנים, יסיים בחודש הבא רבע מתקופת מאסרו. קצב ייצא לחופשה ב-9 בספטמבר.

 

אסיר שמרצה רבע מתקופת המאסר זכאי לחופשה ראשונה, ולאחר מכן לחופשות סדירות מדי שלושה שבועות. על פי רוב זוכים עברייני מין לצאת לחופשות רק לאחר שהודו במיוחס להם, הכירו בבעייתם, הביעו חרטה ועברו סדנאות מיוחדות לטיפול בעברייני מין.

 

במקרים מסוימים דרושה גם חוות דעת של מרכז לבריאות הנפש, שממליץ אם

 לאפשר חופשה לאחר סדרת פגישות שבה מעריכים את מסוכנותו המינית. קצב, ככל הידוע, לא הביע חרטה על מעשיו וככל הנראה לא עבר טיפול מיוחד.

 

קצב מרצה מאז דצמבר 2011 את שבע שנות המאסר שנגזרו עליו בגין שני מעשי אונס, מעשים מגונים בכוח, הטרדה מינית ושיבוש מהלכי משפט. חודש קודם לכן דחה בית המשפט העליון את הערעור שהגיש הנשיא לשעבר על העונש שגזר עליו בית המשפט המחוזי. קצב כבר יצא מבין כותלי כלא מעשיהו. זה היה במאי 2012, אז הורשה להשתתף בחתונת בנו וקיבל לשם כך שמונה שעות וחצי של חופש. כמה חודשים לאחר מכן, וחרף העובדה שלא הודה במעשים או הביע חרטה, הגיש קצב בקשת חנינה לנשיא שמעון פרס.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים