שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס, צביקה טישלר

נאבקים בפוליו: יותר מחצי מיליון חוסנו

ביום הלימודים הראשון התחסנו 50 אלף ילדים נגד מחלת שיתוק הילדים. בתל-אביב התחסנו 2.9 אחוזים בלבד מהילדים בגילים 9-0

יותר מחצי מיליון ילדים כבר חוסנו במבצע המיוחד נגד מחלת שיתוק הילדים פוליו. על אף שאתמול (יום ג') החלה שנת הלימודים החדשה, חוסנו במהלך היום כ-50 אלף ילדים בחיסון החי-מוחלש שניתן בטיפות. מספר הילדים שקיבלו את החיסון עד כה עומד על 515 אלף.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

יעלון: מי שיבחן אותנו ייתקל בעוצמת צה"ל

נחש הכיש פעוט בחצר ביתו; מצבו בינוני

 

נכון להיום חוסנו כבר יותר ממחצית הילדים בדרום ובצפון (70 אחוז בכל אזור). במחוז תל אביב חלה עלייה מיום חמישי, אז חוסנו תשעה אחוזים בלבד, ושלשום המספרים כבר עמדו על 16.58 אחוז. בעיר תל-אביב עצמה מעט מאוד הורים לקחו את ילדיהם להתחסן (2.9 אחוזים). משרד הבריאות מתכוון להשקיע יותר בהסברה בעיר החל מהיום. במחוז אשקלון חוסנו 37.07 אחוז מהילדים ואילו במחוז יו"ש והמרכז חוסנו 32 אחוז.

 

ביישובים הערביים נרשמת ההיענות הגבוהה ביותר למבצע החיסונים: 79 אחוז חוסנו באום אל פחם, 81.43 אחוז בג'ת, 86.96 אחוז בכפר קרע, 81.9 אחוז באבו סנאן, 86.33 אחוז בבית ג'אן. לעומת זאת, ביישובים יהודיים כמו אמירים, אל-רום, כליל ויזרעאל לא התחסן אפילו ילד אחד.

 

"הציבור מבין את חשיבות ההתחסנות" 

בסך הכול משרד הבריאות מתכוון לחסן 1.3 מיליון ילדים, אך ייתכן שחלקם מחוסנים בכל זאת בחיסון החי-מוחלש מכיוון שבמהלך מבצע החיסונים התברר שחלק מילידי שנת 2004 קיבלו את החיסון ואחרים לא.

 

"ההתנהלות של הציבור מרשימה. נתון של חצי מיליון מתחסנים מדבר בעדו. הציבור מבין את חשיבות ההתחסנות והחשיבות של לחיות במדינה נקייה מפוליו. ככל שיתחסנו יותר, נוכל להקדים את סיום המבצע", אמר מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' רוני גמזו.

 

אתמול התברר שהנגיף הפראי הגיע גם למכון טיהור השפכים עירון המרכז את השפכים של יישובי ואדי ערה. זוהי הנקודה הצפונית ביותר שבה התגלה הנגיף הקטלני. הדגימה מהביוב נלקחה עוד לפני מבצע החיסונים. לדברי פרופ' איתמר גרוטו, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, הדבר מחזק את הצורך במבצע החיסונים הארצי. לפני הרחבת החיסונים לכל הארץ הבהירו במשרד הבריאות שהם עושים זאת מכיוון שהנגיף עוד עלול להתפשט, ואכן אתמול התברר כי הוא התפשט לעירון אחרי שבשבוע שעבר התגלה בבאקה אל גרביה.

פורסם לראשונה 27/08/2013 23:32

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
משרד הבריאות מרוצה
צילום: AFP
מומלצים