שתף קטע נבחר

תיעוד: אוטובוס תלמידים פרץ מחסום רכבת

ביום פתיחת הלימודים הגיע נהג למחסום בכפר ויתקין והתעלם מהצלצול ומהבהוב הרמזור. איש לא נפגע. רישיונו של הנהג נפסל והוא זומן לדין

נהג אוטובוס שהסיע עשרות תלמידים ליומם הראשון ללימודים הושעה מעבודתו ורישיונו נפסל, אחרי שפרץ מחסום רכבת בכפר ויתקין. באירוע לא היו נפגעים. חרף רמזור המסילה שהבהב ולמרות צלצול האותות שהושמע, התעלם הנהג מהאזהרות וניפץ את המחסום. צפו בסרטון שתיעד את האירוע:  

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

ביום שלישי בבוקר הגיע האוטובוס עם תלמידים מבית הספר באביחיל למחסום במושב שבעמק חפר. צלצול האזהרה החל שמונה שניות לפני רגע הפריצה, אולם הנהג המשיך וסיכן את חייהם של התלמידים. משם הוא המשיך בנסיעה והוריד את הילדים בבית הספר.

 

האירוע התגלה לאחר שילדים באוטובוס סיפרו על המקרה להורים, והם הביאו את המקרה לידיעת מפקד מרכז שיטור התנועה של אגף התנועה בעמק חפר.

 

במהלך החקירה הצליחו החוקרים לאתר את צילומי מצלמות האבטחה של הרכבת המצלמים את מפגש הרכבת עם הכביש בכפר ויתקין. החוקרים הופתעו לגלות כי טענות הילדים היו נכונות וראו בצילומים את אורות הרמזור מהבהבים, הפעמון מצלצל והמחסום יורד ולמרות זאת האוטובוס ממשיך בנסיעה.

 

בחקירתו הכחיש הנהג, תושב בקה אל-גרבייה בן 39, את האירוע. רישיון הנהיגה שלו נפסל והוא זומן לדין. גורם באגף התנועה אמר ל-ynet: "אנחנו רואים את האירוע בחומרה רבה, הנהג סיכן תלמידים רבים. לא היה חסר אלא שניות בלבד שהרכבת תחלוף במקום ותפגע באוטובוס".

 

באגף התנועה מוסיפים כי אין להם ולרכבת ישראל מספיק משאבים כדי להבטיח חצייה בטוחה בין מפגשי רכבת וכבישים. במקרה הזה היה רמזור, פעמון ומחסום, אך זה לא הרתיע את הנהג לחצות את המפגש תוך שבירת המחסום וסיכון התלמידים.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האוטובוס פורץ את המחסום בכפר ויתקין, השבוע
מומלצים