שתף קטע נבחר

החתונה הבודהיסטית של כלבי הגישוש

מבוכה בסרי לנקה: שוטרים הלבישו תשעה זוגות כלבים בצעיפים, כובעים וגרביים, "חיתנו אותם" בטקס מסורתי ואחר כך לקחו בג'יפ מקושט לירח דבש

משטרת סרי לנקה פתחה בחקירה בעקבות חתונה המונית שנערכה לכלבי משטרה, שאומנו לרחרח ולזהות חומרי נפץ. החקירה נפתחה אחרי שמשרד התרבות במדינה גינה את האירוע ודרש לבדוק אותו.

 

חתונת הכלבים. המשטרה: רצינו לעורר מודעות (צילום: AP) (צילום: AP)
חתונת הכלבים. המשטרה: רצינו לעורר מודעות(צילום: AP)

 

עוד חדשות מהעולם:

 

המשטרה כבר התנצלה על החתונה המוזרה שנערכה מוקדם יותר השבוע, ושבה הולבשו תשעה זוגות של כלבי גישוש בצעיפים, כובעים וגרביים ואז הוצבו על במה מקושטת כמו זו המקובלת בטקסי חתונה בודהיסטים.

 

שוטרים בסרי לנקה מובילים כלבים לחתונה (צילום: AP) (צילום: AP)
שוטרים בסרי לנקה מובילים כלבים לחתונה(צילום: AP)

 

היום (שבת) אמר דובר המשטרה המקומית כי מפקד המשטרה הורה לפתוח בחקירה לבקשת שר התרבות והאומנות, שאמר כי החתונה פוגעת בטקסי החתונה המסורתיים ויש לגנותה בתוקף. המשטרה אמרה כי החתונה הייתה דרך הומוריסטית לעודד התרבות של כלבי גישוש, היקרים למדי לייבוא.

 

נישואיהם של כלבי הגישוש נרשמו על-ידי גורם רשמי ובנוכחות קהל של וטרינרים, רופאים, קציני משטרה בכירים ואחרים. הטקס נערך ביום

שני בעיירה קנדי שבמרכז סרי לנקה. בצילומי הטלוויזיה המקומית נראו זוגות הכלבים מוסעים לאחר הטקס ברכב משטרתי מקושט ל"ירח הדבש" שלהם.

 

הטקס עורר ויכוח ציבורי נוקב וביקורת קשה מצד אנשי תרבות. בהמשך התנצלה המשטרה על כל נזק שעלול היה להיגרם למורשת התרבותית של המדינה, ובהודעה שפרסמה אמרה כי מטרתו הייתה לחסוך כסף על ידי גידול כלבים הרגילים למזג האוויר ולאוכל המקומי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
כמו בחתונה בודהיסטית. הכלבים בסרי לנקה
צילום: AP
מומלצים