שתף קטע נבחר

פרשת "ביביטורס" עוברת לבדיקת יאח"ה

בערוץ 10 דווח כי היחידה הארצית לחקירות הונאה החלה לגבות עדויות מאנשים שעבדו לצד ראש הממשלה במהלך העשור הקודם - במטרה לבדוק אם יש מקום לחקירה פלילית

התפתחות בפרשת "ביביטורס ": היחידה הארצית לחקירות הונאה החלה לגבות עדויות מאנשים שעסקו בנושאי הנסיעות עבור בנימין נתניהו. ערוץ 10 דיווח הערב (יום ה') לראשונה על בדיקת יאח"ה, ושם נאמר כי במהלך השבועות האחרונים נגבו עדויות מכמה אנשים שעבדו לצד ראש הממשלה במהלך העשור הקודם.

 

על פי הדיווח, המטרה היא לבדוק אם קיים מקום לחקירה פלילית בנושא. אין מדובר בחקירה באזהרה, אלא בבדיקה שמטרתה לראות אם קיימת תשתית עובדתית לדבר שאינו כשורה. כבר לפני שנתיים הודיעה פרקליטות המדינה כי החלה בבדיקת הפרשה.

 

ממשרד המשפטים נמסר בתגובה: "כפי שנמסר ופורסם בעבר, מתנהלת בדיקה בעניינים הקשורים לנסיעות ראש הממשלה בזמן היותו ח"כ. מעבר לכך, אין בידנו לפרט לעת הזו".

 

הפרשה עוסקת בנסיעותיו לחו"ל של ראש הממשלה בתקופה שבה כיהן כשר האוצר, כחבר כנסת וכיו"ר האופוזיציה, וכן בנסיעותיהם של שרים וסגניהם בשתי הממשלות הקודמות. על פי תחקיר ערוץ 10, תוקצבו עשרות נסיעות של נתניהו על ידי תורמים יהודים שהתעניינו בקרבתו.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים