שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בן שמעון: "אנחנו לא מספיק טובים. נקודה"
  ימים לא קלים עוברים על מאמן הפועל ת"א, אבל הוא אופטימי: "בטווח הארוך נתמודד עם חיפה ומכבי ת"א. גם בקריית שמונה התחלתי גרוע ובסוף לקחתי אליפות. נהיה מחוסנים מנטלית, זה ייקח רק יותר זמן ממה שחשבתי"
  רן בן שמעון לא האמין בקיץ, כשבנה את הפועל ת"א החדשה, שרגע לפני ערב ראש השנה הקבוצה שלו תהיה מחוץ למסגרת האירופית ואחרי שני מחזורי ליגה תצבור נקודה אחת בלבד.

   

  האדומים מתרסקים בפתיחת 2013/14:

   

  לא ציפית לפתיחה עלובה כזו, נקודה אחת משש אפשריות מול סכנין בבלומפילד ובאר שבע.

  "ברור שזו לא הפתיחה שציפיתי לה, אבל כנראה שיש דברים שיצטרכו לקחת יותר זמן ממה שחשבתי. יש גם דברים טובים, אבל מעטים, וייקח זמן עוד להתחבר".

   

  צפו בבאר שבע חוגגת על חשבון הפועל ת"א במחזור השני    (סטילס: אורן אהרוני, וידאו: ONE)

  צפו בבאר שבע חוגגת על חשבון הפועל ת"א במחזור השני    (סטילס: אורן אהרוני, וידאו: ONE)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  טובים? פרט.

  "אני מרגיש שהשחקנים רוצים. יש כרגע דברים שמערערים לנו את הביטחון, אנחנו לא מצליחים להבקיע אפילו כשמגיעים למצבים טובים. בבאר שבע למשל פתחנו מצוין, אבל אז הגיע השער של באר שבע ממצב נייח, ואז פתאום זה מערער לנו את הביטחון. אני יודע שהכל נשמע תירוצים, וזה לא מעניין גם אותי, אבל אנחנו צריכים למצוא את הקצב המתאים לנו - וזה יקרה".

   

   

  בשני מחזורי הפתיחה ישבת ביציע בגלל ההרחקה מלפני שנתיים בקריית שמונה. זה השפיע על הקבוצה?

  "הקבוצה צריכה לעשות תוצאות - ושום דבר אחר לא חשוב. למאמן יש משמעות על הקווים, אבל אסור לברוח למקומות האלה של להקל על עצמנו. לא רוצה להקל על עצמי. אני מעדיף להסתכל לביקורת בפנים, ומלבד זאת אני סומך על אסי דומב. זה שישבתי ביציע, לא זו הסיבה שהפסדנו".

   

  רן בן שמעון. "מעדיף להסתכל לביקורת בפנים" (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
  רן בן שמעון. "מעדיף להסתכל לביקורת בפנים"(צילום: ראובן שוורץ)

   

  מסכים עם האמירה של ההנהלה, שקיבלת כל מה שרצית בקיץ האחרון? שכטר, שחקנים זרים.

  "אני מאוד נזהר לא ליפול למקומות האלה. היחסים שלי עם ההנהלה מצוינים. קיבלנו אמצעים אופטימליים לבנות קבוצה טובה, אין לי מילה רעה, חסרים לי או לא חסרים לי. רוצה להתמודד

  עם הדבר הזה בצורה נכונה ואמיתית ולהגיד שאנחנו לא עושים את העבודה כמו שצריך. ההנהלה נתנה את התנאים".

   

  אפשר לדבר במונחים של כישלון?

  "אנחנו במחזור שני, לא הייתי קופץ יותר מדי לסיכומים. כמובן שכהערת ביניים מה שקורה לנו זה לא טוב ולא מספיק. הכי כואב לי בלב שבא קהל תומך. ראיתי את המשחק מפינה חשוכה, אבל אחר כך בטלוויזיה ראיתי שהוא לא הפסיק לעודד. הקהל שלנו ברמה אחרת מהקבוצה, צריך להרים את הקבוצה לרמה של הקהל. אני מתקשה לעשות את זה, וגם השחקנים. לפעמים לא הכל הולך בקצב שלך, צריך ללמוד להתמודד עם אכזבות כמו עם הצלחות. אני מאמין בשחקנים שלי".

   

  רמון ושכטר. "ההנהלה נתנה את התנאים" (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
  רמון ושכטר. "ההנהלה נתנה את התנאים"(צילום: עוז מועלם)

   

  היה לך את שוער הנבחרת הצעירה, אבל בסופו של דבר הבאת את דני עמוס, ועד עכשיו הוא לא להיט גדול.

  "היו לי דילמות קשות עם החוזה של בוריס קליימן. לא הסכמתי לקבל שחקן שמחויב לקבל שבעים אחוז מהזמן. החלטתי לעשות שינוי בעמדה הזו, או יותר נכון תוספת, ליצור מלחמה ספורטיבית. אני מאוד מרוצה מדני, גם בוריס יוצא מן הכלל".

   

  עוד ב-ynet ספורט:

   

  לא מאוכזב מעמוס?

  "ממש אין לי אכזבה, הוא שוער מעולה".

   

  היה לו חלק בשער הראשון בבאר שבע.

  "אני לא נוהג להעביר ביקורת מקצועית בתקשורת. אני יכול להגיד לך שלפעמים יש סיטואציה שאתה לחוץ במשחק, ואני לא מדבר על השוערים. הרי עבדנו על מצבים נייחים. לפעמים משהו מתפקשש, האבן מתגלגלת לכדור שלג יותר גדול. כרגע אין לנו את החוסן המנטלי לצאת מכדור השלג הזה. כמו כל הקבוצות שלי מהעבר נהיה מחוסנים מנטלית, זה ייקח רק יותר זמן ממה שחשבתי".

   

  דני עמוס. "לפעמים משהו מתפקשש" (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  דני עמוס. "לפעמים משהו מתפקשש"(צילום: אורן אהרוני)

   

  שמעון הרוש נראה מבוהל, במיוחד מתגובות הקהל.

  "שחקן בעידן המודרני צריך לעמוד בלחצים, תקשורתיים וסביבתיים. יש קהל ומקורבים בכדורגל הישראלי, יש לשחקנים הרבה הפרעות, רעש מהצדדים. שחקנים ברמות הגבוהות ביותר יודעים להפריד רעשים. חשוב לי להיות עם השחקנים שלי, לא לכעוס, אלא לתת להם את הביטחון שהם צריכים, כדי שייצאו מהסיטואציה הלא קלה. לא ציפו לנקודה אחת משש אפשריות, אבל שום דבר לא אבוד. אנחנו חמש נקודות מהמקום הראשון, כך שהכל בידינו. הכי חשוב זה להסתכל לאמת בפנים, להתחזק פנימית ולא משחקנים בחוץ, אלא מנטלית. גם כשקורים דברים צריכים לעמוד בזה, להיות קבוצה חזקה".

   

  "לא הפסדנו בגלל ורמוט"

  בנית בין היתר על גילי ורמוט. הפציעות שלו פגעו בפתיחת העונה?

  "לפי מה שראיתי באימונים זה ורמוט הכי טוב שאפשר עם יכולות, מהירות, זריזות, אישיות מדהימה. נכון שוורמוט מאוד חסר להפועל, אבל שאף אחד לא יעז להגיד שבגלל זה יש אליבי להפסד או צריכים לשחק פחות טוב - אין לזה קשר אליו. הוא מאוד חשוב להפועל, אבל לא בגלל זה הפסדנו חמש נקודות".

   

  צפו ב-0:0 המאכזב של הפועל ת"א מול סכנין במחזור הפתיחה    (סטילס: ראובן שוורץ, וידאו: ONE)

  צפו ב-0:0 המאכזב של הפועל ת"א מול סכנין במחזור הפתיחה    (סטילס: ראובן שוורץ, וידאו: ONE)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  אתה חושב שאחרי ההדחה מאירופה ופתיחת הליגה הגרועה, הפועל תוכל להרים את עצמה ולהתמודד על אליפות?

  "היא יכולה להרים את עצמה - וזה יקרה. כרגע אני עובד על איך לעשות את זה. לדבר על אליפות? כרגע אסור לעשות זאת, זה לא אמיתי. האמת שלנו היא איך להחזיר את הפועל להיות קבוצה חזקה יותר, יגיעו הישגים זמניים ואז יהפכו לקבועים".

   

  אחת הסיבות לכך שראובן עטר לא במכבי חיפה היא ההתעקשות שלו. נראה שגם אתה הגעת עם אג'נדות מהבית ומתעקש עליהן. גישות, שחקנים שהבאת.

  "אני לא חושב שהאנלוגיות נכונות כרגע לאף אחד. נעשה אותן אחרי עשרה משחקים, איאבק עם האמת. לגבי השחקנים וההתעקשות, לפעמים כשמאמן הולך עם שחקנים שלו, הוא מאמן עם חזון, גב, עמידות ואורך רוח. לפעמים כשמאמן מחליף כל מי שלא משחק טוב, אומרים שיש חוסר סבלנות".

   

  ראובן עטר. "האנלוגיות לא נכונות" (צילום: חיים צח) (צילום: חיים צח)
  ראובן עטר. "האנלוגיות לא נכונות"(צילום: חיים צח)

   

  "אני מעריך דרך שרואה שחקנים שלי שמתאמצים, משתדלים ומתנהלים מקצועית, אז אני נותן להם גב, לא רק לגבי תוצאות. יש מורכבות בקבוצת כדורגל. אני אתן גב לשחקנים שלי כשהם מקצוענים, רצים, הדרך שלהם נכונה, ואז תאמין לי שהתוצאות באות. לעומת זאת, שחקנים ממורמרים, שיוצרים אווירה לא טובה, לא אהיה סבלני כלפיהם".

   

  "לא סיוטים ולא פנטזיות"

  איך זה שלא הבעת עד עכשיו את עמדתך בעניין איתי שכטר, כשיריביך בוחשים לך בקבוצה?

  "הסקת מסקנות לא נכונות ומהירות מדי. אגיב בשני מובנים: מאמן כדורגל הוא חלק מהמועדון, חלק מהתנהלות כלכלית. אי אפשר להפריד בין רצונות המאמן להביא שחקנים במיליונים לשפיות כלכלית של מועדון. בעניין של שכטר נקודתית, את דעתי הבעתי בפני האנשים הקובעים. אני מעריך את איתי, קראתי לו לחדר כדי להגיד לו הכל בפנים. כל יומיים מופיע שם של שחקן אחר שלנו שרוצים, אז אם אצא בהכחשות לא אעשה את העבודה שלי. גם ככה קשה לי מאוד. אני יכול להגיד שאני מאוד אוהב ומעריך את שכטר".

   

  שכטר ו-ורמוט. "כל יומיים מופיע שם של שחקן אחר שרוצים" (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
  שכטר ו-ורמוט. "כל יומיים מופיע שם של שחקן אחר שרוצים"(צילום: ראובן שוורץ)

   

  התבטאת שאם ישוחרר, אתה קם ומתפטר?

  "אני לא מדבר במושגים כאלו, זה לא הסלנג שלי ולא השפה שלי. יש לי יותר מדי כבוד כלפי הבעלים שלנו. אני מאוד רוצה להישאר בהפועל, יש דברים שתלויים בי, ואיתי שחקן של הפועל. כמו שאני מנסה לבוא נקי, ככה השחקנים שלי צריכים להפריד רעשים. אנחנו לא מכינים אליבי

  לתוצאות לא טובות, לא רוצה להיות במקומות האלה ולהשליך את זה ליכולת החלשה. אנחנו לא טובים מספיק. נקודה. יש לנו שלושה שבועות כדי שנחזור מהם ותהיה בנו יותר גאווה. כאב לי הלב לראות שיירות אוהדים שלנו חוזרות מבאר שבע עם הראש למטה, זה היה אחד הכאבים הגדולים שלי".

   

  מה אתה חושב על ההתנהלות של ג'ורדי קרויף? הוא לקח את בן חיים וכמעט את שכטר. כועס?

  "ממש לא, בטוח לא על קרויף שהוא חבר טוב. הוא צריך לעשות מה שטוב למכבי. בעולם קפיטליסטי כל מה שנחשב ללגיטימי, ולא ראיתי אותו עושה משהו לא מוסרי, זה בסדר. זה שמכבי רוצה שחקנים ויש לה כסף, אז יהיו תקופות שלהפועל יהיה יותר כסף והיא תנהג אותו הדבר. מי שיש לו מותר לו להציע. לא רואה בזה משהו נגד הפועל. המטרה שלי היא לשמור על הקבוצה שלי, להדביק אותה ולא להתעסק באחרות".

  אוהדי הפועל. "כאב לי הלב לראות אותם עם הראש למטה" (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
  אוהדי הפועל. "כאב לי הלב לראות אותם עם הראש למטה"(צילום: עוז מועלם)

   

  בסיוטים הכי שחורים שלך לא תיארת שתפתח כך את העונה.

  "לא סיוטים ולא פנטזיות מסתובבים בראש שלי. יש שאיפות וציפיות, בניית תמונה בסיסית שלפעמים מתחברת ולפעמים לא. לא רוצה ללכת רחוק. אם תשאל בעוד עשרה מחזורים, יהיה יותר רלוונטי. יש בי אמונה בשחקנים שלי שהם יחזירו את הפועל למקום הראוי לה".

   

  מה אתה מתכוון לחזק?

  "יש חיזוק פנימי, שזה הכי חשוב וירים הכי גבוה, ויש גם מחשבות שאני שומר לעצמי".

   

  זו הקדנציה השנייה שלך בקבוצה גדולה. במכבי כשלת, אולי זה גדול עליך?

  "אם זה היה נכון שאני לא מתאים לקבוצה גדולה, זה משהו אחר. לי לא יושב שום קוף על הגב אחרי מכבי. אני חי בשלום עם הדרך שלי. גם בקריית שמונה התחלתי גרוע ובסוף לקחתי אליפות. פתחנו עם ניצחון, הפסד וארבע תוצאות תיקו נגד קבוצות קטנות, כולל מול הפועל פ"ת עם עשרה שחקנים וסכנין. אנשים בכירים בקריית שמונה כבר דיברו בפחד שנרד ליגה, ובסוף זכינו באליפות".

   

  רן בן שמעון חוגג אליפות בק"ש. "גם שם התחלתי גרוע" (צילום: אפי שריר) (צילום: אפי שריר)
  רן בן שמעון חוגג אליפות בק"ש. "גם שם התחלתי גרוע"(צילום: אפי שריר)

   

  שרצקי או רמון?

  "נהנה עם רמון. נקודה. איתו אני עובד היום".

   

  תצליחו להתמודד עם מכבי חיפה ומכבי ת"א?

  "בטווח הארוך נתמודד עם חיפה ומכבי ת"א, אבל אני לא מסתכל על היריבות אלא רק פנימה, איך הופכים להיות הקבוצה שאני רוצה. הספורט מאוד יחסי, לעשות נקודה אחת יותר מהקבוצה שמאחוריך. כרגע אני חושב איך הופכים את הפועל לחזקה אמיתית, לא ניצחון בודד אלא לאורך זמן".

   

  מכבי תל אביב. "נצליח להתמודד איתה בטווח הארוך" (צילום: ראובן שוורץ ) (צילום: ראובן שוורץ )
  מכבי תל אביב. "נצליח להתמודד איתה בטווח הארוך"(צילום: ראובן שוורץ )

   

  מה אתה יותר, לחוץ או מבואס?

  "תשובה שתיים נכונה יותר, ככה זה כשדברים לא הולכים. אני לעולם לא נשבר, לא משנה מה יקרה לאורך הקריירה. אין כרגע סיכומים על טעויות או השלכות אלא רק עבודה. אין לי יותר מדי מה

  לדבר בתקשורת, כולם רואים איך אנחנו נראים ומה עשיתי וזו הביקורת הכי קשה. לא רוצה לחשוב על כישלונות, זה מוריד לבורות עמוקים יותר".

   

  בהפועל נתנו לך להחליט על הכל. אתה טיפוס אגוצנטרי?

  "אני לא רואה עצמי כאגוצנטרי, אני לא מכיר חיה עם שני ראשים".

   

  המאמנים היחידים בשנים האחרונות שהצליחו בהפועל היו גוטמן וקשטן. לשם אתה מכוון?

  "אני רוצה ליצור את הדברים שאני מאמין בהם, לא רוצה להידמות לאף אדם ויש לי הערכה גדולה לגוטמן וקשטן, או כל מי שעשה דברים גדולים במועדון הגדול הזה. אני רוצה להיות עצמי עם דרך אמיתית לטוב ולרע".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים