שתף קטע נבחר

יוגב אוחיון: הייתי נאיבי וחטפתי סכין בגב

רגע לפני אליפות אירופה ("יש לנו רק מה להרוויח"), מספר הגארד בפרטי פרטים על סאגת קובאן. מהאדם המסתורי שפגע בו, היחסים עם סוכנו לשעבר ("קיללנו אחד את השני שעה ואז התחבקנו"), האווירה העכורה במכבי ("כמו מערכת יחסים אחרי בגידה") והסיום המפויס ("מרגיש בן 50")

אחרי שני קייצים וסאגה בלתי נגמרת, יוגב אוחיון יכול סוף סוף לנשום ולרווחה. פיב"א החליטה שהוא שחקן חופשי. מכבי תל אביב מנסה להגיע יחד איתו מול קובאן לפשרה כספית כדי להימנע מתביעה אישית, ואוחיון יוכל אולי להתרכז בראש נקי במשימה החשובה של הנבחרת באליפות אירופה שתיפתח ביום רביעי הקרוב.

 

הנבחרת יוצאת לסלובניה - כל הדיווחים:

 

אוחיון עד כה העדיף לשמור על שתיקה בכל הקשור לסאגת קובאן, זו שהתחילה כרצון להשתדרג והפכה למסע הכפשות בלתי נגמר בינו לבין הנהלת מכבי תל אביב, נמשך במסיבת עיתונאים לא נעימה בה הודיע על הישארותו בהצהובים והסתיים בקיץ הנוכחי בבוררות בפיב"א. כעת בראיון ל-ynet ספורט, אוחיון פותח לראשונה את הלב ומספר על השנתיים הקשות שעבר, צעד אחרי צעד ולא בורח מאחריות.

 

שופך את הלב. יוגב אוחיון (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
שופך את הלב. יוגב אוחיון(צילום: עוז מועלם)

 

"אני כל הזמן כועס על עצמי שאני נאיבי, סומך על אנשים והולך אחריהם בעיניים עצומות, זו בעיה באופי שלי", פותח אוחיון את דבריו. הוא איננו מדבר על סוכנו לשעבר, אימאן שוקוחידזה אל אעל אדם שלישי שבשמו הוא מסרב לנקוב, אך לטענתו הוא זה שגרם לפיצוץ מול מכבי תל אביב, "יש אנשים שאתה סומך עליהם ובסוף אתה מקבל סכין בגב".  

 

"אלו היו השנתיים הכי קשות עבורי, דברים יצאו מפרופורציה לחלוטין. לא דיברתי כל התקופה הזאת, התבשלתי בתוך עצמי וזה הכי גרוע כי לשמור דברים בבטן לא עושה טוב וכמובן שזה השפיע על היום-יום וגם על המגרש לפעמים, למרות שניסיתי כמה שיותר שזה לא יקרה", מספר אוחיון בגילוי לב.

 

"סמכתי על אדם שלישי וקיבלתי סכין בגב" (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
"סמכתי על אדם שלישי וקיבלתי סכין בגב"(צילום: ראובן שוורץ)

 

בוא נחזור להתחלה, היתה לך עונה טובה מאוד במכבי ואז הגעת עם סעיף בחוזה שטענת שמאפשר לך לעזוב ובנוסף החזקת בהצעה מקובאן.

"הסוכן והעורך דין מטעמו אמרו שיש לנו קייס טוב עם הסעיף הזה בחוזה שבעצם אמר שאני יכול להשתחרר בתום העונה ולא עוד שנתיים. באותו יום קיבלתי את ההצעה מקובאן, אמרתי לדני פדרמן שאני רוצה להיפגש, נפגשנו ואמרתי לו 'מה עושים'? הצעתי לו גם שנחתום חוזה חדש לשלוש שנים ולא, לא בסכומים שקובאן נתנה, אבל אמרתי לו 'בוא נראה מה עושים, כי יש פה הזדמנות מטורפת בשבילי'. לא באתי מבית עשיר ואני צריך גם לחשוב כלכלית על הקריירה, קובאן הציעה לי פי ארבע ממה שהרווחתי וזה לא משהו שמסרבים לו כל כך מהר.

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

דני חזר אליי באותו ערב ואמר שהם החליטו לא לשדרג לי את החוזה. שאלתי את הסוכן והעורך דין בתור אלה שמכירים מקרוב את החוזה שלי, יש לנו קייס? הם אמרו לי שאם נלך לבוררות 90 אחוז שאנחנו ננצח. נסעתי לחופשה בחו"ל ואז התחיל כל הבלגאן".

 

דני פדרמן. אוחיון: "הוא אמר לי שהחליטו לא לשדרג את החוזה שלי" (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
דני פדרמן. אוחיון: "הוא אמר לי שהחליטו לא לשדרג את החוזה שלי"(צילום: ראובן שוורץ)

 

בארץ זה הצטייר שפשוט ברחת לחתום בקובאן.

"ממש לא. נסעתי לחופשה ואז החלו אותם ראיונות מפורסמים שבהם כביכול דני פדרמן ירד עליי ואח"כ אימאן הסוכן שלי לשעבר החזיר בראיון קשה משלו. אני שמעתי את הדברים מרחוק והסוכן נשבע לי בכל מה שהיה לו שדני קילל אותי ונפגעתי מאוד. תביני, לא היינו במריבה לפני שנסעתי לחו"ל, פתאום אתה שומע כל מיני דברים וזה יצר סיטואציה לא נעימה, באותו רגע חשבתי בעיקר על ההורים שלי שקוראים את כל ההכפשות האלה וזה עושה להם רע.

 

האם טלפון אחד ביני לבין דני היה פותר הכל? כן, אני מאמין שכן, אבל לא עשינו את זה. דני ואימאן נכנסו למריבה אישית ביניהם על גבי התקשורת ואני הייתי באמצע ובסופו של דבר כולנו עלינו על עץ גבוה שלא ידענו איך לרדת ממנו. בזמן החופש, הסוכן אמר לי ללכת לבדיקות רפואיות בקובאן כדי שיראו אותי, כי גם הם ראו את הסעיף בחוזה ולא האמינו שאם מכבי ת"א הגדולה חתמה על חוזה כזה, אולי אני לא בריא, אז הלכתי לבדיקות אבל לא חתמתי".

 

"חשבתי בעיקר על ההורים שלי" (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
"חשבתי בעיקר על ההורים שלי"(צילום: ראובן שוורץ)

 

היום בדיעבד ההסתמכות על הסעיף הזה היתה טעות? אתה מתחרט על הצעד שעשית?

"אני לא מתחרט על אף צעד בחיים שלי ואני תמיד מאמין שמה שקורה, קורה לטובה. כשעו"ד בא ואומר לך, יש לך סעיף יציאה בחוזה ואז באה קבוצה ומציעה לך פי ארבע בשכר, אתה יושב וחושב על כמה קצרה קריירה של כדורסלן. ניסיתי לקחת הזדמנות חד פעמית. שיהיה ברור אני גם לא כועס על אימאן. הוא ניסה להשיג עבורי את העסקה הטובה ביותר. הטענה שלי אליו היתה על הדרך והדברים שהוא אמר ופה נכנס אותו אדם שלישי שהיה בעצם הקשר ביני ובין אימאן שנמצא בארה"ב, הוא זה שהיה מתווך בינינו והוא עשה הרבה דברים רעים.

 

בטיסה האחרונה שלי לחופשה גם פגשתי ממש במקרה את אימאן בלאס וגאס. חבר שלי שאל אם אני רוצה שהוא יישאר איתי כדי לוודא שהוא לא יפגע בי (צוחק), אבל ישבנו ודיברנו ובאמת בשעה הראשונה קיללנו אחד את השני אבל בסוף התחבקנו. אני תמיד אמרתי שאין לי טענות אליו אלא רק לדפוס ההתנהגות שלו שלא תואם את הערכים שלי".

 

"במשך שעה אני והסוכן לשעבר קיללנו אחד את השני" (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
"במשך שעה אני והסוכן לשעבר קיללנו אחד את השני"(צילום: ראובן שוורץ)

 

אתה אומר שאדם שלישי אחראי על רוב הבלגאן, איפה היית אתה לכל אורך הדרך? איך לא ראית את זה?

"מדובר באדם שהיה מגיע אלי כל יומיים הביתה, יושב איתי לארוחות ערב ומסביר לי פעם אחר פעם כמה הצעד שעשיתי נכון, כמה מכבי ת"א לא בסדר וכמה העו"ד אומר שיש לנו קייס ודאי. הוא אמר לי כל הזמן שיש לי הזדמנות חד פעמית להשיג סכום מטורף וצייר לי תמונה שאנשים במכבי רוצים ומחפשים לפגוע בי ולכן גם לא ניסיתי לדבר איתם.

שאלתי כמה שחקנים לגביו והם אמרו לי שבעבר הם עבדו איתו והוא השיג להם חוזים טובים, אז אמרתי 'יאללה שכנעת אותי'. לצערי הוא כל הזמן בעצם הציג לי תמונה של מלחמה ביני לבין מכבי ואני הלכתי אחריו והאמנתי לו".

 

אז מה הביא לשינוי?

"חזרתי לארץ עם סיום החופשה ואז הכל נהיה אפילו גרוע יותר ביני לבין מכבי. זה היה מטורף, היו הכפשות מכל כיוון. הסתגרתי עוד יותר בתוך עצמי. מי שמכיר אותי יודע שאני לא אוהב לדבר על בעיות ומאוד שומר בבטן, זו היתה תקופה קשה. כל רגע היה טלפון, כותרת, לחץ מצד הסוכן שלי, שגם לא היה בארץ אז אני הייתי זה שהיה צריך להסביר לכל העולם ולעמוד מול כולם. ואז הגיע השלב של או ללכת לקובאן ולשלם למכבי פיצוי או להישאר במכבי. באותו זמן הגיע אליי מכתב הביתה ששינה לי את כל התפיסה לגבי אותו אדם שלישי. הבנתי פתאום עם מי יש לי עסק ואיזו טעות זו היתה ללכת אחריו.

 

חנוך מינץ. תיווך בין אוחיון לדייויד פדרמן (צילום: צפריר אביוב) (צילום: צפריר אביוב)
חנוך מינץ. תיווך בין אוחיון לדייויד פדרמן(צילום: צפריר אביוב)

 

כמו שאמרתי עד אותו רגע הייתי בטוח שהאדם הזה דואג לי ורוצה בטובתי, אבל זה לא היה נכון. גיליתי שכמו הרבה פעמים בחיים שלי פשוט הייתי נאיבי. ניסיתי לראות איך יורדים מהעץ הזה ואיך חוזרים לשולחן עם מכבי. ביקשתי מחנוך מינץ שהוא אדם מאוד קרוב אליי, המאמן האישי שלי השנים האחרונות, לדבר עם דייויד פדרמן ובאמת באותו לילה נפגשנו. זו היתה הפעם הראשונה שנפגשנו פנים מול פנים מאז שכל הבלגן התחיל. אמרתי להם את כל מה שגיליתי וכל מה שהרגשתי וכן, אין לי ספק שאם היינו נפגשים קודם זה גם היה נגמר מוקדם יותר.

 

כבר בתחילת הפגישה התנצלתי, לא על ההחלטה שלי לנסות וללכת, אלא על הדרך ועל הצורה שבה התנהלו דברים. מה שהכי הפריע לי, זה שהצטיירתי כאדם אחר ממה שאני. בבית חינכו אותי תמיד להיות בסדר עם כולם ולהגיד מה שיש לי בלב ופתאום כלפי חוץ יצא שאני חמדן ואנשים קרובים אליי חשבו שהשתניתי. זה פשוט לא אני, הייתי חייב לחזור לאמת שלי ובאותה פגישה דיברנו על איך לסגור את העניין הזה. היתה לי אפשרות ללכת, כי מכבי שאלו אותי אם אני רוצה לעזוב לקובאן או להישאר. אמרתי שאם אני אלך לקובאן, אני בעצם ממשיך עם אותו אדם שלישי שגם יקבל כסף על העסקה הזו ולא הייתי מוכן לזה. הייתי מוכן להוריד מהכבוד שלי ולהפסיד כסף, העיקר לא ללכת לשם".

 

פדרמן ומזרחי. אוחיון: "כבר בתחילת הפגישה התנצלתי" (צילום: גיל נחושתן) (צילום: גיל נחושתן)
פדרמן ומזרחי. אוחיון: "כבר בתחילת הפגישה התנצלתי"(צילום: גיל נחושתן)

 

כמה הרגשת מוזר בתוך מכבי אחרי אותה פגישה? הרי משקעים בטוח נשארו בשני הצדדים.

 "ברור שכולם נפגעו משני הצדדים. כולם התנהגו מוזר, זה לא שהלכנו על ביצים, אבל היתה אווירה מוזרה, כמו מערכת יחסים אחרי בגידה או משהו כזה. עכשיו הכל עבר וחזר להיות בסדר, אבל במהלך העונה כל הזמן זרקו לי לפעמים משפטים בצחוק על זה. אי אפשר לשקר, זה תמיד ייזכר בראש של כולם, השאלה היא כמה מדחיקים את זה. מבחינתי אני בהדחקה מוחלטת. לצערי הגיע הקיץ הנוכחי והכל המשיך ושוב קובאן ושוב בלגן וכבר אמרתי 'די מספיק כמה אפשר?' גם כותבים על זה כל הזמן וזה נהיה מאוס".

 

אחרי שפיב"א פסקה שאתה שחקן חופשי, היה לך ברור שאתה נשאר במכבי ת"א?

"היה לי ברור במיליון אחוז שאני נשאר במכבי. נכון, פספסתי עסקה מטורפת, אבל אני לא יכול לבוא אחרי כל מה שקרה ולא להישאר נאמן, זה לא מי שאני. מכבי ת"א תמיד היתה בית חם מבחינתי, גם כשרציתי לעזוב. עדיין לא חתמתי אבל אני אמור לחתום לעוד שנתיים. לא יהיו פה הפתעות לפחות לא מהצד שלי. אין לי טענה לאף אחד במכבי, כל אחד ניסה לעשות את העבודה שלו, ואין לי טענות לאף אחד".

 

אוחיון: "היה לי ברור שאני נשאר במכבי" (צילום: גיל נחושתן) (צילום: גיל נחושתן)
אוחיון: "היה לי ברור שאני נשאר במכבי"(צילום: גיל נחושתן)

 

מה למדת מהסאגה הזו?

"וואו, למדתי כל כך הרבה. לא לקחת החלטות פזיזות בחיים, לדעת אצל מי אתה שם את סל הביצים שלך ולפני שאתה מחליט משהו, לקחת כמה ימים כדי לבדוק את ההשלכות של כל דבר. כמובן גם שאין כמו לדבר פנים מול פנים ולא בטלפון שבור. העונה הזו היתה קשה מאוד מבחינתי. זו היתה עונה מלאה בעליות וירידות בכל תחום וצריך ללמוד מהימים האלה, זה שיעור לכל החיים.

 

הקריירה כל כך קצרה, אבל אני מרגיש כבר בן 50 אחרי כל מה שעברתי. בתחום הזה יש הרבה אנשים וכל אחד מנסה לאכול מהעוגה ולהשאיר אותה שלמה, אבל העוגה לא מספיקה לכולם. אני מפצה את קובאן והפסדתי המון מכל הדבר הזה, הרבה כסף וזה גם שיעור לחיים. אמא שלי תמיד אומרת שהכי חשוב זה הבריאות, היא צודקת. לא היתה לי שנה קלה או טובה, אז לשנה הבאה אני מאחל לעצמי רק בריאות, לחייך ולהיות מאושר בחלקי. אני מאוד מקווה ורוצה לפתוח את העונה הבאה בצורה טובה יותר. אין ספק שאני מרגיש נפשית טוב יותר כשהסיפור הזה לא יושב בקודקוד של הראש, שדברים נסגרו ואני לא אשמע את ליאור אליהו וגיא פניני שואלים אותי 'נו ראית מה כתבו עליך?'. הלוואי והעומס והלחץ במכבי יהיו הדברים היחידים שאתעסק בהם העונה".

 

"מרגיש בן 50 אחרי כל מה שעברתי" (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
"מרגיש בן 50 אחרי כל מה שעברתי"(צילום: ראובן שוורץ)

 

"יש לנו הזדמנות יוצאת דופן לעלות שלב ביורובאסקט"

אז כשהסאגה הולכת ומגיעה לסיומה, לאוחיון יש כרגע משימה חשובה ביותר יחד עם הנבחרת הלאומית. היום המריאה הנבחרת ללובליאנה ותפגוש באליפות את נבחרות בריטניה, צרפת, גרמניה אוקראינה ובלגיה, כשהמטרה הראשונה היא לעלות לשלב הבא בתום השבוע הראשון.

 

לא מעט אחריות מונחת על כתפיו של אוחיון, הוא עצמו כמו תמיד לא מתרגש: "זה נותן לי תחושה טובה שסומכים עליי, אבל אני חושב שבנבחרת כמו שלנו חשוב שכולם ישימו את האגו בצד ונשחק כמו שאנחנו יודעים, כמו שהראינו מול גיאורגיה במחצית השנייה של משחק ההכנה האחרון ובהרבה משחקים בקמפיינים הקודמים, יש לנו נבחרת מאוד מוכשרת, טובה, יציבה ומאוזנת ואנחנו יכולים לעמוד מול הקבוצות החזקות באירופה.

 

"אני מאוד מאמין בנבחרת שלנו" (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
"אני מאוד מאמין בנבחרת שלנו"(צילום: ראובן שוורץ)

 

זה באמת תלוי בנו, אם נבוא מרוכזים בראש ואגרסיביים. אני חושב שההגנה שלנו מאוד משפיעה על ההתקפה. כשאנחנו רצים אז קשה לעצור אותנו וכשאנחנו שומרים טוב אנחנו גם מאוד אנרגטיים בהתקפה. אין מה לחשוש יש לנו רק מה להרוויח באליפות הזו, יש לנו הזדמנות יוצאת דופן לעלות שלב. אני חושב שהבית שלנו הוא בית מאוד פתוח וזה באמת תלוי בנו, איך נבוא למשחק".

 

אם לא תעלו זה ייחשב לכישלון?

"זו תהיה אכזבה גדולה מאוד. אני מאמין בנבחרת, חושב שיש לנו שחקנים שראויים לעלות. אבל עם מגיע אי אפשר ללכת למכולת, נצטרך לעשות הכל ולעבוד קשה כדי שזה יקרה. המשחק הראשון סופר קריטי, חשוב מאוד לפתוח עם ניצחון כי זה ייתן רוח גבית להמשך הטורניר. כולנו רבי ניסיון בטורנירים ואין ספק שהמשחק הראשון משפיע מאוד על המשחקים שאחרי וכמובן שבבית צמוד כמו שלנו אז הניצחון במשחק הראשון מאוד קריטי".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים