שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  "נקמה, לא הגנה עצמית": צעיר הורשע ברצח

  טענותיו של יונתן ימר כי הותקף מינית על ידי יורן איילין ופעל לפני יותר משלוש שנים על בסיס הגנה עצמית נדחו על ידי בית המשפט

  יונתן ימר מנתניה הורשע היום (ב') ברציחתו של יורן איילין לפני יותר משלוש שנים. בית המשפט המחוזי בלוד דחה את טענתו להגנה עצמית ולפגיעה קשה שחווה מהקורבן, שתקף אותו מינית והשפיל אותו. לדברי השופטים, הוא החליט לרצוח את ימר, התכונן למעשה וביצע אותו ללא התגרות.

   

  הכרעת הדין במשפטו של יונתן ימר    (צילום: מוטי קמחי)

  הכרעת הדין במשפטו של יונתן ימר    (צילום: מוטי קמחי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  ימר ואיילין הכירו כארבע שנים לפני האירוע, והסתכסכו על רקע דרישות כספיות של הנרצח. השניים שוחחו ביניהם ואז ימר השתוי התנפל על איילין מאחור, חנק אותו, הכה אותו בראשו בלבנה וגרר אותו למכולת אשפה סמוכה.

   

  שעות אחדות לאחר מכן הסגיר עצמו ימר למשטרה והודה בביצוע המעשה. הוא טען אז כי "פחד פחד מוות" מאיילין וכי האחרון סחט ממנו כספים. לדבריו, איילין נהג להשפיל אותו לפני אנשים, להכותו ולהתעלל בו נפשית. "לא עשיתי לו כלום והוא המשיך כל הזמן להתעלל בי. לא ידעתי על מה ולמה, סתם כך הוא נטפל אליי. הגעתי למצב שחששתי לחיי". 

   

  בית המשפט קבע כי ימר קיבל החלטה מחושבת כי זהו המוצא היחיד שלו והוסיף כי מדבריו עולה שהוא הונע על ידי הרצון לנקום במנוח על הפגיעה המינית בו ולהשתחרר ממנו אחת ולתמיד. "עדותו המפורטת והברורה על פעולותיו באותו לילה מצביעה על כי הנאשם היה במלוא חושיו, פעל באופן מחושב והבין את תוצאות מעשיו בזמן אמת", אמרו השופטים.

   

  סנגורו של ימר, עורך הדין אלון אייזנברג טען כי מרשו סבל מקנטור מתמשך ומפגיעה מינית וחש השפלה וביזוי, אך טענותיו להגנה עצמית נדחו על ידי בית המשפט. זה קבע, בין היתר, כי לא הייתה תקיפה מצד הקורבן ולא הייתה סכנה מוחשית שחש הפוגע.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים