שתף קטע נבחר

לקום בחורף: למה השעון התחלף?

ישראלים התעוררו הבוקר שעה באיחור כי הטלפון הסלולרי שלהם חשב שאנחנו כבר בשעון חורף. השעון אכן היה אמור להתחלף היום, אבל החוק עודכן והמכשירים הסלולרים שלנו עדיין לא

חלק מהישראלים התעוררו היום בבוקר באיחור, ואולי אפילו המשיכו כמה שעות בשעון הלא נכון. ההבנה חלחלה לאורך הבוקר הקשה: הסמארטפון אולי חכם ועושה המון דברים, אבל לזה שאנחנו סומכים עליו יש מחיר, כי הוא גם עושה טעויות. כמו למשל, לעבור לשעון חורף, כלומר שעה אחורה, בלי שיבקשו ממנו.

 

בעבר לא היו בעיות כאלה כי השעון התעדכן מהרשת - וזה עדיין נכון למכשירים שאינם חכמים. כעת הדבר שונה: את השעה משיג המכשיר מהרשת וכן גם את המדינה בה הוא נמצא. אבל המידע עלהאם אנחנו בשעון קיץ או חורף נמצא במכשיר עצמו. כלומר, אם ידועים לאנשי גוגל (במקרה של אנדרואיד) או אפל תאריכי ההחלפה של השעונים והם דאגו לעדכן את מערכת ההפעלה, הטלפון יידע ויעדכן את עצמו לשעה. במקרה, שגרם לבעיה הבוקר, ההחלטה מתי לעבור לשעון חורף עודכנה בפעם האחרונה נעשתה לא מזמן - ומערכות ההפעלה שלנו לא עודכנו על כך.

 

 

במקרה של ישראל בשנים האחרונות הכל עבר חלק, מכיוון שהיה ידוע בדיוק מתי יתחלף השעון: בלילה שבין יום שבת לראשון האחרון שלפני י' בתשרי. השנה, היום הראשון האחרון לפני י' בתשרי היה אמש, ועל כן חלק מהמכשירים עברו על דעת עצמם לשעון חורף, כפי שעשו בשנים קודמת. מערכות ההפעלה פשוט לא "ידעו" שהחוק השתנה בישראל, פעמיים ליתר דיוק: בנובמבר 2012 - השעון עבר ליום ראשון הראשון של אוקטובר, ואז ביולי - ליום הראשון האחרון של אוקטובר - השנה ב-27 לחודש.

 

בעיית אתונה

אמנם למי שהתעורר מאוחר אין אפשרות להחזיר את הגלגל לאחור, אבל כן אפשר לדלג בקלילות על הבעיה, באמצעות מעבר לשעון אתונה כפי שהסברנו פה. ביוון בדיוק כמו בישראל, השעון זז שעה אחורה ב-27 באוקטובר. שימו לב שגם כאן עשויות להיווצר בעיות  - ביוון מזיזים את השעון ב-4 בבוקר ובישראל ב-2, זכרו זאת אנשי הלילה והטסים לחו"ל.

 

למי שיש גירסה ישנה באנדרואיד (לפני 4.3): שימו לב שהמכשיר אכן נמצא בשעה הנכונה, מכיוון שבאג בחלק מהמקרים הוא עלול אפליו להעביר את הטלפון שעה קדימה. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים