שתף קטע נבחר

מפעל "נגב טקסטיל" נקלע שוב לסכנת סגירה

הנהלת המפעל בשדרות נוטה לדחות את הצעת השר בנט לאפשר מתן הלוואה בסך שלושה מיליון שקלים מפני שתתקשה לעמוד בהחזרי ההלוואה. ח"כ רגב: "אם המדינה לא תסייע נראה את שערי המפעל סגורים בשבועות הקרובים"

רק לפני כמה ימים נראה היה כי הפתרון נמצא בהישג יד, אולם כעת נראה כי הפתרון מתרחק: הנהלת מפעל "נגב טקסטיל" שבשדרות נוטה לדחות את הצעת המתווה של שר הכלכלה נפתלי בנט להעביר הלוואת סיוע בסך שלושה מיליון שקלים. המשמעות: המפעל נמצא שוב בסכנת סגירה.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

סוריה: מוכנים להראות את אתרי הנשק הכימי

"זה יעלה במטוסים, אבל צריך לעשות את זה"

 

הנהלת המפעל דנה אתמול (יום ג') בהצעה ובמקביל לכך הגיעה למקום ח"כ מירי רגב (הליכוד-ביתנו) בכדי לסייע בניסיון לפתור את עתידו של המפעל שמעסיק 50 עובדים, רובם תושבי שדרות. לפי ההצעה האחרונה של בנט, המפעל יהיה רשאי לקחת הלוואה בסך מיליון שקלים וחצי ממשרד הכלכלה ומיליון שקלים וחצי מאיגוד התעשיינים וכן לקבל מענק של רבע מיליון שקלים לטובת המרת פעילות המפעל על ידי גז טבעי.

 

הסיכום כלל תנאי שלפיו בעלי המפעל יפריש מכיסו יותר ממיליון שקלים. ההצעה הועברה ערב ראש השנה, אולם לאחר בחינת ההצעה אתמול מסתמן כי ההנהלה תסרב בטענה שלפי התוכניות הכלכליות הצפויות, יהיה בלתי-אפשרי מבחינתה לעמוד בהחזרי ההלוואה.

 

שוב בסכנת סגירה: עובדי "נגב טקסטיל" (צילום: גדי קבלו, "ידיעות אחרונות") (צילום: גדי קבלו,
שוב בסכנת סגירה: עובדי "נגב טקסטיל"(צילום: גדי קבלו, "ידיעות אחרונות")

 

יחד עם זאת, מנהל המפעל אורי אדר מסר כי בקרוב תתקבל החלטה סופית בעניין. לדבריו, "נראה כי אנחנו חוזרים לנקודת ההתחלה".

 

ח"כ רגב פנתה לראש הממשלה בנימין נתניהו וביקש ממנו להתערב על מנת לפתור את המשבר. "לצערי, התברר לי כי בעלי המפעל לא יכולים לעמוד בהחזר של 60 אלף שקל מדי חודש בתנאים הנוכחיים", אמרה ח"כ רגב. "כל עוד המדינה לא תסייע למפעל באופן של מענקי עידוד

והשקעות, דינו של המפעל ייחרץ ונראה את שעריו סגורים כבר בשבועות הקרובים. הנזק של סגירת המפעל יביא לגל פיטורים של 700 עובדים. 50 במעגל הראשון ועוד מאות במעגל השני והשלישי".

 

ח"כ עמר בר-לב (עבודה), שמלווה את המפעל מתחילת המאבק, אמר: "תמיכה בשדרות ובתעסוקה בתוך העיר היא ערך חשוב שמבדיל את המפעל ממפעלים אחרים. כל השקעה של הממשלה נובעת מסדרי עדיפויות של הממשלה וכפי שלשר בנט חשוב להשקיע בהתנחלויות מעבר לקו הירוק, לרוב תושבי מדינת ישראל יש אינטרס ורצון להשקיע חלק מכספי המיסים שלהם בחיזוק הפריפריה בכלל ושדרות בפרט. זוהי הציונות האמיתית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גדי קבלו, "ידיעות אחרונות"
חשש לסגירת המפעל. עובדי "נגב טקסטיל"
צילום: גדי קבלו, "ידיעות אחרונות"
מומלצים