שתף קטע נבחר

בפן תרבותי: חמאס יפיק סרט על גלעד שליט

הניסיון "להשריש את רוח ההקרבה" הניע את משרד התרבות בעזה להודיע על הפקת סרט שיעסוק בשנים שבהן שהה החייל הישראלי בשבי חמאס. "נדגיש שרובה ההתנגדות הוא האופציה הראויה והתקווה לשחרור האדמה"

משרד התרבות בממשלת חמאס ברצועת עזה הודיע אתמול (יום א') שהוא מתכנן להפיק סרט קולנוע שיעסוק בנפילתו בשבי של גלעד שליט, שנחטף ביוני 2006 ושוחרר באוקטובר 2011 במסגרת עסקה שנחתמה בין ישראל לחמאס. חטיפתו של שליט זכתה בחוגים הפלסטיניים ברצועת עזה לכינוי "האשליה שהתנפצה".

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

דיווח לפני חודש: "לאם יש קשיים עם הילד"

הלמ"ס: עוזבים את ירושלים, עוברים לנתניה

 

בהודעה שפרסם משרד התרבות בעזה הוסבר כי "הפקתו של הסרט נובעת מהרצון של המשרד לקחת חלק בפעילות התרבותית והחברתית וכדי להפיץ ולהשריש את תרבות ההתנגדות ורוח ההקרבה כדי לחזק את הזהות הלאומית הפלסטינית במישור התרבותי".

 

המשרד העזתי הדגיש כי "אנחנו ננסה באמצעות הפקת הסרט הנ"ל להעניק מודעות לסוגיית האסירים הפלסטינים ולהדגיש כי הרובה של ההתנגדות הוא האופציה הראויה והתקווה היחידה לשחרור אדמת פלסטין ולשחרור יותר מ-8,000 אסירים פלסטינים שעדיין יושבים מאחורי סורג ובריח בבתי הכלא של הכיבוש הישראלי".

 

בינתיים, גם בשטח מנסה ארגון חמאס לעשות שרירים. הזרוע

הצבאית של הארגון, גדודי עז א-דין אל-קסאם, קיימה בשבת מפגן צבאי במזרח העיר עזה בעיתוי מתוח במיוחד, על רקע המבצע רחב ההיקף של צבא מצרים בחצי האי סיני ובקרבת הגבול עם הרצועה. מאות מלוחמי הארגון התפרסו ברחובות וזכו, כך נטען, לאהדת הציבור.

 

במסגרת המפגן צבאי הציגו לוחמי הארגון אמצעי לחימה נגד מטוסים מסוג SA-7. באתר הרשמי של הזרוע הצבאית של תנועת חמאס נטען כי בפעם הראשונה הוצג נשק מסוג זה. במהלך המפגן הניפו הלוחמים של אל-קסאם שלטים המביעים תמיכה ב"התנגדות הפלסטינית" והדגישו כי הם מוכנים לגמרי לבלום כל תקיפה נגד רצועת עזה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זהר שחר
בקרוב בסרט בעזה. שליט
צילום: זהר שחר
מומלצים