שתף קטע נבחר

"שידלה את השכן: תרצח אותה תוך 3 ימים"

כתב אישום שהוגש נגד תושבת נהריה מגולל כיצד ביקשה משכן להביא למותה של אישה שהייתה בקשר רומנטי עם בן זוגה. שוטר סמוי הביא למעצרה. סנגוריתה: "השכן ניסה להפליל אותה אך ורק כדי להתחמק משכר דירה"

תושבת נהריה (35) הואשמה היום (ב') בבית המשפט המחוזי בחיפה כי ניסתה לשדל את אחד משכניה לרצוח אישה אחרת שהייתה בקשר רומנטי עם בן זוגה. הנאשמת טוענת כי לא ניסתה לגרום למותו של איש והביעה חרטה על המקרה.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

חשד: אם רצחה את שני ילדיה בירושלים

20 פצועים קל בתאונה בצומת חולון 

הביעה חרטה. אנה ראיין וסנגוריתה, עו"ד תמי אולמן (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
הביעה חרטה. אנה ראיין וסנגוריתה, עו"ד תמי אולמן(צילום: אבישג שאר-ישוב)

מכתב האישום עולה כי בשש השנים האחרונות ניהלה האישה, אנה ראיין, קשר רומנטי עם גבר שניהל במקביל רומן עם אישה נוספת, בידיעת הנאשמת. בשנה האחרונה היא ביקשה מבן הזוג להיפרד מהאישה השנייה, אך הוא סירב.

 

לפי כתב האישום, שהגישה עו"ד לילך תמיר מפרקליטות מחוז צפון, הנאשמת פנתה בחודשים האחרונים כמה פעמים לדייר המתגורר בדירה שבבעלותה וציינה בפניו כי יש אדם שאותו היא רוצה להמית וביקשה ממנו למצוא אדם שיגרום למותה של המתלוננת.

 

השכן פנה למשטרה ודיווח על אודות השיחה שקיים עם הנאשמת. בהנחיית המשטרה נפגש השכן בהמשך עם הנאשמת וסיפר לה כי מצא אדם שיבצע את הרצח וכי היא תיאלץ לשלם עשרת אלפים שקלים, וכן לוותר על שכר הדירה שאותו הוא משלם לה למשך חודשיים. הנאשמת הסכימה.

 

"תעדכן כדי שאהיה מוכנה לאליבי" 

לאחר מכן הופגשה הנאשמת עם השכן ועם שוטר שפעל כסוכן סמוי. לפי כתב האישום, "באותה השיחה מסרה הנאשמת לסוכן פרטים מזהים של המתלוננת שאותה היא מבקשת להמית. הנאשמת אף הבהירה כי אינה מעוניינת רק בפציעה או בגרימת נכות וכי היא מעדיפה שגופתה של המתלוננת לא תימצא לאחר המעשה. עוד ביקשה מהסוכן לעדכן אותה לגבי מועד הביצוע על מנת שתוכל להיערך עם אליבי".

 

הנאשמת שילמה את "עלות הרצח" והובילה את הסוכן לביתה של

המתלוננת, הראתה לו היכן היא מתגוררת ואז דרשה שיבצע את הרצח "בשלושת הימים הקרובים". סעיף האישום המיוחס לאישה הוא ניסיון שידול לרצח. לפני הדיון היום בבית המשפט אמרה הנאשמת כי היא מצטערת על המקרה וכי לא התכוונה לרצוח או לפגוע באיש.

 

סנגוריתה של הנאשמת, עו"ד תמי אולמן, אמרה בתום הדיון כי מדובר ביוזמה של השכן להפליל את מרשתה וזאת אך ורק על מנת להתחמק מתשלום שכר הדירה שהיה חייב לה. לבקשת הסנגורית, הורה השופט רון שפירא לשלוח את האישה, שאין לה עבר פלילי, לתזכיר שיקבע אם ניתן לשחררה במהלך תקופת המשפט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבישג שאר-ישוב
הנאשמת ראיין בבית המשפט, היום
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים