שתף קטע נבחר

רצח הילדים: האב נחת בארץ והחל להעיד

במשטרה ינסו לברר בעזרת האב פרטים על מצבה הנפשי של האם, שרצחה אתמול את ילדיה - בת 5 ובן 7. האיש, נגן ג'אז תושב מוסקבה, התגרש מאשתו טרם עלייתה ארצה

נחת בישראל, ונלקח לתשאול: אביהם של הילדים שנרצחו על ידי אמם בירושלים הגיע הערב (יום ג') לתחנת מרחב המוריה בירושלים על מנת למסור את עדותו בפני חוקרי המשטרה. שעה קלה לפני כן הוא נחת בארץ.

 

האב, תושב מוסקבה ונגן ג'אז שהופיע בעבר בישראל, התגרש מאשתו שעלתה בהמשך לישראל. אתמול היא דקרה למוות את ילדיהם המשותפים - בת חמש ובן שבע. במשטרה ינסו לברר פרטים על מצבה הנפשי של האם בשנים שלפני עלייתה ארצה.

 

רצח הילדים בירושלים - דיווחים אחרונים ב-ynet:

משפחתה של האם הרוצחת: "נחבק אותה"

מדוע מתעכב החוק שאמור למנוע רצח ילדים?

"חברת האם הזהירה - וקבעה לשוחח הבוקר"

אחות הרוצחת: "היא הייתה במצב לא טוב"

האב, לפני תחילת עדותו (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
האב, לפני תחילת עדותו(צילום: אוהד צויגנברג)

מוקדם יותר היום אמרו בני משפחתה של החשודה ברצח, שניסתה להתאבד אחרי שדקרה את ילדיה, כי "זו פעולה של אדם שהיה בדיכאון ונכנס לטירוף, אנחנו נצטרך להתגבר על זה". האם עדיין מורדמת ומונשמת במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים הדסה עין כרם. "היא תזכה לחיבוק מהמשפחה", אמר גיסהּ של האם שרוצה לבקר אותה. "היא אדם מאוד עדין. היא תחלים ותבין מה עשתה. לא יודע מה עבר לה בראש".

 

בשנה האחרונה עלתה המשפחה לארץ מרוסיה לאחר שבני הזוג התגרשו, אז החליטה האם לבוא לישראל ולהתאחד עם משפחתה המורחבת. "היא עלתה לארץ בניסיון לשפר את איכות החיים ולהיות עם אנשים שאוהבים אותה" אמר הגיס."היו לה קשיי התאקלמות, היא באה לכאן לבד ולא הצליחה להשתלב ונכנסה לדיכאון שהחמיר".

האם יחד עם ילדיה שנרצחו  ()
האם יחד עם ילדיה שנרצחו

 

לפני כחודש התקבל אצל גורמי רווחה בעיריית ירושלים דיווח על אודות קשיים שיש לאם עם בנה. גורמי הרווחה יצרו קשר עם האם והחלו הליך בירור והיכרות "בשיתוף פעולה מלא של האם". מהעירייה נמסר שהאם נפגשה עם גורמי הרווחה ועם פסיכולוג באופן רציף ושיתפה פעולה בהליך הטיפולי.

 

בעירייה אומרים שהגורמים המטפלים, ובהם פסיכולוג, לא אבחנו סימן או רמז כלשהם שיכולים להעיד על התנהגות חריגה או סכנה ממשית לאם או לילדים. המשפחה עלתה לארץ בחודש מרס ולוותה מאז באופן רציף על ידי שירותי הקליטה של העירייה. השירות הפסיכולוגי במנהל החינוך שלח גורמי מקצוע למוסדות החינוך שבהם למדו הילדים במטרה לתת מענה לתלמידים ולצוותי ההוראה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
האב, לפני תחילת עדותו
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים