שתף קטע נבחר

עיירה בחרדה: ניאו-נאצים מייסדים קהילה

לפני שנתיים החל תושב חדש בעיירה בצפון דקוטה לרכוש שטחים. רק בהמשך גילו שמטרתו להקים קהילה ניאו-נאצית ושהוא מבוקש בקנדה. כעת אוטובוסים עמוסים בניאו-נאצים מגיעים לעיר. התושבים במקום חוששים וקוראים לעזרה

לעיירה ליית' בצפון דקוטה צפויים ימים מעניינים: כמה אוטובוסים עמוסים בניאו-נאצים עושים את דרכם למקום במטרה להקים שם קהילה "נעלה". כך דיווח אתמול "הגרדיאן" הבריטי. ראש העיר הקטנה, שגרים בה רק 24 תושבים, ריאן שוק, אמר: "אנשים פה מודאגים מאוד. הם לא רוצים שאנשים חדורי שנאה יגיעו לכאן".

 

עוד חדשות בעולם:

 

אנשי התנועה הנציונל-סוציאליסטית האמריקנית (NSM) יגיעו לשם מדטרויט ובראשם ג'ף שופ. הם יערכו במקום מסיבת עיתונאים. הם תיארו זאת כ"מחווה של רצון טוב", ובאותה נשימה אמרו שמטרתם "לזרוע את הזרעים הראשונים של נציונל-סוציאליזם בצפון דקוטה".

 

מנגד צפויים להגיע למקום פעילים נגד גזענות: "איננו מוכנים לקבל את השנאה הגזענית שהם מתכננים להביא. אנו בליית' במשבר וקוראים לעזרה", אמר אחד המארגנים, ג'רמי קלי.

 

הכול התחיל לפני שנתיים כאשר תושב חדש הגיע לעיר, פול קרייג קוב. הוא רכש אדמות נטושות. לפני חודש גילו שקוב מבוקש בקנדה בשל שלהוב לשנאה בבלוג. עוד גילו כי הוא עבר לליית' במטרה לייסד קהילה ניאו-נאצית. הוא החל להעביר חלק מהשטחים לשופ, לאדם נוסף מהקו-קלוקס-קלאן ששמו טום מצגר ולפעילה ניאו-נאצית נוספת, אפריל גייד.

 

תושבי העיר הקימו קרן שנועדה לעודד את קוב לעזוב. הם גם ניתקו את שטחיו ממים ומביוב. הם שוקלים אף לבטל את מעמדת של ליית' כעיר כדי למנוע מהניאו-נאצים להשתלט על העירייה. שופ מצדו האשים אותם בניסיון לגרש את קוב מביתו.

 

מ"המרכז המשפטי לדרום העני" בארה"ב נמסר שניסיונו של קוב להקים קהילה קיצונית תואם ניסיונות קודמים באיידהו ובמונטנה. המרכז הוא ארגון ללא מטרות רווח הפועל באמצעים משפטיים ועוקב אחר קבוצות גזעניות וארגוני שנאה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים