שתף קטע נבחר

צילום: AP, רויטרס, EPA, AFP

פסק הלכה: חתונה ב-TV - נישואים לכל דבר

מטיף קיצוני בכוויית עורר סערה בארצו כשפסק שנישואים בסדרות דרמה נחשבים לנישואים לכל דבר. וגם: לאישה נשואה אסור להתחתן בטלוויזיה

העולם הערבי והמוסלמי מספקים לא פעם פסקי הלכה ביזאריים ביותר, וכוויית גועשת בימים האחרונים בגלל אחד מהם. המטיף האיסלאמי הידוע בקיצוניותו מובארק אל-בדאלי פסק לאחרונה כי נישואים של שחקנים במהלך סדרות דרמה בטלוויזיה נחשבים לנישואים לכל דבר ועניין. בפסק ההלכה שלו הוא התבסס על אחד מה"חדית'ים" (אוסף של הלכות) של הנביא מוחמד.

 

פסק ההלכה של השנה: בננה מינית, סמבוסק כופר

 

"חלון למזרח התיכון " - כתבות אחרונות:

יוזמה של צבא לבנון: סמארטפון נגד טרור

עיראק משנה פניה: ניתוחים פלסטיים על הכף

בלי עישון וגרעין: מפלגת ירוקים ראשונה בירדן

הזמיר של לבנון הפך ללוחם ג'יהאד

 

מייסד האיסלאם הגדיר באחד מפסקי ההלכה שלו שלוש סוגיות כרציניות ביותר גם אם משתמשים בהן לשם הלצה: נישואים, גירושים ושחרור עבד. "החדית' הזה מראה שאין לכוונה שום תפקיד מרכזי בשלושת העניינים האלה", אמר המטיף הכווייתי, שגם פסק שלאישה נשואה אסור להתחתן בסדרת טלוויזיה. "אם השחקנית נשואה במקור והיא נישאה במהלך הסדרה, היא ביצעה חטא גדול. היא ובעלה האמיתי חייבים להבהיר את העניין החמור הזה".

  

המטיף הקיצוני התבסס על פסק הלכה של הנביא מוחמד ()
המטיף הקיצוני התבסס על פסק הלכה של הנביא מוחמד

 

באופן לא מפתיע, פסק ההלכה של איש הדת הכווייתי הקיצוני גרר תגובות רבות בקרב חוגי התרבות והבידור במפרץ הפרסי. השחקן הכווייתי עבד אל-אימאם עבדאללה גרס כי "כתיבת חוזה הופכת את הנישואים לרשמיים ואילו סצנת נישואים (בטלוויזיה) היא לא יותר מאשר המחשה של המציאות". הוא סיפר שכשהוא משתתף בטקס נישואים בסדרת טלוויזיה, אין ירידה לפרטים "בייחוד בכל מה שקשור לכתיבת החוזה משום שהיא עלולה להכניס אותנו לצרה".

 

עוד חדשות בעולם :

נשיא איראן בדרך לניו יורק: רוצים חמלה

'האלמנה הלבנה' שמפקדת על המחבלים בקניה

מטוס עם 370 נוסעים קורקע - בגלל נחש קטן

תעקוף את תאצ'ר בסיבוב. הבליץ של אנג'י

 

התסריטאי הכווייתי עבד אל-עזיז אל-חשאש מתמודד מדי עם הדילמה שהציב המטיף אל-בדאלי. "אם למשל שחקן צריך לשחק בסצנה שבה הוא מייחל מוות לקולגה שלו, האם נחשיב את משאלתו כדבר מציאותי שהוא יצטרך לתת עליו את הדין? העניין כולו הוא משחק והאמנים הם קולגות", אמר התסריטאי.  

 

ומה אומרים בגזרת הנשים על פסק ההלכה השנוי במחלוקת? אשת התקשורת והשחקנית הכווייתית פאטמה אל-עבדאללה אמרה ש"אנחנו עושים אמנות ומשחק. אני מגלמת דמות בשם שלא מבטא אותי ומשתייכת למשפחה אחרת מזו שאני נושאת את שמה. פסקי ההלכה האלה הם לא יותר מניסיון לצמצם את תפקידם של היוצרים במדינות המפרץ ובמולדת הערבית ולעורר את הציבור נגדם".

 

רדיר ספר, עוד שחקנית כווייתית מוכרת, חיזקה את דבריה של אל-עבדאללה ואמרה: "אנחנו מציגים סיפורים מהמציאות ולכן הפרטים צריכים להיות מדויקים כמו סצנות הנישואים כדי שהרעיון יגיע אל הצופה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המחשה של המציאות? (אילוסטרציה)
מומלצים