שתף קטע נבחר

ירי אל בית בטירה תועד במצלמה: "לא ישנו"

תושבי השכונה שבה נשמעו 9 יריות התעוררו אחרי חצות בחרדה. בעלת הבית שלעברו כוונה האש לא יודעת מי רצה לפגוע בה: "מזל שלא היו נפגעים"

ירי בטירה, כמו בשאר ערי המשולש, הוא אירוע שהפך שגרתי לצערם הרב של התושבים. אך הלילה (יום ג') תיעדו מצלמות האבטחה שמותקנות בבית פרטי בעיר אלמוני יורה לעבר המבנה. הוא נמלט מהמקום מבלי לפגוע באיש, אך נזק נגרם לרכב של בעלת הבית.  

בתיעוד רואים אדם צעיר חבוש כובע, רץ לכיוון הבית ומחזיק בידו כלי נשק. הוא ירה בערך תשעה קליעים ונמלט מהמקום. כוחות משטרה מתחנת טייבה פתחו בחקירה, אולם הרקע למקרה עוד לא ברור. בעלת הבית אמרה ל-ynet: "הייתי יחד עם הילדים שלי בבית. בשעה 00:30 שמעתי יריות שהרעישו את השכונה. יצאתי והתחלתי לבדוק מה קרה, גיליתי ששלוש יריות פגעו ברכב שלי".

 

לדבריה, "אני לא יודעת מי ירה לבית שלי ומה המטרה. עד עכשיו אני בהלם. מזל שלא היו נפגעים". היא התייחסה לתופעה הנרחבת של שימוש בכלי נשק באזור: "לצערי עדיין מעשי הפשיעה מתפשטים בעיר ומסכנים אותנו. למרות ההפגנות שהיו למיגור התופעה, כולל הגברת המודעות, כלום לא עזר. צריכים להוביל מאבק יותר מקצועי כדי להביא שקט. אחרת נישאר בסכנה".

 

תושבת אחרת בעיר יצאה נגד "סוד שתיקת התושבים. כולם רואים את הסכנה אבל מעמידים פנים שלא קורה כלום. תמיד שומעים אנשים מדברים נגד אלימות ופשיעה, אבל ברגע שמארגנים פעילות נגד התופעה, כולם נעלמים מהשטח ומסתפקים באמירה, 'זה לא מעניין אותנו'. צריכים לדעת ולהבין שהיורים לא מבדילים היום בין אנשים טובים לבין חפים מפשע". 

 

גם בעיר קלנסווה ירו אלמונים לפני כמה ימים לעבר ביתו של ראש ועד ההורים המקומי, עורך הדין אחמד גזאוי. לא היו נפגעים אך נגרם נזק לרכוש. לפני חודשים ספורים אף נעשה ניסיון לחסל אותו - הוא נורה בעת שנסע במכוניתו ואחיו ובנו שנסעו איתו נפצעו באורח קל עד בינוני.

 

תושב אחר בשכונה בטירה הביע הזדהות עם הדברים: "היה מאוד מפחיד לשמוע את הירי. הילדים שלי התעוררו וכל הלילה לא ישנו מרוב פחד. כל מי שמתגורר פה חשב שהירי היה מכוון לבית שלו". הוא הציע למשטרה "לאסוף את כל אמצעי הלחימה בטירה. זה לא האירוע הראשון. לפני תקופה קצרה היו אירועים דומים. לא צריכים לחכות עד שיקרה אסון ואז נגיד שהכתובת הייתה על הקיר". 

 

גורם במשטרה אמר כי בעלת הבית סיפרה בחקירה שאין זו הפעם הראשונה שיורים לעבר ביתה. "היא טענה שאין לה אויבים ושהיא לא יודעת מי ירה. המשטרה ממשיכה לחקור את האירוע".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים