שתף קטע נבחר

השרים נעדרו; בנט הוזעק לכנס נגד המו"מ

שרי הימין שאמורים היו להתגייס לקריאה לחדול מהמו"מ המדיני ביטלו את הגעתם. שר הכלכלה הגיע ברגע האחרון, כדי לתמוך בקריאה שהובילה סגנית השר חוטובלי: "הפלסטינים הם זאב בעור של זאב"

שרי הממשלה הדירו רגליהם מכנס ההתנגדות למו"מ המדיני: כאלף בני אדם הגיעו הערב (יום ד') לבנייני האומה בירושלים, אך בניגוד לפרסומים שהבטיחו נוכחות של השרים ישראל כץ, יאיר שמיר ואורי אוריאל - השתתפו בו חברי כנסת וסגני שרים ממפלגות הקואליציה. עם זאת, ברגע האחרון הוזעק לכנס שר הכלכלה נפתלי בנט, שהיה השר היחיד במקום.

 

את הכנס ארגנה תנועת הימין "נחלה", בקריאה לממשלה לחדול מהמו"מ המדיני ולהקים יישובים חדשים ביהודה ושומרון. בשעות שקדמו לכנס הודיעו השרים בזה אחר זה כי נבצר מהם להגיע.

 

הח"כים וסגני השרים ציפי חוטובלי (ליכוד), ואבי וורצמן ואיילת שקד (הבית היהודי), שכיוונו את דבריהם לאוזניו של ראש הממשלה מחו נגד חידוש השיחות ככלל, ונגד התנהלות של מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי במזרח התיכון בפרט.

סגנית השר חוטובלי. לא למו"מ (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
סגנית השר חוטובלי. לא למו"מ(צילום: אלי מנדלבאום)

ח"כ שקד בכנס (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
ח"כ שקד בכנס(צילום: אלי מנדלבאום)

סגנית השרה חוטובלי אמרה: "אתמול נאם ראש הממשלה באו"ם ועמד על זכותה של מדינת ישראל להגן על עצמה. הוא כינה את האיראנים 'זאב בעור של כבש'. אבל הפלסטינים הם זאב בעור של זאב".

 

יו"ר הקואליציה יריב לוין שלח ברכה מצולמת ואמר: "ניהול משא ומתן על מסירת שטחים מארץ ישראל הוא פסול ואסור מיסודו. אנו צריכים להמשיך ולהקים עוד ועוד יישובים".

 

מעבר לפוליטיקאים הגיעו למקום ראשי המועצות ביש"ע ורבים ממנהיגי המתנחלים. יו"ר המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, אמר: "נפסיק להתבייש, נפסיק להוריד את הראש, נפסיק להתנצל על השהות שלנו כאן ונמשיך לבנות ולהתפתח ביהודה ושומרון". השר בנט הותקף מילולית בצאתו מהמקום. כ-30 צעירים קראו לעברו כי הוא "בוגד בארץ ישראל". 

 

נתניהו באו"ם. "אני מחויב לפיוס היסטורי" (צילום: AFP) (צילום: AFP)
נתניהו באו"ם. "אני מחויב לפיוס היסטורי"(צילום: AFP)

נתניהו התייחס אתמול בסיום נאומו באו"ם למשא ומתן עם הפלסטינים ואמר: "אנחנו רוצים שלום ואני עדיין מחויב לפיוס ההיסטורי ולבניית עתיד טוב יותר.

שישה ראשי ממשלה, כולל אני, לא הצליחו להשיג שלום מאז תחילת התהליך לפני 20 שנה". הוא אמר כי לעולם לא יתפשר על ביטחון עם ישראל וכי הפלסטינים חייבים להכיר במדינת ישראל כמדינה יהודית.

 

אין זאת הפעם הראשונה בחודש האחרון שבה שרים וחברי כנסת מהקואליציה יוצאים בפומבי נגד נתניהו בנושא זה. בתחילת השבוע שעבר, ימים ספורים אחרי רצח סמל תומר חזן בכפר בית אמין והירי למוות בסמ"ר גל קובי בחברון, נרשמו כמה יוזמות בנושא: השרים נפתלי בנט וישראל כץ קראו לראש הממשלה להפסיק לשחרר אסירים פלסטינים; שבעה שרים קראו לנתניהו לשקול מחדש את ההליך, ו-28 סגני שרים וחברי כנסת חתמו על עצומה המתנגדת לשחרור אסירים פלסטינים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
כנס הימין בירושלים
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים