שתף קטע נבחר

נתניהו בפרסית: "אנחנו לא פראיירים"

ראש הממשלה התראיין הערב לרשת BBC בפרסית ואמר בשפתם שלא יאמין לדברי הבל. "העם האיראני משלם מחיר יקר על התוכנית הגרעינית הצבאית", אמר

"איננו SADEH-LOWH" (פראייר בפרסית) - כך אמר הערב (יום ה') ראש הממשלה בנימין נתניהו בראיון ראשון שהעניק לכלי תקשורת בשפה הפרסית. בראיון ל-BBC בפרסית אמר נתניהו: "אם יהיה למשטר האיראני נשק גרעיני, העם האיראני לעולם לא ישתחרר מהרודנות ויחיה בעבדות לנצח".

 

הוא הציג את ספרו של רוחאני "ביטחון לאומי ודיפלומטיה גרעינית", שבו ציטטות המוכיחות שנשיא איראן נקט בעבר מדיניות מכוונת של הטעיית המערב על מנת שיתאפשר לאיראן להמשיך בתוכניתה הגרעינית הצבאית באווירה מדינית רגועה. נתניהו השתמש במילים בפרסית כדי להבהיר שבישראל לא מתרשמים מהמילים של נשיא איראן.

 

נתניהו אמר שיקדם בברכה מאמץ לבלום את תוכנית הגרעין, אך לא מאמץ מזויף - "HARF-E POOTCH" (דברי הבל בפרסית). רשת הטלוויזיה BBC Persian נצפית גם באיראן חרף ניסיונות המשטר האיראני לחסום את שידוריה. על פי הערכת רשת השידור הבריטית, כ-12 מיליון איש צופים בשידורי הרשת בשבוע.

   

בראיון פנה נתניהו ישירות לעם האיראני והדגיש כי משטר האייתולות הקיצוני הוא זה שאחראי לסנקציות הנוקשות ולמצב הכלכלי-חברתי באיראן בשל מאמציו להשיג נשק גרעיני, המסכן את שלום העולם כולו. כמו כן, הדגיש את הידידות ההיסטורית בין העם היהודי לעם הפרסי, כשני עמים עתיקים, שקיימו יחסים קרובים עד עליית משטר האייתולות.

 

"העם האיראני משלם מחיר יקר על התוכנית הגרעינית הצבאית שהמשטר טוען שאין לו. ישראל רוצה בפתרון דיפלומטי, אבל הוא חייב להיות פתרון אמיתי ומלא. ראיתי את רצון העם האיראני בשינוי ובדמוקרטיה. העם היהודי והעם האיראני יכולים להיות ידידים שוב אם המשטר הזה ייפול", אמר נתניהו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קובי גדעון, לע"מ
נתניהו בראיון בפרסית
צילום: קובי גדעון, לע"מ
מומלצים