שתף קטע נבחר

הורוביץ בפאבים: "להוציא אנשים מהאדישות"

הח"כ ששואף להחליף את חולדאי יצא לעורר את קהל הבוחרים הצעיר: "אנשים לא מספיק מעורבים, בתל אביב לא מגיעים לקלפי". לצד קהל מנומנם, היו כאלה שסיפרו על הבעיות בעיר: פליטים, חינוך ולכלוך

ח"כ ניצן הורביץ (מרצ) ערך אמש (יום ה') ביקור בפאבים של תל אביב במטרה לגייס את קולות הצעירים לבחירות המוניציפאליות שיערכו בעוד כשבועיים. לצד בליינים שהבטיחו להורוביץ שייתנו לו את קולם, רבים מהם הפגינו בלבול רב.

 

עוד חדשות בארץ:

אישום: גנבה אייפון מחברתה המתה, אמהּ סייעה

שיפור במצב הרב עובדיה, נושם בכוחות עצמו

 

"איזה בחירות יש בעוד שבועיים?", שאלה רוני. "הוא מוכר לי מאיפשהו. הוא משהו בטלוויזיה נכון?", שיתפה את חברותיה. "המטרה שלי היא להוציא את האנשים מהאדישות", אמר הורוביץ עם כוס בירה בידו. "בתל אביב אנשים פשוט לא מגיעים לקלפי, ולא מספיק מעורבים".

 

אז מה מדאיג את התל אביבים, שבועיים לפני הבחירות? מבחינת גלי, שגרה ברחוב העלייה, נושא הפליטים הוא החשוב ביותר. "יש מצב שלא מאפשר לנו לחיות בביטחון", היא אמרה. הורוביץ השיב: "יש לי תוכנית מסודרת. הממשלה לא מתערבת, ולכן צריך למצוא פתרון ברמה העירונית. המצב לא יכול להישאר ככה".

 

"אתן לדרום העיר עדיפות אחרי שנים של הזנחה". הורוביץ (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
"אתן לדרום העיר עדיפות אחרי שנים של הזנחה". הורוביץ(צילום: מוטי קמחי)

רן גר ברחוב הקונגרס, הסמוך לרחוב העלייה, ולטענתו השכונה מוזנחת כבר שנים. "זה הפך לאזור בעייתי עם עובדים זרים, לכלוך ונרקומנים. מדובר במרחק של חמש דקות מרוטשילד, ואשמח שזה יפתר". הורוביץ הביע הזדהות והבטיח: "אין סיבה שלא ינקו את הלכלוך ברחובות. כראש העירייה אתן לדרום העיר עדיפות, אחרי שנים של הזנחה".

 

דנה, מרמת אביב ג', מוטרדת ממצב החינוך. "העיר מפגרת בחינוך. יש הרבה תלמידים בכיתות ושיטות החינוך ישנות". חיים מנחלת בנימין ביקש שלא יהיו אוטובוסים בשבת. "נעשה תחבורה שתאפשר להתנייד", אמר הורביץ והבטיח: "לא יהיו אוטובוסים בשבת, יהיו מוניות שירות ואמצעי תחבורה קטנים". לאחר חיוכים ולחיצות ידיים סיכם חיים: "רק בגלל שבאת לדבר איתנו אני אצביע לך".

"בתל אביב אנשים פשוט לא מספיק מעורבים". הורוביץ (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
"בתל אביב אנשים פשוט לא מספיק מעורבים". הורוביץ(צילום: מוטי קמחי)

את שיר, שעברה לאחרונה למרכז העיר, מטריד נושא הגזם. "מוציאים זבל וגזם שיכולים לחכות שלושה ימים". חברתה דנה ביקשה להגדיל את הגינות המיועדות לכלבים, והורוביץ הודה: "גם ליד הבית שלי הגינה קטנה מאוד. ללא ספק צריך למצוא פתרון, גם למען התושבים וגם למען החיות".

 

במקביל הקימו עשרות פעילי סיעת עיר לכולנו מאהל בשדרות רוטשילד לציון "שנתיים לפינוי המאהל" ברחוב. יו"ר הסיעה אהרון מדואל, המתמודד לראשות העירייה, אמר כי "העם עדיין דורש צדק חברתי, דיור בר השגה והורדת יוקר המחיה. בפעם הקודמת רון חולדאי שלח באקט אל דמוקרטי את הפקחים לפרק את האוהלים. היום חזרנו, ואנחנו מקווים שהציבור ישמיע את קולו".

 

בהכנת הכתבה השתתף גלעד מורג

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
יחליף את חולדאי? הורוביץ
צילום: מוטי קמחי
מומלצים