שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "ורדה רזיאל ז'קונט תמכה בהכאת ילדים"

  הרשות השנייה הודיעה כי התחנה "רדיו ללא הפסקה" הפרה את כלליה לאחר שהשדרנית ורדה רזיאל ז'קונט הביעה זלזול במאזינים שהתנגדו להכאת ילדים, ואמרה שהם "דור שמנת ובננה"

  הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו קבעה הפרה לתחנת הרדיו האזורית - "רדיו ללא הפסקה". זאת בעקבות התבטאותה של שדרנית התחנה ורדה רזיאל ז'קונט. אחרי שמאזין עלה לשידור בתוכנית ששודרה ב-12 בספטמבר, וסיפר כיצד היה עד למקרה שסבתא הכתה את נכדתה, "הביעה השדרנית", כך לפי הודעת הרשות השנייה, "תמיכה בהכאת ילדים", וסיפרה שאחיה הוכה "מכות רצח" בילדותו. ברשות השנייה מציינים כי ז'קונט הביעה זלזול בשידור במאזינים שהתנגדו להכאת ילדים, ואמרה שהם "דור שמנת ובננה".

   

  בהודעתה לתקשורת הוסיפה הרשות השנייה כי דבריה של ז'קונט הם בגדר עבירה על חוק העונשין מאחר שלפי החוק, חלה חובה לדווח על עבירה נגד קטין, ובנוסף מדובר בהפרה של כללי הרשות השנייה הנוגעים לפגיעה בכבוד האדם, אולם למרות הדברים החריפים הרשות עדיין לא קבעה עונש, אלא נאמר בהודעה כי התחנה "עלולה לספוג קנס כספי של עשרות אלפי שקלים". כמו כן תקיים הרשות ישיבה עם מנהלי תחנת הרדיו על התוכן "הפוגעני" לטענתה בתוכניתה של ז'קונט ובתוכניות נוספות של התחנה.

    

  ז'קונט דחתה את האשמות היום (א') בשיחה עם ynet, אולם סירבה להרחיב בדיבור: "לא עברתי על החוק וזה יבוטל", אמרה.

  ורדה רזיאל ז'קונט. עדיין לא הוטל קנס (צילום: רועי תורג'מן) (צילום: רועי תורג'מן)
  ורדה רזיאל ז'קונט. עדיין לא הוטל קנס(צילום: רועי תורג'מן)
   

  מנכ"ל הרשות השנייה שי באב"ד מסר: "דבריה של השדרנית חמורים, זאת במיוחד כאשר מדובר בתוכנית רדיו פופולארית אשר השפעתה על המאזינים רבה. על אף חשיבותו של חופש הביטוי, בכל הקשור לילדים בכלל ולאלימות כלפי ילדים בפרט, יש מקום לנקוט במשנה זהירות ואין להקל ראש בדברים".

   

  מנכ"ל המועצה לשלום הילד, יצחק קדמן, שהתלונן על המקרה לנציב פניות הציבור ברשות השנייה דוד רגב, אמר כי דבריה של ז'קונט "מעניקים לגיטימציה לאלימות כלפי ילדים".

   

  תגובת רדיו ללא הפסקה טרם התקבלה.  

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יובל חן
  ורדה רזיאל ז'קונט. "לא עברתי על החוק"
  צילום: יובל חן
  לאתר ההטבות
  מומלצים