שתף קטע נבחר

דרעי התייפח: 'איך העולם יתנהג בלי השמש?'

יו"ר ש"ס התראיין לרדיו "קול ברמה" וקרא בבכי להתפלל לשלומו של הרב עובדיה יוסף, שנמצא בסכנת חיים מיידית: "צריך להזעיק שמיים וארץ. איך העולם יתנהג בלי שמש? בלי ירח? מה יהיה עלינו? הדור זקוק לו"

מנהיגה הרוחני של ש"ס בסכנת חיים מיידית , יו"ר המפלגה נחנק מדמעות כשסיפר על מצבו. בראיון הבוקר (יום ב') לתחנת הרדיו החרדית "קול ברמה" התייחס אריה דרעי להידרדרות במצבו של הרב עובדיה יוסף ואמר בבכי: "עכשיו כל אחד צריך להתפלל. אני לא רוצה לתאר מה יהיה חס וחלילה. איך העולם יתנהג בלי השמש? איך העולם יתנהג בלי ירח? מה יהיה עלינו? מי ינהיג אותנו? מי ימלא את מקומו?".  

 

הלילה חלה החמרה נוספת במצבו של הרב עובדיה יוסף, שמאושפז כבר שלושה שבועות בבית החולים הדסה עין כרם, ובמהלך הבוקר אירעה עוד הידרדרות משמעותית במצבו. מעט לפני השעה 10 בבוקר נמסר מבית החולים הדסה כי הרב נמצא בקריסת מערכות כללית ובסכנת חיים מיידית. לפי ההודעה, צוות הרופאים המטפל בו נלחם על חייו. מוקדם יותר הוגדר לראשונה מצבו של הרב בן ה-93 קריטי ולא יציב. בני משפחתו של הרב נקראו לבית החולים.

 

הרב עובדיה יוסף (צילום: AFP) (צילום: AFP)
הרב עובדיה יוסף(צילום: AFP)

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

בראיון לרדיו "קול ברמה" הוסיף דרעי: "רבותיי, הקדוש ברוך הוא, בידו נפש כל חי. הרופאים אומרים מה שהם חושבים והם אומרים שהוא בסכנה מיידית. אין אצל הקדוש ברוך הוא נסים. נסים וטבע זה אותו דבר. כבר לא נשארו מילים ודמעות,

צריך פשוט מאוד לשבת ולבכות לבורא עולם ולהתחנן לנפשנו. ראינו בשבוע שעבר, גם כשכל הרופאים התייאשו באופן טוטאלי ומוחלט. אנחנו צריכים להתפלל, לעזוב עכשיו כל דבר, להזעיק שמיים וארץ, לבכות מכל הלב".

 

דוברת בית החולים מסרה מוקדם יותר כי צוות הרופאים נאלץ במהלך הלילה להוסיף תרופות תומכות במערכות הגוף השונות. הקרדיולוג המטפל ברב עובדיה יוסף, פרופ' דן גילון, הודה כי "הסכנה לחייו של הרב אמיתית ויותר ברורה וקיצונית. הסכנה לחייו יותר גדולה ממה שהייתה קודם - כולל במצבים הקשים ביותר שהיו בשבועיים האחרונים. השעות האחרונות הן דינמיות לרעה".

 

דרעי סיכם: "הקדוש ברוך הוא לא ימאס בתפילת רבים. תינוקות של בית רבן, בנות ישראל, נשים צדקניות, להדליק נרות לרבי מאיר בעל הנס, לתת צדקה, כל אחד יעשה מה שיכול לרפואה, זה אבא שלנו, זה מנהיג שלנו, אנחנו זקוקים לו, הדור זקוק לו, הוא מגן על הדור. השם ירחם, צריך להתפלל לקדוש ברוך הוא ואני מאמין באמונה שלמה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
אריה דרעי. "מי ינהיג אותנו?"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים