שתף קטע נבחר

צילום: אלכס קולומויסקי

'נס בחדר יולדות'. תינוק נקרא עובדיה יוסף

סיגלית אדרי מנתיבות ילדה ב"סורוקה" את בנה השישי. הרופאים תכננו ניתוח קיסרי, אולם אז קראה היולדת בשמו של הרב. הרך הנולד יצא לאוויר העולם ומכאן הדרך להנצחה הייתה מהירה. "קרה נס, צדיק עלה לשמיים, צדיק ירד"

להנציח את מורשת מרן: רופאיו של הרב עובדיה יוסף קבעו אתמול (יום ב') את מותו, יממה לאחר מכן ילדה סיגלית אדרי (36) מנתיבות בבית החולים סורוקה בבאר שבע את הילד השישי שלה. בהחלטת בזק החליטה אדרי להעניק לבנה הרך את השם הפרטי "עובדיה יוסף".

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

מל''ט של חיל האוויר התרסק בים

תרחיש הרמטכ"ל: אל-קאעידה יחטוף מג"ד

 

אדרי הגיעה לבית החולים בשבוע ה-40 בשעה 11:00 עם פתיחה של שתי אצבעות. על התחושות הקשות עם ההגעה לבית החולים סיפרה אדרי כי "קרה לי נס גדול. הזכרתי את הרב, אמרתי 'תתפלל עליי בשמיים', סבלתי מצירים מאוד חזקים וכבר דיברו איתי על ניתוח קיסרי. הרגשתי כאילו אני לא יכולה יותר".

 

האם סיפרה עוד כי "עברו שלוש שעות והלידה לא זזה בכלל". אף אחת מהלידות הקודמות שלה לא הייתה כואבת כמו האחרונה ועם סכנה למעבר לניתוח קיסרי.

שמחה מהולה בעצב. משפחת אדרי עם התינוק "עובדיה יוסף" (צילום:הרצל יוסף) (צילום:הרצל יוסף)
שמחה מהולה בעצב. משפחת אדרי עם התינוק "עובדיה יוסף"(צילום:הרצל יוסף)

"המנתח רצה להכניס אותי לחדר ניתוח", סיפרה אדרי. "כשהתפללתי לרב עובדיה פתאום הכול נפתח. אמרו לי 'את לא צריכה ניתוח קיסרי, את כבר יולדת'. נתתי שתי לחיצות וילדתי אותו. זה פשוט נס. כשהרב נפטר חשבתי לעצמי שאקרא לבן על שמו. לא הייתי בטוחה בכך, אבל עכשיו אני בטוחה".

 

היולדת סיפרה עוד על תחושותיה כי "אני מאמינה שהוא היה איתי. צדיק עלה לשמיים, צדיק ירד. הלוואי שהוא יהיה צדיק כמו הרב עובדיה יוסף. צוות היולדות היו איתי, כל אחת כמו אימא. הן באו וליטפו אותי וחיבקו אותי. זה היה נס בזכות הרב עובדיה יוסף. הבן נולד סמוך ל-14:00 בצהריים, יום אחרי, כמעט באותה שעה שבה נפטר הרב".

 

"שם של צדיק"

גם בבית החולים הדסה הר הצופים החליטה אם להעניק לבנה השני את השם השני "עובדיה". שירן (30), תושבת בית שמש, ילדה את בנה השני כמה שעות לפני שהרב הלך לעולמו. הודעת הפטירה הניעה אותה

להנציח את שמו של מנהיג ש"ס. "אנחנו מאוד קשורים לרב, הוא רב גדול מאוד", סיפרה האם.

 

שירן אמרה עוד כי "אומרים שיום פטירה של רב שהוא צדיק הוא מאוד קשה וכואב, אבל יש גם מעין הילולה כי הרב נפטר בשיבה טובה והאריך ימים. אנחנו מאמינים שזה טוב וחשבנו לקרוא לבן בשם עובדיה, מכיוון שזה שם של צדיק ומפני שהוא נולד ביום פטירת הרב".

 

שירן ובעלה מגדלים גם את טוהר בת השנה. "היו תגובות טובות מצד המשפחה", סיפרה האם. "אנשים הבינו שזה משהו גדול, אני כל הזמן עם הילד והוא מתוק אמיתי, יש לתקווה שהוא יהיה עילוי בתורה כמו הרב, הלוואי וזה יקרה. אנחנו עוד לא סגורים לגבי השם הראשון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:הרצל יוסף
"שתי לחיצות". הרך הנולד עובדיה יוסף
צילום:הרצל יוסף
מומלצים