שתף קטע נבחר

ארי דה לוקה יגיע לישראל

לכבוד שבוע השפה האיטלקית בעולם, הסופר ארי דה לוקה יגיע לביקור בישראל וישוחח עם מאיר שלו ועם קוראים

במסגרת שבוע השפה האיטלקית בעולם, הסופר ארי דה לוקה יגיע לביקור בארץ. באירוע שיתקיים ביום ב' ה-21 באוקטובר בבית ביאליק שבתל אביב, יחשוף לראשונה דה לוקה חיבור טקסטואלי פרי עטו, אותו תרגמה המתרגמת הקבועה של הסופר לעברית, מרים שוסטרמן-פדובאנו.

 

במפגש ישתתף גם הסופר מאיר שלו שיארח את דה לוקה לשיחה, ויקריא את החיבור

בעברית לקהל. השניים עתידים לשוחח על יצירה, על תרגום ועל כתיבה, ובתום השיחה יענה דה לוקה על שאלות קוראיו שינכחו באירוע - אליו הכניסה תהיה חופשית.

 

ארי דה לוקה, נולד בנאפולי ב-1950, לאם אמריקנית ולאב איטלקי שחיו בעוני. בשנות ה-70 היה פעיל קיצוני בשמאל הפוליטי האיטלקי וכן הביע את התנגדותו גם לכיבוש הישראלי בשטחים. בהמשך דעותיו הפוליטיות התמתנו, ולקראת סוף שנות ה-80 החל לפרסם את ספריו, שזכו לתהודה עולמית רבה.

 

לדה לוקה קשר חזק עם השפה העברית, אותה למד לבדו ואף תרגם מספר כתבים עתיקים מעברית עתיקה וכן מיידיש לאיטלקית, כגון מגילת רות, קהלת, ספר שמות ויונה.

 

מבין ספריו שתורגמו לעברית (כולם בהוצאת "הקיבוץ המאוחד"): "אתה שלי", "הר אדני", "שלושה סוסים", "בשם האם", "נפליטני", ו"היום שלפני האושר". ביקורו של דה לוקה בארץ מתאפשר בעקבות שיתוף פעולה של בית ביאליק והמכון האיטלקי לתרבות בתל אביב, שיתנו את חסותם לאירוע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יח"צ
ארי דה לוקה. יגיע לביקור בישראל
צילום: יח"צ
לאתר ההטבות
מומלצים