שתף קטע נבחר

"העולם מעריך את פוטנציאל המשק הישראלי"

ראשי בנק הפועלים, המנכ"ל ציון קינן והיו"ר יאיר סרוסי, משתתפים בוועידה השנתית של קרן המטבע הבינלאומית בוושינגטון, שם פגשו נציגי בנקי השקעות בינלאומיים. לדבריהם, "יש עניין רב במיוחד בתחומי ההשקעות בתשתיות ובאנרגיה, כולל מאגרי הגז הטבעי, ובתחומים שונים של היי-טק"

"שמענו כאן הערכות חיוביות מאוד בנוגע לפוטנציאל של המשק הישראלי בשנים הקרובות"; כך אמרו יו"ר בנק הפועלים, יאיר סרוסי, ומנכ"ל הבנק, ציון קינן, המשתתפים השבוע בוועידה השנתית של קרן המטבע הבינלאומית הנערכת בוושינגטון.

 

"ישנה הסכמה רחבה, כי גם באופן מוחלט וגם יחסית למשקים אחרים, תנאי הפתיחה של המשק הישראלי ל-2014 הם טובים מאוד, בעקבות אישור התקציב לשנה הבאה, השיפור בשוק העבודה שהפחית את שיעור האבטלה לכ-6%, והשיפור הניכר בחשבון השוטף של מאזן התשלומים, שיגיע לכ-3% מן התוצר בשנה הקרובה. כל אלה תרמו לאישרור דירוג האשראי של ישראל ברמה הגבוהה A+ ע"י חברת S&P, הישג שהרשים את עמיתינו", אמרו סרוסי וקינן.

 

השניים אירחו אתמול (ש') לארוחת בוקר במלון "4 העונות" בוושינגטון עשרות בנקאים בכירים, כלכלנים ואנשי פיננסים מארה"ב וממדינות אחרות. "הוועידה השנתית של קרן המטבע הבינלאומית מעניקה לנו הזדמנות להיפגש עם נציגי בנקי השקעות בינלאומיים המתעניינים בישראל ולהציג בפניהם כלכלה יציבה ופוטנציאל מעניין להשקעות, במיוחד לנוכח ההאטה המתמשכת ברוב המשקים המפותחים", אמרו ראשי בנק הפועלים.

 

"בפגישותינו מורגשת באופן מובהק התגברות של העניין במשק הישראלי. חשוב לציין, עם זאת, שהמשקיעים, כמו גם הבנקאים, מדגישים את החשיבות של קיום סביבה תומכת עסקים, ובייחוד יציבות כלכלית, פיננסית וביטחונית. המסר לקובעי המדיניות שלנו ברור: יש להמשיך בעבודה הטובה שנעשתה בשנים האחרונות, ושהובילה לחוסן היחסי שגילה המשק הישראלי בשנות המשבר הגלובלי".

 

סרוסי וקינן התרשמו כי הפעילות האינטנסיבית בישראל בתחומי ההשקעות בתשתיות ובאנרגיה, כולל ניצול תגליות הגז הטבעי, ובתחומי היי-טק מגוונים, מעוררת תשומת לב רבה מצד משקיעים זרים פוטנציאליים בישראל. לדבריהם, "בסביבה הכלכלית הגלובלית, המגלה עדיין סימני רפיון, יש למשק הישראלי הזדמנות לבסס ולחזק עוד יותר את מעמדו הבינלאומי החיובי". לנוכח זאת חזרו ראשי השניים על המלצתם לממשלת ישראל, לקבוע למשק לשנת 2014 יעד צמיחה שנתי של 4% לפחות: "אמנם התחזית הנוכחית של קרן המטבע היא שקצב הצמיחה בישראל יגיע רק ל- 3.3% ב-2014, אולם לדעתנו אין להשלים עם תחזית כזו, ויש לקבוע מדיניות יותר החלטית ואגרסיבית, שתחזיר את המשק הישראלי לקצב צמיחה נאות יותר, שהוא בהחלט מסוגל לו".

 

היו"ר והמנכ"ל ערכו במהלך הוועידה פגישות עם ראשי כמה מן הבנקים המובילים בעולם, וביניהם בנק אוף אמריקה, ג'יי.פי.

מורגן, גולדמן סאקס, בנק טוקיו-מיצובישי ובנק נומורה היפאניים, ורבים אחרים. בפגישות אלה דנו קינן וסרוסי עם עמיתיהם על ההתפתחויות בכלכלה העולמית, התמורות בענף הבנקאות, ועל הזדמנויות לשיתופי-פעולה עסקיים. הם גם ישתתפו, בין היתר בסמינר של קבוצת ה-G30, בהשתתפות יו"ר הפד בן ברננקי ו כריסטין לגארד, מנכ"לית קרן המטבע הבינלאומית.

 

במקביל לוועידת קרן המטבע הבינלאומית נערך בוושינגטון טקס מטעם המגזין Global Finance, בו הוענק לבנק הפועלים התואר "הבנק הטוב ביותר בישראל". בטקס העניק המגזין תארים ופרסים לבנקים שנבחרו ב-27 מדינות מפותחות בעולם, על סמך קריטריונים כגון גידול בהיקף הנכסים, נתוני רווחיות, פיתוח פעילויות חדשות, חדשנות במוצרים, וקשב לצרכי הלקוחות. המנכ"ל קינן, שהודה למגזין, אמר כי הזכייה בתואר זה, זו השנה השנייה ברציפות היא עדות להכרה בינלאומית במצוינות ובהישגים המרשימים של בנק הפועלים, הממשיך להיות המוביל במערכת הבנקאית הישראלית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שמוליק עלמני
ציון קינן (מימין), ראשי הבנק היפני Mizuho Bank ויאיר סרוסי
צילום: שמוליק עלמני
מומלצים