שתף קטע נבחר

ילדים במצוקה

קמפיין שנאבק בתופעת אובדן החיים אצל ילדים ובני נוער מבקש לעורר את תשומת לב הציבור והממשלה ולהגדיל את מספר המטופלים שזוכים לסיוע

ארגון Partners for Mental Health וראש החברה לשעבר של המועצה לבריאות הנפש, מייקל קירבי, הודיעו לא מכבר על כוונתם לסייע במאמץ להילחם בתופעה האובדן אצל בני נוער. הקמפיין מציע כי סכום של 1,000 דולר עבור ילד עשוי להביא לשינוי משמעותי בתופעה.

 

רק 25% מקרב הילדים והנוער הנזקקים לטיפול בקנדה זוכים לו היום. הקמפיין Right By You קורא לממשלות הפרובינציאליות להכפיל את מספר הילדים הזוכים לסיוע מאת שירותי בריאות הנפש עד סוף שנת 2016. הקמפיין אף קורא לממשלה הפדרלית להשקיע 100 מיליון דולר על פני ארבע שנים למען אגודת National Youth Suicide Prevention Fund שהוקמה לא מכבר במטרה להשיג את המשאבים הנדרשים ליוזמות שונות ברחבי המדינה.

 

 

מייקל קירבי אמר כי לאור מפעלו בעשר השנים האחרונות למען השגת רפורמה בבריאות הנפש, הוא משוכנע שהסוגייה החשובה ביותר העומדת בפני מערכת בריאות הנפש היא המערכת המחולקת (המכונה two-tier -עשירים לעומת עניים) הקיימת היום עבור ילדים ובני נוער הנזקקים לשירותים לבריאות הנפש, לטיפול ולתמיכה. הוא הדגיש כי יש צורך לטפל בבעייה באופן מיידי.

 

תופעת ההתאבדויות בקרב בני נוער היא גורם המוות השני בגודלו בקנדה מתוך מיתות שאינן קשורות בתאונות. מדי שנה כ-762 בני נוער שמים קץ לחייהם, מרביתם עקב הפרעה נפשית כגון דכאון.

 

צפו: הקמפיין בטלוויזיה

 

הקמפיין החדש, המריץ בימים אלה פרסומת טלויזיונית בנושא, נועד לעודד קנדים להשמיע את קולם ולפעול ביתר שאת על מנת לעודד תמיכה משמעותית יותר עבור בעייה כואבת זו. הארגון Partners for Mental Health מדגיש במאמציו כי כל ילד ובן-נוער בקנדה הנזקקים לטיפול רשאים לקבל אותו, בין אם משפחתם מסוגלת לעמוד בהוצאות הכרוכות או לא.

 

"עלולות להיות השלכות טראגיות כאשר איננו מסוגלים להעניק די שירותים טיפוליים ותמיכה נפשית לבני נוער וילדים", אמר סיימון דיוידסון, ראש המחלקה הפסיכיאטרית בביה"ח לילדים במזרח אונטריו, CHEO. "בתור מי שעומד בחזית הסוגייה, אני רואה את הגידול במספר הילדים הנזקקים לטיפול מדי שנה. המימון הקיים והשירותים המוצעים אינם עונים על הדרישה, ועלינו לגרום לממשלות לפעול עכשיו. חייהם של ילדים ובני נוער רבים בקנדה תלויים בכך".

 

ארגון Partners for Mental Health הוא ארגון צדקה ארצי המקדיש את מאמציו בניסיון לשנות את הגישה הרווחת כלפי נושא בריאות הנפש בקנדה. הארגון פועל על מנת לעודד אנשים להשתתף באירועים, בפעילויות ובמיזמים התנדבותיים, הכוללים מאמץ להביא לשינוי ברמת המדיניות הקיימת לגבי הצורך בטיפול למען בעלי הפרעות נפשיות.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Photos.com
חיי ילדים ונוער על הפרק
צילום: Photos.com
מומלצים