שתף קטע נבחר

שתיקת הרב: ידע על תקיפת נערה - ולא דיווח

בימ"ש גזר 5.5 שנות מאסר על חרדי שתקף מינית את גיסתו בת ה-14, ומתח ביקורת על רב שהכיר את המקרה אך לא דיווח על כך לרשויות. "התפלצתי ולא ידעתי מה לעשות", העיד הרב. המועצה לשלום הילד: "זה חמור, לחקור אותו"

הרב ידע על המעשים המיניים המחרידים שעמם התמודדה הנערה, אך העדיף לשמור הכול בבטן. יו"ר המועצה לשלום הילד, ד"ר יצחק קדמן, פנה היום (ג') לפרקליטות מחוז ירושלים בדרישה להורות על פתיחה בחקירה נגד רב שלא דיווח לכאורה על תקיפה מינית של נערה בת 14. "אנו רואים את העניין בחומרה", ציין ד"ר קדמן בפנייתו לפרקליטות.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

פלסטינים מיידים אבנים, החיילים עוזבים. צפו

בנט מגן על טבע: עוברים עליהום פופוליסטי

 

בסוף השבוע שעבר גזר בית המשפט המחוזי בירושלים מאסר של חמש שנים וחצי על חרדי שהורשע בהסדר טיעון בתקיפת הנערה - גיסתו. בגזר הדין צוין כי האיש ניצל מצב משפחתי רגיש אצל אחותה הקטנה של רעייתו, פגש אותה בהזדמנויות שונות ב-2012 וביצע בה עבירות מין ובכללן מעשים מגונים ומעשי סדום. עוד נאמר בגזר הדין כי במהלך הפגישות הבטיח התוקף לגיסתו כי הם "יברחו ויחיו יחד".

 

השופטים צבי סגל, משה דרורי ובן ציור גרינברגר, ציינו בגזר הדין את עדותו של הרב שמשמש כיועץ לענייני משפחה וסייע לקרובי הנערה. הרב ציין בעדותו כי המשפחה סיפרה לו על הפגיעה המינית של הנערה חצי שנה לפני שהמקרים הקשים נחשפו, אך הוא לא מצא מקום לדווח על כך לרשויות. "התפלצתי ממש, לא ידעתי מה לעשות", העיד הרב

וציין כי צעק על האנס. "אמרתי שאין לזה מקום בכלל, חשבתי שזה נגמר".

 

השופט דרורי מתח בגזר הדין ביקורת קשה על התנהלות הרב. "הוא העיד על כך שידע על הקשר שבין הנאשם לבין המתלוננת חצי שנה לפני שפרצה הפרשה, אך הוא לא דיווח. לא למשטרה ולא לגורם טיפולי אחר, הוא שתק, חבל מאוד שכך אירע". השופט דרורי התייחס בדבריו לסעיף בחוק העונשין - חובת הדיווח, שלפיו הייתה חובה על הרב לדווח על המקרה לרשויות.

 

כאמור, יו"ר המועצה לשלום הילד ד"ר קדמן, דרש לפתוח בחקירה נגד הרב, "בחשד לאי מילוי חובת הדיווח על פגיעה מינית במשפחה". קדמן ציין במכתבו כי אין מספיק הרתעה והעמדה לדין במקרים אלה. לדבריו, "הדבר עלול להעביר מסר מסוכן ומטעה לחייבי הדיווח. כך לגבי כל אדם וכך במיוחד לאנשי מקצוע ולאנשים שעוסקים בייעוץ למשפחות".

 

מפרקליטות מחוז ירושלים נמסר כי "המכתב הגיע לפרקליטות רק היום וייענה כמקובל".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
תקיפה מינית קשה (אילוסטרציה)
צילום: shutterstock
צילום: גיל יוחנן
"הדבר עלול להעביר מסר מסוכן". ד"ר קדמן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים