שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המתנחל שחושמל בטייזר: "משחירים פניו"
  בעז אלברט, שחושמל על ידי שוטרים באקדח טייזר וכבל עצמו ליסודות ביתו כדי לא להיעצר, שוחרר לביתו. השופטת מתחה ביקורת על המשטרה והפרקליטות: "נותרה תחושה של מגמתיות ברורה בהשחרת פניו והעצמת מסוכנותו"

  שופטת בית המשפט השלום השלום בפתח תקווה מתחה היום (ג') ביקורת על הפרקליטות והמשטרה בפרשת המתנחל שחושמל באקדח טייזר. "נותרה תחושה של מגמתיות ברורה בהשחרת פני המשיב ובהעצמת מסוכנותו", כתבה השופטת נאוה בכור, שהחליטה לשחרר את בעז אלברט למעצר בית.

   

  אלברט, תושב יצהר, חושמל באקדח טייזר על ידי שוטרים וכבל עצמו במתקן מיוחד ליסודות ביתו במטרה לא להיעצר. הוא סירב לכבד צו הרחקה שהוציא נגדו אלוף הפיקוד ועד שחרורו היום בתנאים מגבילים למעצר בית הוא שהה בשלושת השבועות האחרונים במעצר.

   

  המתנחל שחושמל בעת מעצרו הקודם    (צילום: אלחנן גרונר הקול היהודי)

  המתנחל שחושמל בעת מעצרו הקודם    (צילום: אלחנן גרונר הקול היהודי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  השופטת בכור כתבה בהחלטתה: "אם מסוכנותו של אלברט כה ברורה, מדוע לא הוגש כתב אישום קודם לכן - באופן שהיה מייתר את הוצאת צו האלוף".

   

  אלברט שוחרר למרות בקשת המשטרה להשאיר אותו במעצר עד תום ההליכים. השופטת בכור ציינה כי "יש טעם לפגעם בהתנהלות התביעה בהגישה כתב אישום כה חמור על פניו בשיהוי כה ניכר". עוד תהתה השופטת מדוע המשטרה לא עצרה את אלברט באופן מיידי אלא המתינה שבועיים אחרי שהפר את הצו.

   

  השופטת גם ביקרה את אלימות השוטרים בניסיון המעצר הראשון של אלברט, שבמהלכו חושמל בטייזר ואף הטילה ספק במסוכנות האמיתית שמייחסים צה"ל, המשטרה והשב"כ לאלברט והביאו להוצאת הצו נגדו.

   

  "אין ללמוד מהצו על מסוכנותו של המשיב – כשאף לא מיוחסת לו עבירת אלימות נגד השוטרים. מהתנהלות המשטרה עולה כי הייתה זו היא שפעלה בכוחות רבים לצורך מעצרו של אלברט ואף בשימוש באקדח טייזר על ידה", כתבה בכור.

   

  בנוגע לסירובו של אלברט לכבד את הצו והצהרתו כי ישוב ליצהר גם

  אם הדבר יביא למעצרו, הבהירה השופטת כי דבריו שלפיהם הוא "החליט להפסיק ללכת עם הראש בקיר", נחשבים מבחינתה אמינים. לבסוף קבעה השופטת כי אלברט לא יוכל לשוב לביתו ביצהר והוטל עליו להפקיד 20 אלף שקלים על מנת להבטיח את המשך התייצבותו בהליכים נגדו.

   

  עו"ד עדי קידר מעמותת "חננו" שמייצג את אלברט, הגיב בסיפוק להחלטת השופטת ואמר: "בית המשפט העביר ביקורת קשה על משטרת ישראל באופן שבו בוצע המעצר, מועדו ובעיקר את חוסר תום הלב בהגשת כתב אישום שלא ממין העניין ובתזמון תמוה. בית המשפט קיבל את עמדתנו במלואה ואנו מצפים שהתביעה תרכין ראש ולא תגבה את מעשיו של האלוף והשב"כ".

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלחנן גרונר הקול היהודי
  בעז אלברט. שוחרר לביתו
  צילום: אלחנן גרונר הקול היהודי
  מומלצים