שתף קטע נבחר

פיגוע שני בכלי: גם אחי המחבל דרס בטרקטור

ב-2009 נסע מרעי רדיידה בטרקטור וניסה לדרוס שני שוטרים בירושלים. הוא נורה למוות. הערב, לפי גורמים פלסטינים פעל אחיו יונס. הוא פרץ עם טרקטור לבסיס צה"ל צפונית לבירה, פצע חייל, פגע בג'יפ ונורה למוות

שני אחים, שני פיגועים, שיטה אחת: גורמים פלסטינים מסרו ל-ynet כי המחבל שביצע הערב (יום ה') את הפיגוע באמצעות טרקטור בבסיס רמה, צפונית לירושלים, הוא יונס רדיידה. עוד מסרו הגורמים כי אחיו של המחבל ביצע אף הוא פיגוע דריסה בטרקטור במרס 2009. האח, מרעי רדיידה, ניסה לדרוס שני שוטרים שהיו בניידת משטרה בשדרות בגין בירושלים. שני השוטרים נפצעו קל. לאחר מכן הוא נורה למוות. במערכת הביטחון התקבל מידע שמדובר באחיו של המחבל מ-2009, אך טרם הושלמו פעולות הזיהוי שלו. במקביל, גורמים פלסטינים טוענים כי קודם לביצוע הפיגוע הערב, הגיע צו הריסה לבית משפחתו. לדיווח אין אימות ממקורות אחרים.

 

זירת הפגיוע הערב (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
זירת הפגיוע הערב(צילום: דובר צה"ל)

 (צילום: אורי דיוויס, חדשות 24) (צילום: אורי דיוויס, חדשות 24)
(צילום: אורי דיוויס, חדשות 24)

משפחתו של המחבל יונס רדיידה מתגוררת באזור א-ראם צפונית לירושלים, אולם היא במקור מהכפר הפלסטיני עבידיה שנמצא מזרחית לבית לחם. הוא נסע ככל הנראה בטרקטור השייך לבני משפחתו. רדיידה נורה למוות כשפרץ את שער גדר המחנה הצבאי. כוח צה"ל שאבטח את המתקן הצבאי פתח לעבר החשוד באש. חייל אחד נפצע קל מאוד לאחר שנפגע מחפץ שעף לעברו במהלך התקרית. לפני שנפתחה לעברו אש ניסה הנהג להרים עם כף הטרקטור ג'יפ צה"לי שחנה בבסיס.

זירת הפיגוע במרס 2009 (צילום: דודי ועקנין) (צילום: דודי ועקנין)
זירת הפיגוע במרס 2009(צילום: דודי ועקנין)

 (צילום: דודי ועקנין) (צילום: דודי ועקנין)
(צילום: דודי ועקנין)

הפיגוע שביצע האח אירע לפני יותר מארבע שנים וחצי. אחיו של המחבל פגע בניידת משטרה, שבה ישבו שני שוטרים, בפינת שדרות בגין וגולומב בירושלים. שני השוטרים נפגעו באורח קל. שוטרים שהגיעו למקום פתחו באש לעבר הנהג. גם נהג מונית שהיה במקום שלף את אקדחו - והנהג נפצע

באורח אנוש. בבית החולים הוא מת מפצעיו. גם אוטובוס ריק שהיה בסמוך נפגע מהטרקטור. שלוש תלמידות שהיו באוטובוס אחר שהיה באזור, נפגעו מחרדה ופונו גם הן לטיפול.

 

לאחר הפיגוע ב-2009 עצרו כוחות הביטחון כמה מבני משפחתו של המחבל. קרוב משפחתו של רדיידה אמר אז ל-ynet כי בני המשפחה אינם מאמינים שביצע את המעשה בכוונה. לדברי המשפחה, לא מדובר בפיגוע, אלא בתאונה, משום שרדיידה היה לטענתם "אדם נורמטיבי שאינו דוגל בעמדות קיצוניות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
זירת הפיגוע, הערב
צילום: דובר צה"ל
צילום: AP
האח מרעי רדיידה. פיגוע ב-2009
צילום: AP
מומלצים