שתף קטע נבחר

אבו מאזן על המו"מ: "יש עוד מספיק זמן"

כחודשיים וחצי לאחר פתיחת המו"מ, התייחס הנשיא הפלסטיני לשיחות והדגיש כי הצדדים לא הגיעו למבוי סתום. "אנחנו עדיין בתחילת הדרך"

הנשיא הפלסטיני אבו מאזן התראיין בסוף השבוע לערוץ טלוויזיה גרמני בשפה הערבית והתייחס באופן נדיר למשא ומתן המדיני. אבו מאזן, שמבקר בגרמניה, הדגיש כי המשא ומתן לא הגיע למבוי סתום. "אנחנו עדיין בתחילת הדרך", אמר. "יש לנו מספיק זמן כדי להמשיך ולבחון את הסוגיות המרכזיות והקשות".

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות

 

מאז שהחל המשא ומתן, הפלסטינים מסרבים בעקשנות לדבר עליו או להדליף ממנו פרטים. יחד עם האופטימיות שהפגין, אבו מאזן סימן בראיון את המכשולים העיקריים במשא ומתן. "מדיניות הבנייה בהתנחלויות לא יכולה להימשך", אמר הנשיא הפלסטיני. "ההרס של המתנחלים לא יכול להימשך והרס מסגד אל-אקצה אינו יכול להימשך".

 

הוא שב והצהיר כי הסכם שלום עם ישראל יעמוד למשאל עם בקרב הפלסטינים. בנאום שנשא בכנס בגרמניה אמר אבו מאזן כי ירושלים צריכה להיות בירתן של שתי המדינות וכי הפלסטינים מאמינים כי היא צריכה להיות פתוחה לחופש פולחן בעבור שלוש הדתות.

 

המנהיג הפלסטיני ציין כי התביעות של ישראל בנוגע למזרח ירושלים מוציאות את הסכסוך מהגבולות הפוליטיים והופכות אותו לסכסוך דתי באזור שהוא רגיש מטבעו. הוא הבהיר כי הרשות הפלסטינית מתנגדת לכך בתוקף.

 

בהתייחסו לתהליך השלום בנאום, אמר אבו מאזן: "אנחנו לא פועלים בוואקום ולא מסתובבים במבוך. אנחנו יודעים מהו קו הסיום ומהי תחנת ההגעה".

 

אבו מאזן הבהיר כי כוונת הפלסטינים היא להגיע לשלום צודק עם ישראל שיפתור את כל הסוגיות העומדות על הפרק וציין כי התקופה הקרובה תהיה תקופה של תקווה והתעוררות כלכלית מחודשת בעבור הפלסטינים בהתאם לתוכניתו הכלכלית של ג'ון קרי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
נשיא הרשות הפלסטינית אבו מאזן
צילום: AP
מומלצים