שתף קטע נבחר

בלי מילים: חנוך רוזן חוזר הביתה

חייבת להתוודות: שנים אני מעריצה את חנוך רוזן. עקבתי אחר הופעותיו במשך השנים, אבל לא חשבתי שהוא יכול לחדש, ולא רק זה, לא הייתי בטוחה שילדים יאהבו את המופע ויעריכו את האמנות הכל כך מיוחדת הזו. אז לשמחתי הרבה, התבדיתי.

 

מחפשים מה לעשות עם הילדים?

 

לקחתי את בת ה-6, לראות את המופע שלו "מדבר בעד עצמו", שחגג כבר 400 הצגות. לקח לי שבוע להסביר לה מה זה פנטומימה, ואיך יכול להיות שנראה הצגה בלי מילים, ואיך נבין בכלל מה קורה שם.

 

 (צילום: מנחם עוז) (צילום: מנחם עוז)
(צילום: מנחם עוז)
 

מרגע שהתיישבנו ועד שהכרחתי אותה לצאת מהאולם, כי ההופעה נגמרה, היא הייתה פשוט מהופנטת אל המופע שעוסק בהתמודדותו של האדם מול העולם והסביבה, מראה לנו מראה דרכה הם יכולים להתבונן בעצמם בדרך מקורית, משעשעת וגם נוקבת.

 

בכל מקרה, זה עובד. השילוב המושלם ביו התזמון, התנועות, האפקטים של סאונד, תאורה, פירוטכניקה ומוסיקה שפשוט מחחממת את הלב. גם הביקורת הכי  קשה, עוברת בהומור האופייני לו, ונוטעת בנו מחשבה על מה שאנחנו עושים לעולם ובעולם.

 

 

 (צילום: מנחם עוז) (צילום: מנחם עוז)
(צילום: מנחם עוז)

 

תחילתו של המופע בבית קברות ציורי לדברים שהיו פעם. זה לצד זה שוכבים בשלום על משכבם התמימות, הכמיהה לשלום, תקליטי וניל, טלוויזיה המשדרת בשחור לבן והפנטומימה. במהלך המסע הוא מתמודד עם גחמותיו שלו ושל סביבתו, ויוצר בפני הצופים יש מאין: עולם מלא בדמויות, סיטואציות, עלילות וסיפורים והכול ללא מילים.

 

האולם, שהיה מלא בילדים תסס. חנוך רוזן מצליח להעביר את כל המסרים באופן הברור ביותר, למרות שהוא לא מוציא ולו מילה אחת מפיו. הוא משתף את הקהל בקטעים, וכולם, מבוגרים כילדים, פשוט מתלהבים.

 

 (צילום: מנחם עוז) (צילום: מנחם עוז)
(צילום: מנחם עוז)

 

בת ה-6 צחקה צחוק כל כך מתגלגל, עד שבסוף ההופעה, אמרה שכואבת לה הבטן מצחוק, שום דבר שמנת נחמה ממקדונלד'ס לא יכולה להעביר. גם עובדי הבמה, שהיו לא רחוק ממני, נהנו כאילו הם רואים את ההופעה בפעם הראשונה. "אי אפשר שלא לצחוק, האיש פשוט מדהים", הם אמרו.

 

 (צילום: מנחם עוז) (צילום: מנחם עוז)
(צילום: מנחם עוז)

 

בסוף ההופעה, הוא ניגש למיקרופון ואמר את שתי המילים היחידות: "שלום ולהתראות". מחיאות הכפיים הממושכות, הראה כמה מעט צריך לדבר כדי לזכות בתהילת עולם.

 

הופעה מרגשת, מצחיקה ומשאירה חיוך על הפנים, הרבה אחרי שהיא מסתיימת. 

 

 

"מדבר בעד עצמו"  - ביים חנוך רוזן

 

אדם בן אור הפקות

 

ההופעות הבאות: מתחיל ב-ב-29.11 נתניה, מודיעין, ראשל"צ, רמת גן, ירושלים ומסתיים בחיפה ב-5.12.13

 

כרטיסים במשרד פשבר
 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מנחם עוז
חנוך רוזן. ההתמודדות של האדם עם הסביבה
צילום: מנחם עוז
מומלצים