שתף קטע נבחר

נתיבות חצויה בבחירות: הרנטגן מול אברג'ל

הבאבא ברוך והרנטגן ניצבו לצדו של המועמד אייל מסיקה. מנגד הביע הרב החזק בעיר, יורם אברג'ל, תמיכה בראש העיר המכהן, יחיאל זוהר. למי יצביעו העולים מברית המועצות, החרדים, החילונים ויוצאי אתיופיה?

בבחירות בנתיבות מקבלים הרבנים תפקיד משמעותי ביותר, ומהווים למעשה נכס אלקטורלי. מול ראש העיר הוותיק יחיאל זוהר מתמודד אייל מסיקה, המנסה שוב את כוחו. העיר מאתגרת במיוחד מבחינת המתמודדים שכן היא מורכבת מאוכלוסיית חרדים, דתיים ציונים, חילונים, יוצאי אתיופיה ועולים מברית המועצות לשעבר. קשה מאוד לגייס את כולם תחת דגל אחד.

 

בחירות מקומיות - עוד דיווחים בחדשות ynet:

הקרב על ירושלים: אחוזי הצבעה נמוכים

לא יודעים היכן אתם מצביעים? היכנסו ובדקו

 

השבוע התקיים כנס גדול של הרב יורם אברג'ל, הרב החזק בעיר, שהפגין תמיכה פומבית בזוהר. זוהר הוותיק אמנם מוביל בסקרים, אבל פעיליו עובדים ללא לאות ולא מסתמכים רק על תמיכת הרבנים. מולם ניצבים הבאבא ברוך והרנטגן שתומכים במסיקה, הטוען לכתר. "אין מי שיש לו שאלה הלכתית ומחליט ללכת לרנטגן. הם הולכים לרב אברג'ל או למונטג", הסביר אחד מתושבי נתיבות, המכיר מקרוב את המערכת הפוליטית העירונית. "בציבור החרדי הרוב הם חסידים של הרב אברג'ל ומונטג, ויש להם משקל בבחירות. זה תמיד ככה. החרדים הם חלק פעיל מאוד בפוליטיקה ומחזרים אחריהם. וגם בפעם שעברה הרנטגן תמך במתמודד נגד יחיאל".

תומכים של מסיקה בנתיבות (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
תומכים של מסיקה בנתיבות(צילום: רועי עידן)

התומכים של זוהר בפעולה (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
התומכים של זוהר בפעולה(צילום: רועי עידן)

תושב העיר יעקב מעלימי, חרדי, תומך ביחיאל זוהר לראשות העיר והסביר כיצד משפיעים הרבנים: "הוא (יחיאל זוהר) פיתח את העיר ועזר לנו בכל התחומים, כולל בשמירת השבת. רוב הרבנים שלנו אומרים להצביע לו: הרב יורם אברג'ל, הרב יורם בוקובזה, הרב חפץ ומונטג. גם גדולי התורה מבני ברק, דוגמת הרב קנייבסקי, הורו לתמוך בזוהר לראשות העיר. המשפחה שלי, החברים שלי ומכריי החרדים תומכים בו מאותן סיבות".

 

מנגד הסביר המתמודד אייל מסיקה, כי התמיכה שניתנה לו "היא לא רק של הבאבא ברוך והרנטגן". הוא מנה לצדו גם את ראש הקהילה הספרדית הרב דנון דנין, והמקובל הרב ישראל עזריאל. "התמיכה שלהם חשובה. הם 40 אחוז מהאוכלוסייה ולכן זה ברור - הציבור מבקש שינוי", אמר מסיקה, שנראה כי הוא מסתמך על תמיכת הרבנים שלו ומקווה לטוב. "זה מחזה שלא תראו בהרבה מקומות".

רוביק דנילוביץ' בבאר שבע (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
רוביק דנילוביץ' בבאר שבע(צילום: הרצל יוסף)
 

קרב דרומי מרתק אחר מתנהל בשדרות. העיר ששרויה במצב כלכלי קשה תצטרך להכריע בין ראש העיר המכהן דוד בוסקילה לבין אלון דוידי, שזוכה לתמיכה ומימון של הליכוד והבית היהודי. דוידי, איש הציונות הדתית, מנסה את מזלו בפעם השנייה. באחרונה הוא המריא בסקרים. בוסקילה, בן העיר שדרות, זוכה גם הוא לתמיכה גדולה וצירף למקום השני ברשימתו את אחלמה פרץ, רעיית השר להגנת הסביבה עמיר פרץ.

 

בבירת הנגב, באר שבע, דווקא לא צפויות הפתעות. הבחירות מתנהלות באווירה מנומנמת, וראש העיר המוערך רוביק דנילוביץ' הוא הפייבוריט לניצחון. מולו מתמודד יעקב אוחיון, חבר מועצה אופוזיציונר צעיר, שמבטיח לסגור את תאגיד המים "מי שבע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן, "ידיעות אחרונות"
אייל מסיקה
צילום: שאול גולן, "ידיעות אחרונות"
צילום: אפי שריר, "ידיעות אחרונות"
יחיאל זוהר
צילום: אפי שריר, "ידיעות אחרונות"
מומלצים