שתף קטע נבחר

זועבי תנצח בנצרת? "נותנת אלטרנטיבה"

חברת הכנסת מבל"ד רוצה להיות ראשת העיר הראשונה במגזר הערבי. "מורגש שהתושבים רוצים שינוי של השלטון הקיים", אמרה זועבי. ראש העיר המכהן ג'ראייסי לא מתרגש: "היא רוצה לתת אליבי לכישלונה, גם הפעם אנצח"

קרב סוער לראשות העיר נצרת: חברת הכנסת חנין זועבי, שעלתה לכותרות בעקבות השתתפותה במשט המרמרה שעשה דרכו לעזה ב-2010, מנסה להפוך היום (ג') לאישה הראשונה במגזר הערבי שתשיג ראשות עירייה. מולה מתמודד ראש העיר המכהן ראמז ג'ראייסי שהביע ביטחון: "ללא שום ספק, גם הפעם אני מנצח בבחירות בסיבוב הראשון".

 

זועבי הסתובבה במהלך היום במקומות מרכזיים בנצרת וניסתה בכל כוחה לשכנע את התושבים לבחור בה. "אני גם דואגת וגם שמחה", אמרה זועבי. "זו פעם ראשונה שנותנים לנצרת אלטרנטיבה אמיתית אחרי 40 שנה של השתלטות חד"ש על העירייה. מורגש שהתושבים רוצים לשנות את השלטון הקיים".

 

על הנושא המגדרי אמרה זועבי: "זה משמח אותי להעביר מסר לנשים שהן יכולות להיות מנהיגות. אני מייצגת שיח רציונלי של גיל צעיר שרוצה לקדם את העיר, אני שואפת לעיר מודרנית ומצליחה לבסס את השלטון בצורה מקצועית בלי שום התחשבנות בקרבה משפחתית ומפלגתית. אני הראשונה והיחידה מהמגזר הערבי שמתמודדת לראשות עירייה, ומקווה שהצעד ישפיע על עוד נשים בבחירות הבאות".

 

ראש העיר המכהן ג'ראייסי מבטל את זועבי ומשוכנע שימשיך לכהן בתפקידו. על הביקורת שהפנתה לעברו זועבי אמר ג'ראייסי: "אני לא מצפה ממנה שהיא תגיד דברים חיוביים על ראש עיר שהיא מתמודדת מולו. זאת עובדה, כבר ארבע פעמים נבחרתי לראשות העיר וזה אומר הכול. זועבי ככל הנראה רוצה לתת אליבי לכישלונה. יהיה לה כישלון מוחץ בבחירות האלה ובסוף היא תישאר בכנסת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חסן שעלאן
"מסר לנשים". זועבי מצביעה, היום
צילום: חסן שעלאן
מומלצים