שתף קטע נבחר

ברקת: להוביל את י-ם בלי לקפח אף מגזר

מערכת הבחירות הסוערת בבירה הסתיימה בניצחון ראש העיר המכהן על משה ליאון בכ-6%. ליאון: "רצינו לעשות טוב לירושלים, לא באתי בשביל ג'ובים". ליברמן שתמך בו: "הוא הגיע ליותר מ-40% מהקולות, זה הישג אדיר"

זה היה הקרב הדרמטי ביותר של הבחירות לרשויות המקומיות, במחנה ברקת כבר התכוננו לגרוע מכול, אבל בסופו של דבר ראש העיר המכהן ממשיך לקדנציה נוספת. ניר ברקת נשא הלילה (יום ד') את נאום הניצחון שלו, אחרי שהתברר כי גבר על משה ליאון עם 51.1% מהקולות לעומת 45.3%. "זה היה מרוץ מורכב וקשה, שכולנו ראינו", אמר ברקת, "הערב התושבים נתנו לנו מנדט לעוד חמש שנים".

 

"התווינו חזון ודרך והוכחנו שהפוטנציאל העצום של ירושלים מתחיל להתגלות", הוסיף ראש העיר, "אפשר להוביל עיר בלי להשאיר אף מגזר מאחור. עבורי ירושלים היא משימת חיים. הוכחנו שניתן להפוך את ירושלים למקום אטרקטיבי. יש עוד הרבה מה לעשות. שמענו צרכים, ואני קורא מהבמה הזו לכל הסיעות והציבור - חייבים לפעול יחד ולשים יריבויות בצד. זה הזמן לחיבוקים ולא להתחשבנויות. מועצת העיר לא תהיה דומה לזו הקודמת. אני רוצה לחבק את כל התושבים".

 

ברקת והשמפניה (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
ברקת והשמפניה(צילום: אוהד צויגנברג)

 (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
(צילום: אוהד צויגנברג)

על אף הניצחון, לא להרכב המועצה החדש פילל ברקת, שכן על פי המסתמן המפלגות החרדיות הגדילו את כוחן. כמו כן, מסתמן כי מפלגתו של פעיל הימין אריה קינג, "ירושלים מאוחדת", תשב במועצת העיר לצד הליכוד, שעלול להקשות על ביצוע מהלכים שונים.

 

ליאון מצדו הגיע הלילה למטהו והשלים עם ההפסד. "שלושה חודשים אנחנו במסע ארוך שכולו היה לעשות טוב לתושבי ירושלים", אמר ליאון, "כוונותיי היו כנות ונכונות, ואני מקווה שבכל מקרה ראש העיר בקדנציה הבאה יתחשב קצת יותר בתושבים מכפי שעשה בקדנציה האחרונה". 

אכזבה במטה ליאון (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
אכזבה במטה ליאון(צילום: גיל יוחנן)
 

במטהו אמר הלילה ליאון לפעילים: "לנו לא היה כסף לשלם, ולמרות הכול עבדתם בהרבה התנדבות והרבה נשמה. זה גם הזמן להודות לחברי

הטוב אביגדור ליברמן, שעשה מאמץ כן ואמיתי לעשות טוב לעיר ירושלים. כפי שאתם יודעים לא באתי בשביל ג'ובים, למרות שהציגו את זה כך. יש לי מה לעשות בחיים".

 

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, שהגיע גם הוא למטה של ליאון, אמר: "אני מכיר את משה הרבה שנים, גיליתי אותו מחדש. לא האמנתי שיש לו כל-כך הרבה נחישות ומסירות. ברור שאם בטווח זמן קצר כל-כך משה הגיע ליותר מ-40% תמיכה זה הישג אדיר. אין לי ספק שעצם הניסיון להציב אלטרנטיבה לאומית זו חובתו של המחנה הלאומי. מי שיודע לנצח צריך לדעת גם להפסיד. אני בטוח שהוא ימשיך לתרום לירושלים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
ניר ברקת. "הפוטנציאל של ירושלים מתחיל להתגלות"
צילום: אוהד צויגנברג
צילום: גיל יוחנן
ליברמן במטה ליאון, לפני שנודע על התוצאות
צילום: גיל יוחנן
מומלצים